Hodnotit / sdílet na:

Diskuze k porodnici - Fakultní nemocnice Olomouc

zpět na popis porodnice

Vítejte v diskuzi k vybrané porodnici.

Všechny diskuzní příspěvky jsou volně přístupné, tzn. že pro čtení příspěvků není nutná registrace. Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte se nejprve zaregistrovat (tedy vytvořit si osobní účet). Pak už jen stačí přihlásit se a můžete začít diskutovat. Registrace je zcela ZDARMA.

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Krušné chvilky v Olomoucké porodnici
Tuto recenzi píši především, abych další nastávající maminky uchránila před traumatickými zážitky, které by zde mohly zažívat podobně jako tomu bylo v mém případě.
Plánovala jsem přirozený porod s co nejméně zásahy, ale protože jsem měla miminko otočeno koncem pánevním, rozhodla jsem se pro Olomouckou porodnici, jelikož mají v těchto případech mnoho zkušeností a byli tomu otevřeni. To ale netušila, co mě čeká.
Chci říct, že zdravotníci a sestry byli skvělí a velmi ochotní a i když kolem mě chodili "jestli už si dám epidural? - ještě jste nedozdrála, tak my přijdeme později", šlo na nich vidět, že mají zkušenosti a opravdu se snažili všemožně mi pomoci tak nejlépe, jak dovedli.
Na začátku mi bylo řečeno, že asi půl mého porodního plánu nebude možné dodržet. To už jsem ale měla poměrně silné kontrakce, a protože jsem byla v nestandardní situaci, nezbylo mi než pokrčit rameny a svolit, že to nakonec bude přece jen jinak než bych ráda.
To NEJHORŠÍ přišlo ale v momentě, kdy jsem zjistila (jako asi mnoho rodiček), že kontrakce přežiju jedině ve sprše polévající se horkou vodou. A tu byly k dispozici jen 2 malilinkaté sprchy společné pro všechny porodní boxy a navíc společně s WC. To znamenalo, že manžel musel většinu času čekat přede dveřmi a nemohl tam být se mnou, protože se tam bud sprchoval někdo další nebo byl někdo na WC. Navíc jsem potřebovala stát při kontrakci a sedět při odpočinku. Ovšem to v tak malém prostoru nebylo dost dobře možné, takže jsem stála napůl ven a cákala mimo, takže sem každou chvíli chodila paní se smetákem a drtila mě, že to tak nemůžu dělat. A já na to, že ať mi dá hadr, že manžel to bude utírat (já už jsem měla co dělat sama se sebou), načež ona že:"hadr nemá" - aha, tak to je pak těžké, tak jsem použila svou velkou osušku, kterou mi pak při první mé nepřítomnosti vyhodila.
Opravdu krušné chvilky jsem zažívala, když přišla sestra, ať okamžitě odejdu ze sprchy, protože ona tam chce umýt paní. A já věděla, že jakmile opustím sprchu, čekají mě muka, a tak jsem tam stála na pokraji zoufalství a nevěděla, co dělat, protože ve vedlejší sprše už někdo byl. Do toho mi měřili ozvy každých asi 30 min a já si tolik přála vrátit čas a teleportovat se do naší okresní nemocnice, kde vím, že mají koupelny součástí porodních boxů...už bylo ale příliš pozdě.
To všechno byl tak děsivý mix, že se mi do vlastního porodu a uvnitřnění vlastně vůbec nepodařilo dostat...skončila jsem císařem a placentu, kterou jsem si chtěla odnést domů, nějakým nedopatřením vyhodili, za což se mi však hezky přišli omluvit. Ano, asi chápu, že se to prostě může stát.
Proto zvažte dobře, kam půjdete rodit, i když z pohledu personálního může být nemocnice špičková, stačí nevyhovující prostor a vše se může rychle proměnit v peklo.
Poulita (ID: 36481)   osobní profil (nasemimi.cz)
16.08.2020 15:34:53

Jedině Olomouc
Ať si říká kdo chce, co chce za mě teda jedině Olomouc ! Rodila jsem tam dvakrát a rozhodně nelituji ! Máme s manželem ty nejkrásnější vzpomínky na porod a narození dětí ! Personál byl naprosto skvělý, vše nám bylo vysvětleno, poradili mi, a porod ?! Krásně vedený, vůbec jsem nepotřebovala žádný porodní plán 😀 A nejlepší je, že po dvou porodech a jako bych nerodila, oni po celou dobu porodu provádí masáž hráze (což jak jsem se dozvěděla nedělají všude a raději vás preventivně nastřihnou) a nejsem vubec nastřihlá, porod jel přirozeně naprosto bez problémů ! 💖 Manžel, mohl být u všeho, po Bondingu odešel se sestřičkou a malou kde viděl, jak jí utírají, rozkapávají očička, dávají plenku, oblékají, ani se od ní nehnul, vážně úžasný ... Po druhé byla Olomouc jasná volba, ale jelikož jsem byla druhorodička řekla jsem si v případě nutnosti o něco sama (brali mě jako zkušenou, to se mi i líbilo) 😊 Možná to tam není tak luxusní jako v ostatních nově zrekonstruovaných porodnicích (společné wc, sprchy), ale já jim děkuji za to, že nejsem ani jednou nastřihlá či natržená a bylo o nás tak skvěle postaráno ! Díky nim, mám krásný vzpomínky na porod a žádné jizvy, či problémy 😉
Lucci (ID: 33504)   osobní profil (nasemimi.cz)
03.01.2019 15:18:03

červenec 2013
Dobrý den,

v Olomouci jsem rodila už podruhé, i s prvním porodem jsem byla spokojená, sice jsem musela být nastřižená, ale jizva byla opravdu dobře zašitá a rychle se hojila, u druhého porodu mě velmi mile překvapilo, že se mi sami nabídli rodit bez nástřihu a povedlo se:-). Porodní asistentky se u mě vystřídali 2 a obě byli velmi příjemné. Stejně tak spokojenost s péčí na šestinedělí. Všem moc děkuji.
Lucka (ID: 27511)   osobní profil (nasemimi.cz)
11.09.2013 09:14:42

1.5r stará zkušenost
Ahoj, nedá mi to a podělím se s vámi o mou zkušenost.
Jelikož za 2 měsíce znovu rodím, vrací se mi vzpomínky z 1.porodu ve FN Olomouc. Průběh: v půl 1 v noci mě vzbudily stahy, po 2.h byl synek na světě. Na sálech (nebo co tam mají-nevím,neměla jsem čas zjišťovat) měli plno, rodila jsem na sesterně, aspoň to nebylo na chodbě.. Byl tam šrumec, neměla jsem šanci se soustředit sama na sebe nebo dokonce si vybrat způsob porodu. Mezi stahy jsem odpovídala na xy otázek, některé by dle mého názoru počkaly po porodu anebo se daly vyčíst z průkazky. Tam info, že vše je ok. Jestli to byl úmysl mě rozptýlit, to nevím, při bolestech jsem ani nepípala.. Rodila jsem 3kg miminko- sestra mě bez ptaní nařízla, 3x jsem zatlačila a synek byl venku. Bylo to říznutí nutné??
Další péče na oddělení byla fajn, většinu informací hlavně co se týče kojení jsem si přečetla v brožurkách, které ležely na chodbě.
Je to nejbližší porodnice, proto tam budu rodit znovu, ale určitě si budu prosazovat nárok na určitou intimitu a klid, bylo to jako rodit na náměstí.
janna_k (ID: 24742)   osobní profil (nasemimi.cz)
17.06.2012 14:13:58

Rodila jsem ve FNOl syna Tadeáše. Moc jsem se bála, ale po příchodu mladé paní doktorky bohužel si nepamatuji jméno bylo vše super. Paní doktorce se něco nezdálo, tak zavolala MUDr. Hejtmánka, ten mi vše vysvětlil a velmi mi pomohl rozptýlit obavy a strach z porodu. Najednou jsem pocítíla naprostou důvěru v lékaře, který se o mě stará.Porodila jsem úplně úžasně, děkujeme s manželem za bezvadný přístup MUDr. Hejtmánkovi a sestřičkám na porodním sále.c
altnerova (ID: 24671)   osobní profil (nasemimi.cz)
08.06.2012 17:35:42

Spokojenost
15.3.2012 jsem v FNOL porodila nádhernou holčičku Barborku...jsem mlada a bylo to moje první dítě a i pres to byl porod rychlý a bez komplikací...musím uznat, že moje porodní asistentka, jeji k ruce přidělená medička Žanetka a zbytek kolem-poletujícího personálu mě vysloveně ohromily.Nejen že byly hrozně milé, ale respektovaly i mnou vybrane polohy a rozmary.Po kratičkém porodu se hezky postaraly o malou a než bylo vše hotovo, choval můj muž malou v náručí.Na oddělení šestinedělí to bylo bez chyb.Jak už zde bylo zmíněno laktační specialistka, veškeré dětské i ženské sestry(jmenovala bych zde Jolanku, jako vtělenýho anděla s užasným úsměvem a přístupem k životu), byly úžasné.Se vším pomohly a radily a pořád se usmívaly...Prostě jsem žasla, jak jsou všichni milí...i dětští lékaři při vizitě byli vtipní a dalo se s nimi mluvit.
Pouze strava je nepřizpůsobená pro kojící matky, ale to je hold úděl nemocnic. ¨
Za mě hodnotím 100/100body
Jitka (ID: 23281)   osobní profil (nasemimi.cz)
26.03.2012 10:01:28

Poděkování
30.1.2012 jsem v porodnici v Olomouci přivedla na svět svého prvního syna. Porod byl císařským řezem a já jsem poprvé rodila v 37 letech... Chci moc poděkovat všem. Sestřičkám i lékařům na porodním sále,operačním sále, JIPce, odd. šestinedělí i odd.fyziologických novorozenců. Moc děkuji anesteziologovi MUDr. Šiškovi a gynekologovi MUDr. Markovi, kteří byli na sále bezchybní! Díky všem těmto lidem se narození syna stalo nejkrásnějším zážitkem, na který nikdy nezapomeneme já i můj manžel. Ještě jednou děkují manželé Karasovi a Jiřík
streska (ID: 23855)   osobní profil (nasemimi.cz)
03.03.2012 21:58:01

Odbornost i lidský přístup v jednom
Ve 20.tt byla naší dceři zjištěna vvv v urotraktu, proto jsme, přes trvalý pobyt v jiném regionu, přešli pod zdravotní dohled do FN v Olomouci a rozhodli se zde i porodit. Jako většina dnešních mamin jsem hltala každý štěk na internetu, zda náhodou nehodlám rodit v pekle. Zjistila jsem, kdy měla která sestra či lékařka blbou náladu, že zde vaří hnusnou polívku a celkově jsem byla připravená na "příšernou anonymní porodnici". Za celý můj osmidenní pobyt jsem zažila dva opravdu hnusné momenty - kanyla v ručičce mého novorozeného miminka kvůli aplikaci antibiotik a ultrazvuk ledvinky s nepřívětivým závěrem. Ano, ani na jeden moment neměla porodnice vliv, přičemž oba momenty byly nezbytné k záchraně mého dítěte. Za 60 Kč na den.

Maminky, které řešíte intenzitu šklebení personálu nebo kvalitu nemocniční stravy během svého třídenního pobytu v porodnici, zamyslete se nad svými postoji k životu a lidem okolo sebe. Možná proto, že já jsem k osobám, které se nám snažily pomoci, nebyla hnusná, byly milé i ony ke mně?
Po lidské i odborné stránce jsem byla s personálem naprosto spokojená, jakožto druhorodička jsem se možná málo ptala, na druhou stranu jsem ležela s maminou, která se dle mého gusta ptala až moc, a VŽDY jí bylo trpělivě a sofistikovaně odpovězeno i na naprosto banální otázky. Až jsem kolikrát žasla nad klidem sestry.
Říkáte si, je to o štěstí na směnu, za můj více než týdenní pobyt se u nás vystřídalo směn hodně. Dětských i ženských. Všechny se na nás usmívaly, s laktační poradkyní (hrozně milá paní) jsem si vyloženě dobře popovídala a ženská sestřička s vlnitými vlasy a brýlkami (já blbec si nezapamatovala jméno, má sestru v Havířově) mi z vlastní iniciativy neskutečně pomohla k soukromí na pokoji, a tím po 4 dnech k spánku... Jedna spolubydlící příšerně chrápala, druhá pak neslyšela řev svého 4 kilového syna a klidně si spala, dokud jsem ji zatřepáním nevzbudila. Nebýt této zdravotní sestřičky, skončím na psychině s s haluškami ze spánkové deprivace.

Vy, které se bojíte, že nebudete umět kojit, v této porodnici udělají pro vaši laktaci maximum.
Vy, které už jste kojily první dítě, nemusíte se obávat, že vám zde bude někdo něco vnucovat, kázat, co děláte blbě, či dokonce odtrhávat dítě po deseti minutách od prsu s tím, "že už mu to musí stačit", jak jsem zažila jinde.
Kojení je zde bráno jako přirozená věc a zkušenosti matek jsou zde naprosto respektovány.

Málem bych zapomněla na sestřičku a lékařku z anesteziologie (rodila jsem již podruhé operativně) - díky nim jsem zažila prvně v životě křik svého dítěte bezprostředně po porodu (přes časový press, ve kterém ten den byly, se mnou ochotně diskutovaly těsně před zákrokem výhody a nevýhody celkové a spinální anestezie a šokovaly mě, že mohu mít u zákroku ve spinálu brýle). Díky nim jsem měla pocit, že rodím s kamarádkou po boku. Moc jim za to děkuji, byla jsem přesvědčená, že jinou volbu než celkovou narkozu, nemám, protože jsem silně krátkozraká a u předešlého císaře v jiné porodnici mi byly brýle na sále zakázány. To bych z toho dítěte moc neviděla, na co potom spinál :-).

A abych jenom nechválila, pokud někdo z porodnice dočetl až sem, ráda bych upozornila na nedostatečný ohled ve stravě na kojící matky. Dvakrát denně pečivo, kynuté knedlíky nebo květák pro matku, která zde leží tři dny, nejsou až taková tragédie. Průser ovšem je, když je rodička k porodnici připoutána na dlouhou dobu a nemá možnost návštěv, které nosí čerstvou alternativní stravu. Na druhou stranu je toto problém většiny porodnic.

Moc vám všem děkuji za to, že jste se o nás postarali. Julinka je šikovná, máme za sebou zákrok v močovém měchýři, který dopadl dobře (i s vlivem na ledvinu), a nic nám nechybí.

Denisa a Julie nar. 10.11.11
Denisa (ID: 23663)   osobní profil (nasemimi.cz)
15.02.2012 10:43:06

nepříjemná doktorka
Zdravím byla sem po prvé na prohlídce v Olomoucké porodnici...v 37 tt a byla sem natěšena..podle diskuze co sem četla sem se tam těšila.
Jen co sem došla ujala se mě milá sestřička..naprostá spokojenost. Pak sem šla k Dr. Ondrové na prohlídku a její přístup hrozny..Odmítla mi udělat ultrazvuk se slovy, že to není běžné aby se dělal ultrazvuk a že se jí zdá že malej bude normální..Asi měla blbý den tak sem to schytala..ale hned sem se objednala do Šternberka, tak sem šla tam a naprostá spokojenost..udělaly mi ultrazvuk a jistily že malej je velký a jdu na vyvolání porodu..koukám jaký je rozdíl mezi Olomouci a Šternberkem.
Moje zkušenost v Olomouci hrozná..já osobně nejsem spokojena a vím že rodit tam vůbec nebudu!! Jana
janina (ID: 23432)   osobní profil (nasemimi.cz)
26.01.2012 18:07:58

Zase pochvala
Nemůžu si pomoci a musím i na této diskuzi porodnici ve FN Ol. pochválit. Mé nečekané těžké komplikace zvládli na jedničku a miminku se skvěle daří. O mě a mimi bylo také velmi dobře postaráno. Jídlo nebylo tak zlé. Určitě chci děti dvě a rodit budu zase na 100% tam. Zdravím všechny sestřičky a lékaře s tohoto oddělení a moc děkuji. A.L
Aji (ID: 23314)   osobní profil (nasemimi.cz)
17.01.2012 21:52:12

Poděkování
Před třemi měsíci jsem ve FN Olomouc přivedla na svět naše první miminko. Chci touto cestou poděkovat personálu FN, že se o nás dobře postarali a byli stále moc milí. Ještě jednou děkuji!!! Jana M.
jana.m (ID: 22393)   osobní profil (nasemimi.cz)
15.10.2011 19:57:14

Naprostá spokojenost
Chtěla bych touto cestou splnit slib, který jsem dala sestřičkám a paní doktorce v olomoucké porodnici. Rodit ve FN jsem se rozhodla i přes negativní recenze na Netu. Jaké bylo mé překvapení, když na mne nikdo neječel, nebyl nepříjemný, automaticky mne u porodu nenastřihovali, netrpěla jsem hlady a našemu mimču nikdo násilím necpal Nutrilon...Právě naopak- porod byl sice bolestivý, ale asistentky přívětivé a pozorné, paní doktorka jen stála a kontrolovala průběh porodu, aniž by se na mne vrhla s nůžkama, novorozenecké sestřičky jsem měla za úkol volat ke každému kojení, aby mi pomohly s příliš spavým a nespolupracujícím mimčem a žadonit o jídlo po příbuzných jsem také nemusela....Chci poděkovat za krásné miminko a moc příjemný zážitek celému personálu porodnice FN Olomouc Jana Š.
jasvestkova (ID: 19202)   osobní profil (nasemimi.cz)
16.09.2011 16:36:45

Kilový uzlíček
Před 6 lety se mi ve Fn Olomouc Narodil v 27 tý dnu těhotenství narodil kilový prcek. Po porodu ještě zhubl a vážil 780g a prodělal operaci hhlavy. ( představte si jak asi holili takovou malou hlavičku, protože měl docela hodně vlásků). Bylo to hodně těžký ale všechno jsme to nakonec zvládli, dokonce s ním cvičili Vojtovu metodu už v inkubátoru. Nebýt toho že jsem rodila právě tam asi by to prcek nepřežil. Obdivuji sestřičky a doktory kteří se starají o takové děti, jsou to opravdoví specialisti a smekám před nimi. Dnes je Dominikovi 6 let a je to veselý a chytrý kluk i když začátek měl hodně těžký.
Takže vřele doporučuji FN Olomouc.
mejkul (ID: 11076)   osobní profil (nasemimi.cz)
26.08.2009 00:24:47

Porodní sály a oddělení šestinedělí
Zdravím všechny budoucí i stávající maminky a tatínky! Před třemi týdny jsem rodila poprvé a protože jsem z Olomouce, šla jsem jednoduše rodit do FN Olomouc (vzhledem k babyboomu jsem byla ráda, že jsem nemusela rodit někde "na ulici"). Přenášela jsem 10 dní, takže do nemocnice jsem nastoupila s tím, že se bude porod vyvolávat. Ten den mi zjistili příliš velký plod. Pan dr. primář Dzvinčuk ochotně se mnou zkonzultoval mou situaci a nakonec jsme se dohodli na porodu císařským řezem. Panu dr. tímto velmi děkuji za jeho naprosto profesionální a lidský přístup, který samozřejmě ocenil i můj manžel, který tam byl se mnou. Personál v porodnici (na porodních sálech) byl naprosto skvělý, chodila jsem tam na pravidelné kontroly před porodem. Sestry usměvavé, ochotné vše vysvětlit, poradit. Sestřičky na oddělení šestinedělí a na novorozeneckém byly taky naprosto skvělé - poradily mi jak kojit, všechny mé všetečné otázky s úsměvem zodpověděly, byly trpělivé, naslouchaly... V nemocnici jsem nakonec strávila 6 dní, takže jsem zastihla všechny směny. Mohu tedy s klidným svědomím říct, že opravdu všechny sestřičky byly moc fajn a já se tam cítila v tomto směru moc dobře. Pokud hledáte příjemné prostředí vytvořené milými a usměvavými lidmi, určitě doporučuji FN Olomouc.
naamab (ID: 10780)   osobní profil (nasemimi.cz)
07.08.2009 09:55:11

nastřižení hráze
Dobrý den.Moc by mě zajímalo PROČ není ve FN možnost volby nastřižení hráze,mě osobně by po porodu vyhovovalo kdybych nastřižená nebyla.Když jsem rodila před rokem syna tak po přijetí domu mi nastřihnutá hráz pěkně komplikovala každý den.Boestí jsem nemohla ani chodit.Chtělůa bych aby tuhle možnost FN zavedla,myslím si totiž že doktoři nastřihují hráze aby si ten porod sami sobě ulehčili.Neříkám že ve vážných případech by se nastřihnout neměla ale u nekomplikovaných porodu si myslím že to není třeba.
Petinos (ID: 6575)   osobní profil (nasemimi.cz)
26.12.2008 18:33:54
Správa uživatelů

Dětský bazar Našemimi
dětský bazárek