Hodnotit / sdílet na:

Diskuze k porodnici - Mělnická zdravotní, a.s. - nemocnice Mělník

zpět na popis porodnice

Vítejte v diskuzi k vybrané porodnici.

Všechny diskuzní příspěvky jsou volně přístupné, tzn. že pro čtení příspěvků není nutná registrace. Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte se nejprve zaregistrovat (tedy vytvořit si osobní účet). Pak už jen stačí přihlásit se a můžete začít diskutovat. Registrace je zcela ZDARMA.

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Porod na Mělníku
Ahoj, souhlasím s Kristik. Rodila jsem na Mělníce na začátku roku a jsem teda velmi zklamaná. Ten hluk na pokoji je opravdu otřesný, vůbec neberou ohled na spící miminka, rozlítnou se dveře, vletí uklízečka nebo přinesou jídlo a mimi je vzhůru a to opravdu naštve, když celou noc miminko probrečelo. Jinak starší sestry jsou "nejchytřejší", mají svoji pravdu a moc příjemné teda nejsou. Ani se mi nelíbilo, když jsem v bolestech řvala na pokoji, kontrakce po vyvolávací tabletě hrozné a koukala na mě spolubydlící, byla docela vykulená, protože porod ji teprve čekal. Strašně jsem se těšila domů až budeme mít svůj klid a režim, tohle bylo peklo. Plánujeme druhé mimi a vůbec teda nevím, kde budu rodit....
Haninka (ID: 27506)   osobní profil (nasemimi.cz)
11.09.2013 14:36:06

porod ano, pak ale hned domů!
Porod ano, šestinedělí ne
V Mělníku jsem porodila své první dítě 5.3.2013.
1) Průběhu porodu nemůžu nic vytknout, taky proto, že syn se dral na svět překotnou rychlostí. Navíc jsem k porodu měla svou soukromou porodní asistentku, tj. měla jsem jakousi ochranu před zákroky či postupy, které jsem si nepřála. Šla jsem rovnou do porodního boxu (žádné papíry, to až po porodu), kde jsem po vyšetření skvělou paní doktorkou MUDr. Petrou Sergejevou začala prakticky hned tlačit. Umožnila mi rodit na boku a následně navrhla dřep, protože to na boku tolik nešlo. Jsou tam vybavení skvělou porodní postelí, takže vše i ten dřep proběhl na ní. Nástřih hráze jsem si nepřála. Paní doktorka přání respektovala, masírovala a otvírala rukou před hlavičkou dítěte cestičku a nástřih nakonec nebyl potřeba. Po narození malého jsem ho dostala okamžitě na břicho, pak jsme zkoušeli malého přikládat.Takže super.
2) Všechno dál už ale bylo horší. Po porodu jsem musela dojít na pokoj po svých (!), přičemž jsem celkem pochopitelně v půlce chodby omdlela. Z toho titulu sestry prohlásili, že když omdlévám, tak mi malého nemůžou dát na pokoj. Přitom jsem byla jen hladová a žíznivá a když jsem snědla všechny své zásoby, tak jsem byla fit. Malého jsem ale dostala až ráno. Argument, že nejsem schopná se o malého postarat neberu. Má otázka zní - od čeho tam jsou ty sestry? Navíc miminka po porodu vězšinou spí a nic nepotřebují. Zůstala jen velká bolest a prázdno ... Jídlo naprosto příšerné, pro matky po porodu nevhodné. Strašně moc jsem se tam nachodila na různé vyšetření s malým a i pro čaj jsem si musela dojít na sesternu. Pomoc s kojením minimální, ukázka manipulace s dítětem či koupání neproběhlo. Umyla jsem ho až doma. Velký provozní hluk, do pokoje furt někdo vtrhával, rozsvěcel světla a bouchal dveřmi. Odpočinula jsem si až doma. Pro silné nebo zkušené ženy-rodičky doporučuji opustit porodnici do 24 hodin. V našich podmínkách na reverz, v zahraničí běžná praxe.
Kristik (ID: 26921)   osobní profil (nasemimi.cz)
24.04.2013 11:00:09

Díky všem
Rodila jsem na Mělníku 7.4.2011. Porod probíhal celkem dobře, ale pak se syn začal v bříšku asi trochu dusit. Museli porod po téměř devíti hodinách od odtoku vody popohnat, ačkoliv já se cítila celkem dobře. Ve zkratce mi vysvětlili situaci, avšak takovým způsobem, že jsem absolutně nepojala podezření, že by to nemuselo dopadnout dobře a byla jsem v klidu. Všichni byli naprosto profesionální a úžasní a tak jsme bez zbytečného stresu přivedli na svět zdravého človíčka. Malej měl pupeční šňůru kolem krku, což jsem nevěděla, i když oni to věděli už od příjmu z ultrazvuku. Rodičkám se takové věci prý neříkají nikdy a nikde, protože to stejně nemohou ovlivnit a zbytečně je to stresuje. Což je jistě pravda, když se zpětně na celou situaci podívám. Byla jsem v klidu a to bylo jen ku prospěchu mě i dítěte. Absolvovala jsem předporodní kurz, který pro tuto porodnici vedla por. asistentka Kubáčová (vřele doporučuji, je skvělá, dokáže uklidnit, pobavit, vše vysvětlit, je plná optimismu a ví snad o všem možném i nemožném, co se může při porodu stát, ale zbytečně tím nestraší). Kurz mi hodně pomohl v první době porodní. Druhá doba porodní nastala strašně rychle a já tím byla tak zaskočená, že jsem nevěděla nic, ale por. asistentka Festová a dr. Dorňáková mi velice dobře a srozumitelně radily jak dýchat, kdy tlačit, jak tlačit správně. První zatlačení bylo špatně, poradily jak na to, druhé bylo taky špatně, ještě daly nějakou radu a pak jsem asi 3x zatlačila a mimčo bylo venku. Po porodu i na oddělení šestinedělí o mě bylo skvěle postaráno a o dítě též. Druhou noc po porodu se začal malý dusit. Já vyběhla do tiché chodby s dítětem v náručí a volala o pomoc. V mžiku u mě bylo několik sester a jejich pohotovost a rychlý a bezchybný zákrok mě nenechal na pochybách, že jsem si opravdu vybrala to nejlepší místo, kde na svět přivést své dítě.
Na čistotu si nemůžu stěžovat, byla 100%, jídlo je prostě nemocniční, ale určitě ne nepoživatelné a s kojením mi také hodně pomohli, kdykoliv jsem se na cokoliv zeptala, dostala jsem jasnou odpověď a i když jsem se ptala třeba několikrát na totéž, nikdy se na mě za to nikdo nešklebil, ale vždy trpělivě vysvětlovali, co mi nebylo jasné. Během čtyř dnů mého pobytu v porodnici mě naučili o miminko pečovat, protože do té doby jsem v ruce nikdy novorozené miminko neměla, natož abych někdy nějaké dítě přebalovala nebo koupala. Takže za mě super super super a jestli bude nějaké příště, tak to bude určitě za na Mělníku.
little.adventure (ID: 24311)   osobní profil (nasemimi.cz)
24.04.2012 22:53:57

RE: Porodnice Mělník
Na Mělníku už je rok nová primářka a hodně se toho změnilo. Nejen po stránce provozu, ale hlavně personálnu a jeho přístupu. Mám čersvé zkušenosti a mohu jen a jen doporučit.
pavka (ID: 23052)   osobní profil (nasemimi.cz)
28.12.2011 12:56:55

Porodnice Mělník
Dobrý den, zasílám postřehy po mých dvou porodech na Mělníku. první porod 2008 vše v pořádku, sestry, doktoři, super, jen s kojením my nikdo moc nepomohl. Druhý porod 2010 - zklamání, čistota nic moc, na WC přeplněné koše, pokoj za 4 dny vytřeli jen 1x. Měla jsem možnost se seznámit s promářem gynekologie - hrozný člověk, napadá své podřízené, schazuje je před rodičkama. Já docela dost krvácela, a on se mě ptá na vizitě jestli moc nekrvácím - kdo jiný by to měl vědět lépe než on a další doktoři, nějak je to dál nezajímalo, žádné další vyšetření, nic. Tak to mě dost zklamalo, jinak sestry super, péče o mimi také bezva.
nela (ID: 22959)   osobní profil (nasemimi.cz)
12.12.2011 22:04:45

Nikam jinam než na........Mělník
Rodila jsem své druhé dítě v září 2010 a musím říct, že služby se od mého prvního porodu v roce 1999 hodně zlepšily...i když i tenkrát to bylo výborné. Před samotným nástupem k porodu si vás mělnická porodnice hlídá od 36 týdne. Tudíž máte čas se zžít s novým lékařem před samotným porodem. Což pro mě bylo výborné. MUDR. Sčamborová byla naprosto skvělá. Ochotná, milá, příjemná. Doufala jsem, že bude i u porodu. Nevyšlo to, ale další příjemnou osobu MUDR. Hrabálkovou jsem měla u porodu a musím říct, že byla opravdu skvělá. Přístup sester z novorozeneckého nemohl být lepší. Jak ke mně, tak k synkovi se chovali velice vstřícně. Co jsem potřebovala to poradily, pomohly, vykoupaly...řekla bych, že se někdy staraly i nad rámec svých povinností kdy už musely mít všeho plné zuby. Prostě skvělé sestry. Takže porodnice na Mělníku je opravdu jen k DOPORUČENÍ. Vždyť si stačí zjistit kolik porodů mají a to určitě také o něčem vypovídá. Určitě neuděláte chybu.
Miši (ID: 20965)   osobní profil (nasemimi.cz)
25.07.2011 14:39:20

Bylo to prima
Rodila jsem na Mělníku své, v pořadí již třetí dítě, syna Aleše v květnu 2010. Ovšem v porodnici jsem, díky pokročilému porodnímu nálezu byla hospitalizovaná už od třiatřicátého týdne. Aby toho nebylo málo, synek byl navíc polohou koncem pánevním, a tak mi do poslední chvíle hrozila sekce. V šestatřicátém týdnu se ale "mlaďas" otočil hlavičkou dolů, a já byla 30.4. konečně propuštěna domů. Poležela jsem si dlouhé 3 týdny. Ale nemohla jsem si stěžovat (snad až na tu nemocniční stravu), ale manžel mi nosil jídlo z domova, takže se to dalo přetrpět. Jediné, co mně opravdu trápilo, byl stesk, hlavně večer, kdy manžel s dcerkou odcházeli. Netušila jsem však, že 1.5. v 0.45 hodin, se do porodnice budu vracet, již s odteklou plodovoou vodou. Službu tu noc měla má ošetřující gynekoložka MUDr.Eva Ščamborová, takže jsem šla do jistoty, a absolutně ničeho jsem se nebála. Spíše naopak. Porod proběhl naprosto hladce, manžela jsem měla u porodního lůžka s sebou, byl velmi statečný, nakonec dorazila i kamarádka, která mi přislíbila účast v případě, že by manžel odpadl. Osud tomu chtěl, že nakonec odpadla kamarádka (vydýchaný vzduch nebyl nic pro epileptika), ale nakonec všechno dobře dopadlo, kamarádka sice vypadala snad ještě hůř než já, ale narodil se mi v 1.12hodin 1.5.2010 nádherný, vlasatý ale hlavně zdravý syn. Manžel měl to privilegium, že si mohl hned po porodu synka podepsat na bříško i na ručičku, hned potom mi ho sestřička podala k nakojení a dopřála mě, šťastnému tatínkovi a našemu synkovi hodinku soukromí. Pak si aleška odnasla na vykoupání a převlečení, mě manžal odvedl na pokoj a ze mně se v sedmadvaceti letech stala šťastná trojnásobná maminka. Konečné rezimé zní: Porodnice v Mělníku mě překvapila velmi mile a to jak personálem, tak i příjemným rodinným prostředím. Rodila jsem předtím v Motole, pak na Bulovce, ale to se s porodem v Mělníku nedá absloutně srovnávat. Mělník vřele doporučuji.
Kopretina (ID: 18950)   osobní profil (nasemimi.cz)
27.01.2011 13:19:16

Mělník
My jsme rodili v Mělníku v říjnu 2008, nedá mi to, abych ještě dnes neopravila dvě tvrzení, která zde nemocnice uvádí a to:
a) Dítě se přikládá k prsu nejpozději do půl hodiny po porodu.
b) Porodnice dodržuje 9 z 10 bodů zásad k úspěšnému kojení.

a) Malého mi k prsu nepřiložili ani hned po narození, ale ani do půl hodiny od porodu. Bohužel jsem jej dostala až cca 2,5 hodiny potom, kdy jsem už byla ubytovaná na pokoji. Teprve potom dorazila sestra s naším miminkem a "šoupla" mi ho k prsu.

b) Nevím tedy, co myslí těmi zásadami k úspěšnému kojení. Jediné rady, které jsem ke kojení svého prvního miminka dostala, bylo: přiložte ho rychle, až hodně otevře pusinku, střídejte prsa a nekojte déle než 3 minuty, ať si tolik nenamáháte bradavky. Bohužel nezkušená jsem tak dělala celých 5 dní, které jsem v porodnici byla a malý často brečel hlady a já se furt divila, že nepřibírá :( Mléko mi začalo pořádně téct až čtvrtý den, později jsem domyslela, že důvodem mohlo být právě to krátké přikládání, nedala jsem malému čas, aby mu něco začalo téct. Vůbec mi nedošlo, že mu mám dávat, jak on potřebuje, myslela jsem, že mi poradili dobře, kdo jiný by to měl lépe vědět, než ony, že. Druhý, třetí den žádná další rada, ani zájem ze strany sester či dokrorů, zda je laktace v pořádku :( Až čtvrtý den mi prsa ztvrdla, bolela, byla horká - rada byla, že mám masírovat před kojením, ale aby u mě někdo počkal a podíval se, jak kojím a případně mi poradil, to jsem bohužel nezažila. Čekáme druhé dítě a už budu víc přemýšlet a dám na svůj vlastní instinkt a potřeby miminka.

Vlastní porod celkem v pořádku, na přípravu jsem si přinesla vlastní Yal Gel - bez problému mi jej sestra aplikovala, porodní místnost byla vybavená moderním křeslem, s tím jsem byla spokojená moc, za možnost pití jsem taky byla ráda. Ocenila bych více vysvětlení, proč mi podávají antibiotika či proč je oxytocin tak nutný, malého mi následně po narození ukázali AŽ po ošetření, zvážení a změření :( kdy už byl v zavinovačce. Potom jej bohužel odnesli do vyhřívaného lůžka a byli jsme 2 hodiny odděleni od sebe, jelikož jsem zůstala s manželem v porodní místnosti, bylo mi tenkrát řečeno, že dítě u sebe nemůžeme mít z důvodu nedostatku personálu... ????!
V Mělníku jsme rodit neplánovali, poslali nás tam z Bulovky, kde bylo tu noc plno - stop stav. Rodit tam znovu nepojedu z důvodu cestování a taky z výše uvedených důvodů. Ohledně personálu musím říct, že mezi sestrami a doktorkami se našly více ty milé a příjemné než ty studené a neochotné....
Dal by se napsat román, ale toť asi ve zkratce vše a to nejdůležitější, co jsem vám chtěla napsat :)
Hezký den
Radka
aakdar (ID: 17205)   osobní profil (nasemimi.cz)
30.09.2010 20:59:38

Porodnice v Mělníku
Dobrý den, již 3x jsem rodila na Mělníku a nemůžu si na ochotu celého personálu,co se týče sester a lékařů stěžovat. Nyní čekám 4 miminko a určitě se rozhodnu rodit znovu na Mělníku. Návštěvy jsou po celý den, nikdo Vás omezuje. Já za hodně vděčím Mudr. Dorňákové, je to skvělá lékářka. Rozhodně doporučuji Mělník. S pozdravem Monna
Monna28 (ID: 15241)   osobní profil (nasemimi.cz)
30.04.2010 11:04:09

Chtěla bych se s Vámi podělit o můj názor na porodnici na Mělníku. Rodila jsem zde již po druhé a to císařským řezem. Po celou dobu se o mne personál velice dobře staral. Sestřičky z novorozeneckého oddělení byli velice ochotné a se vším mi poradili a to klidně i o půlnoci. A hlavně MUDr. Řezáčové a MUDR.Vašutové jsem vděčná za svého zdravého syna. V neposlední řadě děkuji i všem sestrám z celého oddělení porodnice DĚKUJI ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! PS: Jestli se rozhodnu pro dalšího potomka, byla bych ráda kdyby se o mne starali doktoři a sestry ve stejné sestavě. :-) S pozdravem Magda
maja075 (ID: 7686)   osobní profil (nasemimi.cz)
15.02.2009 21:01:13
Správa uživatelů

Dětský bazar Našemimi
dětský bazárek