Hodnotit / sdílet na:

Diskuze k porodnici - Nemocnice s poliklinikou Nový Jičín

zpět na popis porodnice

Vítejte v diskuzi k vybrané porodnici.

Všechny diskuzní příspěvky jsou volně přístupné, tzn. že pro čtení příspěvků není nutná registrace. Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte se nejprve zaregistrovat (tedy vytvořit si osobní účet). Pak už jen stačí přihlásit se a můžete začít diskutovat. Registrace je zcela ZDARMA.

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Záchrana života
Zdravím všechny maminky, i ty budoucí. NJ nemocnici vřele doporučuji. Díky báječným doktorům si mohu užívat života se svým synem.Po nečekaných komplikacích při porodu, tzv. hellp syndromu jsem skončila na JIP, kde o mě bylo báječně postaráno. Syna jsem viděla až následující den.Přesto všechno jsme již oba v pořádku, syn byl plně kojen 6 měsíců a má se čile k světu.Bez rychlého zásahu lékařů by syn zůstal jen s tatínkem.Tatínek mohl být porodu přítomen, syna dostal po porodu do náručí a mohl si vychutnat první chvilky jeho života,kdy lékaři bojovali o život maminky.Personál ochotný, milý, ohlednuplný.Nemám co bych vytkla.
Lennis (ID: 29009)   osobní profil (nasemimi.cz)
16.11.2014 19:57:10

Velká spokojenost
Ahoj všem, rodila jsem 24. června 2013 a porodnici v NJ můžu jen doporučit.

Porod jsem měla vyvolávaný týden po termínu a trval 15 hodin. Nástup byl ve 3/4 na 7 ráno, po vyšetření jsem dostala tabletku a za další 2 hodiny druhou. Celou dobu se na mě chodily dívat sestřičky i doktorky, všichni moc příjemní. Ve čtvrt na 1 mi píchli plodovou vodu, dceři se na svět nechtělo. :) Hned po píchnutí se mě Dr. ptala, jak s bolestma, jestli se ještě dají vydržet nebo chci něco na zmírnění. Nějaké tišící léky jsem dostala celkem 3x, když jsem si řekla, vždy Dr. přišla, překontrolovala stav můj i mimča a podle toho něco napsala. Manžel mohl být celou dobu se mnou. Porodní sál hezký, celý růžový, zařízený pro mě i mimi, včetně sprchy. Záchody přes chodbu. Během celé doby chodili jak sestřičky, tak doktoři, všichni moc ochotní a milí. Samotný porod rychlovka, jde vidět, že to mají nacvičené. Rodila jsem v klasické poloze a přijde mi to nejlepší jak pro maminku, tak pro mimčo a jeho vytlačení. Kdybych nohy neměla přivázané, asi bych paní Dr. patou rozbila nos. :) Taťka přestřihl pupečník, napsal jméno i číslo a hned mi malou dali k prsu, nejpozději 15 minut po vytlačení.

Po porodu sestřičky dceru odnesly, abych se mohla v klidu osprchovat a vyspat a po 5 hodinách ji přivezly a od té doby byla se mnou. Sestry z dětského úžasné, poradily mi jak kojit, ukázaly různé techniky, naučily koupat... No všechno super. Navíc mi nabízely, že kdybych si potřebovala odpočinout, můžu jim dceru kdykoli přivézt a oni se o ni postarají a dovezou jen na kojení. 2x přikrmily, aby se potvrdilo, že malé fungujou střeva. Kojení to vůbec neovlivnilo, třetí den se mi tak nalily prsa, že jsem musela odsávat (odsávačku mi půjčily a všechno vysvětlily sestřičky).

Kvůli špatným výsledkům krve jsem musela v porodnici zůstat týden, nechtěli mě pustit dřív, aby měli jistotu, že jsem v pořádku. Nějaké poporodní nepříjemnosti vyřešila Dr. tím, že mi domluvila konzultaci na chirurgii, tam taky vše ok.

Jako zápor beru jídlo, které je sice chuťově dobré, ale podle mě nevhodné pro kojící maminy - kynuté knedlíky, čerstvé pečivo, nektarinky... Další věc, kterou jsem ale nějak špatně nepocítila, je to, že všichni doktoři byli hrozně mladí, vypadali, že zrovna dokončili školu. Na kvalitě péče to ale nebylo poznat.

Za mě tedy vše na 1*, při příštím porodu neváhám a znovu jedu sem. :)
Vendula (ID: 27334)   osobní profil (nasemimi.cz)
30.07.2013 23:31:47

už nikdy víc
ahoj všem maminkám,které se rohodují jestli jít rodit do nového jičína.Za mě tedy určitě ne.Do nemocnice jsem byla přijata v den termínu na vyvolání porodu kolem třetí hodiny odpoledne,to jsem taky dostala prášky na vyvolání,do dvou hodin se mi odtekla plodová voda a po patnácti hodinách bez jakýcholiv analgetik,jsem si musela vyprosit císařský řez.naštěstí se malá narodila zdravá.ale to nebylo nic proti tomu co následovalo po porodu.malou mi přinesli až po pěti hodinách.absolutně zastaralé pojetí co se týče kojení,nakonec jsme skončily na UM,protože jsem byla tak vystresovaná,že se mi kojení nemohlo rozběhnout.katastrofa.doktoři super,sestřičky na porodním super,ale sestry z dětského pohroma,dodnes věřím tomu,že kdyby měly jiný přístup,normálně bysme kojily.A jako bonus mi malou přinesly na pokoj totálně opruzenou.
misha (ID: 26441)   osobní profil (nasemimi.cz)
11.03.2013 14:22:58

nemůžu doporučit - zastaralé pojetí porodu
Zdravím všechny maminky,
s personálem jsem byla až na výjimky spokojená. Co se mi nelíbilo, bylo celkové jakoby staré pojetí porodu, kdy se s námi nikdo moc nebavil a nezajímal se o možnostech, které upřednostňujeme. Nějaký porodní plán či dotazník o porodu tady ještě nedorazil.. To samé platí o epidurálu - o něm nepadlo ani slovo, jako by jej neznali. Kdybych několikrát neprosila o něco proti bolesti, tak jsem asi rodila úplně naostro. I tak jsem dostala injekci s analgetikem až cca půl hodinky před koncem porodu. A to nebyl můj porod nijak zvlášť rychlý ani komplikovaný, dokonce mě ještě chtěli původně poslat domů, že je brzy :-D
Líbil se mi porodní sál, kde bylo soukromí a sprcha, kterou jsem využila. Nelíbily se mi záchody až přes chodbu, kam jsem si v pokročilejší fázi porodu už netroufala dojít.. Taky poloha při porodu-jen klasická v pololeže s připoutanými nohami na koze.. mno :/
Ale hlavní věci, které se mi na porodnici nelíbily jsou - mimi po porodu odvezli a přivezli až druhý den ráno (rodila jsem v 19hod) - takže přes noc uměle přikrmovali! Proč?!
Další věc - přiložení k prsu nebylo do půl hodiny jak všude slibují, ale až po skoro hodině a půl!!! Mimi bylo už tak unavené, že se mi prostě nepřisálo :-( Takže kojení se mi nerozběhlo, až druhý den jsem se to snažila dohnat, bylo to bolestivé, ale nakonec se MI to podařilo a teď plně kojím :-) (Píšu záměrně MI, protože pomoc s kojením se mi od nikoho nedostalo, bylo to čistě na mě.). Když mi mimi první noc hodně plakalo, protože mělo hlad (mlíko se mi ještě moc netvořilo) - tak reakce sestřiček byla-dokrmovat glukózou! Naštěstí jsem si u nich vybojovala kojení! :-) Přitom na nástěnkách na chodbách jim všude visí, že toto je až krajní řešení. No prostě novojičínská porodnice je anti-baby friendly..! Spíš bych řekla "pohodlí personálu-friendly".
Dále se mi nelíbilo to, že ke každému vyšetření mimi odváželi pryč a já nemohla s ním. To samé každodenní koupání - prostě miminka odvezli pryč.
Před porodem jsem si hodně četla o možnostech v porodnicích a tohle jsem myslela, že už snad nikde není!! Takže můj názor je personál ok, vybavení taky ok, ale to hlavní - pojetí porodu a celkový přístup je tady ještě hodně mimo. Podruhé bych zde již nešla. Kdo se jen trochu zajímá o možnosti porodnic, pojetí porodu, přirozenosti při porodu a plné kojení, tak v Novém Jičíně prostě spokojený být nemůže..
Kami (ID: 23771)   osobní profil (nasemimi.cz)
24.02.2012 14:02:47

pohodička
Rodila jsem v roce 2011 své první miminko.Měla jsem velký strach,protože o nemocnici v NJ koluje dost řečí.Ale jak se říká nedej na drby.Porod šel jak po masle.Skoro pořád jsem byla ve sprše.Personal byl super.Všichni byli moc milí a hodní.Přiště pojedu rodit zase do NJ.
tesa (ID: 23154)   osobní profil (nasemimi.cz)
06.01.2012 11:12:54

byla jsem spokojená
Rodila jsem tady v roce 1997 a2004, naštěstí bez komplikací.PA byla moc hodná, stějně i ostatní sestřičky a lékaři, nemám absolutně výhrady k této nemocnici a za měsíc se tam chystám znovu,nikam jinam bych nešla!!
vava (ID: 18348)   osobní profil (nasemimi.cz)
15.02.2011 09:28:21

UŽ NIKDY
Přeji všem kdo chtějí rodit v Novém Jičíně moře štestí.Já sama jsem ho v této porodnici neměla.Čekala jsem dvojčátka a v 22 týdnu těhotenství jsem o ně díky lékařce této nemocnice přišla.Byla jsem naprosto zdravá a miminka také,jen jsem po dopolední procházce začla lehce špinit,což je v těhotenství celkem normální.Ale pro klid dušejsem se nechala odvézt do nemocnice,tam mne hospitalizovali dali kapat infuzi, aby špinění ustalo.Až sem vše v naprosté pohodě.Druhý den, jsem si večer vyžádala lékaře k nějaké kontrole,už to hovoří za vše.Pokud mám na odělení ženu s dvojčaty a špiněním tak si myslím že by ráno měla proběhnout nějaká kontrola,nic se nekonalo.Po mém vyžádaní lékaře, přišla mladičká slovenská lékařka, která se mezi dveřmi zeptala jak se cítim.Odpověděla jsem že fajn,na to mi řekla že druhý den ráno mne pousí domů.OK,už jsem se těšila.Ráno jsem šla tedy k dotyčné lékařce aby mi napsala propouštěcí papíry.Řekla že mi dá ještě injekci a hotovo,dobrá.Bohužel po injekci začlo peklo na zemi.
LÉKAŘKA SI INJEKCI SPLETLA A MÉ DĚTI ZABILA. Hned mne vezli na porodní sál,kde vyvolávali porod,manžela odmítli pustit za mnou a colkoliv mu zdělit.Po kraválu který jsem ještě stihla v tom šoku ztropit, manžela pustily alespoň na chvíli. Vyvolali porod první holčičky v 11:30 hod dopoledne pak mne nechali pořádně trápit zůstala jsem na sále naprosto sama a druhou holčičku jsem porodila v 19:00hod. Manžela za mnou pustily až druhý den.Lékařku už jsem neviděla za to primáře ano.Dodnes nám nikdo nepodal žádné vysvětlení ani omluvu.
V současné době pracujeme na žalobě a podání celé věci soudu.
Podotýkám že v době těhotenství jsem byla zaměstnancem této nemocnice.Ihned po porodu jsem dala výpověď.
Není to dobra nemocnice!
15.1.2010
aja (ID: 13535)   osobní profil (nasemimi.cz)
15.01.2010 14:34:52

Můj "úžasný porod" v Novém Jičíně
Rodila jsem v Novém Jičíně před 2,5 lety a jsem vůbec ráda, že jsem já i dcera porod přežily ve zdraví. Byla jsem ve 34. týdnu těhotenství hospitalizovaná s krvácením z placenty, naštěstí se podařilo krvácení zastavit, a tak jsem byla propuštěna domů a musela jsem dodržovat klidový režim. Podařilo se mi dceru donosit do 39. týdne těhotenství. V té době mi bylo doporučeno, abych nastoupila do novojičínské porodnice k vyvolání porodu z důvodu špatně uložené placenty. Říkala jsem si dobrá, doktoři vědí, co dělat a plně jsem jim důvěřovala. Tak ráno mi začli vyvolávat porod, dostala jsem tabletu, nedělo se nic, ale po druhé večerní tabletě nastal mazec. Začala jsem v noci silně krvácet, zavolala sestru, ta zavolala doktorce, a ta doporučila, ať mě sestra napojí na kapačku a do rána se uvidí. Tak jsem tam ležela celou noc a říkala jsem si, že asi do toho rána vykrvácím. Ráno mě podali klystýr a čekali, že spontánně porodím. Po klystýru začaly bolesti se vším všudy, manžel přijel a dal mi potřebnou podporu. Porodní asistentky vůbec nedbaly otázek manžela, jestli je to běžné, abych s takovým silným krvácením vůbec rodila. Bylo mu řečeno, že je to ještě v normě a počká se, kolik krve odejde a pak se uvidí, co bude dál. Ty pocity strachu nepřeji nikomu zažít. Podotýkám, že jsem ještě po svých došla na to úžasné WC na chodbě, kde stály nastávající maminy ke kontrole a měly hrůzu v očích, co se to děje. Pak mi píchli vodu, krvácení se ještě více rozjelo a až pak teprve uznali, že skoro po 1,5 litru ztracené krve je načase začít urychleně jednat. Uspali mě a udělali císařský řez. Chtěla jsem epidurál, abych dceru viděla hned po narození, ale to se mi vysmáli, že už na to není čas, že bych mohla vykrvácet a mohla přijít o dělohu. Tak jsem zaspala porod a sen o tom, až uvidím své miminko po narození se vytratil. Nechápu, když jsem od noci krvácela a viděli, že se to nelepší, neudělali císař s epidurálem. Byla jsem z toho hrozně zklamaná, jsem ráda, že jsme to přežily bez úhony, ale při vzpomínce na novojičínskou porodnici mi běhá mráz po zádech. Tak to je moje zkušenost, podruhé už tam nepůjdu, člověk nesmí slepě věřit a musí se umět ozvat, když se mu něco nelíbí.
Jaňule (ID: 5848)   osobní profil (nasemimi.cz)
09.11.2008 20:37:06Dětská výživa

Správa uživatelů

Dětský bazar Našemimi