Hodnotit / sdílet na:

Diskuze k porodnici - Fakultní nemocnice Plzeň

zpět na popis porodnice

Vítejte v diskuzi k vybrané porodnici.

Všechny diskuzní příspěvky jsou volně přístupné, tzn. že pro čtení příspěvků není nutná registrace. Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte se nejprve zaregistrovat (tedy vytvořit si osobní účet). Pak už jen stačí přihlásit se a můžete začít diskutovat. Registrace je zcela ZDARMA.

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Dobré i špatné zkušenosti
Já jsem rodila v r.2010 jako prvorodička.Na příjmu byla mladá a protivná sestra už od pohledu.Na porodním sále jsem byla s manželem a vše bylo v pořádku,i porodní sestra byla moc příjemná,malého mi hned přiložili a tak hoďku nás tam nechali samotný takže tam si stěžovat nemůžu.Čěkala jsem tam tedy od 7h.ráno do 1h.odpoledne ale nakonec jsem byla ráda za klídek :) na oddělení šestinedělí mě přijala mladá slovenka,taky příjemná a se vším pomohla i mladý doktor co chodil na vizity byl simpaťák :) ALE co mi vadí jsou sestry co pomáhají s kojením.Arogantní,starší to mmi nevadí ale neochota pomoci při nezvládnutí kojení,jedna spolubydlící se rozplakala a až pak se trošku odměkčila.Jsem těhulka po druhé a rodit tam chci jen mi vadí jak se chovají.Domů jsem šla za 3 dny a návštěvy jsem taky uvítala :) žádný balíček jsem nedostala a to,to píšou na stránkách ale chápu že o tom to není.Jo,ještě jedna věc!malej mi rozkousal bradavku a pak blinkal krev,já vyděšená šla na sesternu a bylo tam cca 5 sester.Osllovila jsem jednu s tím co se děje a její reakce?nemám službu tak vám neporadím a byla nepříjemná.Hned se mě ujala starší sestra velice milá a poradila mi.Takže ne každej je milej ale sakra jsme lidi a nic jsme nikomu neudělali tak trochu vlýdnosti by neuškodila.
beruška (ID: 26948)   osobní profil (nasemimi.cz)
29.04.2013 20:31:01

Děkujeme porodní asistentce slečně Dvořákové
S porodnicí na Lochotíně mám jen dobré zkušenosti. Při porodu musím především poděkovat asistentce slečně Dvořákové - byla naprosto úžasná, pomohla, poradila s neustálým úsměvem na tváři. I poporodní péče na oddělení šestinedělí byla výborná, i když bylo vidět, že někdy mají sestry, doktoři i doktorky plné ruce práce, snažili se pomoci a poradit. Z nemocnice jsem odcházela s dobrým pocitem a pokud budeme plánovat miminko další, zase se spolehnu na nemocnici na Lochotíně.
Luustenka (ID: 26527)   osobní profil (nasemimi.cz)
19.02.2013 19:55:51

Alenka v říši divů...
Mám za sebou první hodinu předporodního kurzu ve FN Lochotín a nestačím se divit. Tady na stránkách jsem se dočetla: "Žena si může při porodu vybrat i jinou polohu než klasickou, a to porod na relaxačním vaku nebo porodní stoličce." Sestra která náš kurz vede (pí. Buchtová) nás ujistila že si vybrat nemůžeme a u nich se rodí pouze v leže.

Také je tady na stránkách uvedeno: "Hned po narození je děťátko položeno na břicho matky a je v její blízkosti vyšetřeno na potřebná poporodní vyšetření. U vyšetření může být přítomen otec. Matka je s dítětem na porodním sále další 2 hodiny a potom jsou společně převezeny na oddělení šestinedělí." - na kurzu řikala pí. B že dítě odnáší po porodu vždy na 3÷4hodiny a koukám v příspěvku od Madlenky, že kdyby nekřičela tak by jí miminko snad ani nepřinesli.

Vrcholem všeho ovšem jsou kamery na porodních sálech.
SimonaT (ID: 24286)   osobní profil (nasemimi.cz)
22.04.2012 12:05:42

špatná zkušenost
Dobrý den, ve FN v Plzni jsem rodila koncem října a musím říct, že jsem byla velice zklamaná. Do porodnice jsem nastupovala už týden před termínem kvůli vysokému tlaku a vyvolávali mi porod, přesto že jsem měla být pod dohledem, tak se jim to nazadařilo, a miminko nám málem umřelo. Rodila jsem v 9 hodin ráno a dítě mi dovezli ukázat až pozdě večer a to jen díky tomu, že mi to vydupala sestra na pooperačním. Na oddělení šestinedělí jsem se setkala s neochotou a některé dětské sestry velmi nepříjemné. Chápu že je to velká nemocnice a mají opravdu hodně práce, ale pokud jedná člověk slušně s nimi, tak by měli oni jednat taky. Pokud bych měla ještě někdy rodit, tak tady už určitě ne!
monika.haj (ID: 22885)   osobní profil (nasemimi.cz)
04.12.2011 14:39:44

jiná zkušenost
Dobrý den,musím říci,že jídlo v porodnici celkem dobré,prostředí moc hezké,vybavení spousta,personál vesměs vstříčný,jak na porodním,tak novorozeneckém. Osobně chválím PA Buchtovou za dobré dokončení porodu.
Jednu a to dost velkou výhradu mám - pobavilo mě,jak tu maminky píšou,že měli pokoj sami pro sebe a vanu s olejíčky - ano to je možné ale nesmíte se trefit do návalu rodiček. Já rodila v říjnu 2010 a veškeré bolesti jsem si odbyla na těhotenském pokoji s dalšími třemi maminkami,jedním WC a jednou dost malou sprchou. Manžela jsem u sebe mít nemohla. Na porodní pokoj jsem se dostala chvilku před 20h a malinká se narodila po půl 9. Takže jsme si společného porodu s manželem opravdu moc neužili a v nejtěžších chvílích -kontrakcích s pauzami sotva 20 vteřin jsem na vše byla sama bez možnosti jakéhokoli ulehčení. Ani epidurál mi nedali,pořád říkali až budete na 4 prsty,klystýr též nikoli,přesto,že jsem si o něj několikrát říkala.. To bylo pro mě tak velké zklamání,že pokud bych měla ještě rodit,tak sem už nikdy!!!
madlenka (ID: 14810)   osobní profil (nasemimi.cz)
29.10.2011 11:11:44

Čerstvá zkušenost
03.09.2011 se nám v Lochotíně narodila naše milovaná Eliška. Celý pobyt v porodnici byl neskutečným zážitkem - když opomenu krásné prostředí a super jídlo, které neberu jako nejdůležitější hledisko, i když je to samozřejmě příjemné, nemůžu opomenout neskutečný personál - vždy neuvěřitelně milý, příjemný a ochotný pomoci. Za celý pobyt jsem se nesetkala s jedinou nepříjemnou reakcí nebo člověkem. Já i můj muž jsme z porodnice neskutečně nadšeni a na pobyt v porodnici jsme si odnesli jen krásné vzpomínky. Chtěli bychom tímto personálu porodnice poděkovat za nádherné prožití prvních dní s naším miminkem.

ajscha (ID: 22335)   osobní profil (nasemimi.cz)
11.10.2011 20:31:50

Velká chvála
Ráda bych zveřejnila svou zkušenost s porodnicí v Plzni na Lochotíně. Rodila jsem 8.9.2011, od příjmu na porodnici až po propuštění o nás bylo maximálně postaráno. Moc bych chtěla poděkovat porodní asistence Zolotové za milý, osobní přístup, velkou pomoc a podporu. Byla úžasná! Rovněž chválím paní Doktorku Behincovou a ostatní personál a sestřičky. Všichni byli skvělí, pomáhali, radili, starali se, aby nikomu nic nechybělo. V porodnici jsem se cítila moc dobře! Ještě jednou díky za příjemný zážitek z porodu a první okamžiky s naším synem, které jsem zde mohla strávit.
Zdíša (ID: 22147)   osobní profil (nasemimi.cz)
27.09.2011 17:23:47

RE: Výborný přístup, pěkné prostředí
Jak se dají zařídit ty olejíčky a hudba? Musím si to donést či je vše na místě? :-) Díky.
qitecek (ID: 22114)   osobní profil (nasemimi.cz)
24.09.2011 01:10:52

Výborný přístup, pěkné prostředí
1.9. jsem rodila ve FN Plzeň. Musím vychválit šikovné doktory a porodní asistentky a úžasné prostředí. Otvírací fázi možno trávit v teplé vaně s aromatickými olejíky, k tomu na pozadí jakási esoterická hudba padajících kapek a šplouchání vody.
Srovnávaje s minulým porodem před 5 lety v jiném zařízení je to nebe a dudy. Vaše přání jsou respektována, CTG vám natočí i v sedě nebo vestoje. Hráz se nenastřihává automaticky. I na oddělení šestinedělí bylo vše jak má být. Snad jen že se stává, že nestíhá kapacita, takže si na pokoj na 6nedělí můžete chvíli počkat...
Celková spokojenost s FN Plzeň maximální.
Danca (ID: 20474)   osobní profil (nasemimi.cz)
16.09.2011 08:41:52

RE: dotaz
V detailu porodnice máte na našem webu www.naseporodnice.cz uvedena veškerá dostupná čísla, která vám zprostředkují kontakt s porodnicí. Co se týče čísla na ambulanci, tak to byste asi v případě porodu (a nemožnosti vlastní dopravy do porodnice) vyřešila přes rychlou záchranou službu - tel. číslo 155.
Správce webu (ID: 10)   osobní profil (nasemimi.cz)
17.01.2011 14:14:57

prosím napíšešte mi číslo na sanitku,popřípadě kdybyc potřebovala volat ohledn porodu??
Terezaa (ID: 18653)   osobní profil (nasemimi.cz)
12.01.2011 08:32:45

RE: poptávka
Dobrý den,
situace se liší od porodnice k porodnici a mění se i v čase, takže přesnou a platnou odpověď Vám dají jen v příslušné porodnici. Každopádně nejde jen o tzv. „registraci“ (může to být označeno i jinak), ale například i o fyzické seznámení se samotnou porodnicí – kde je příjem, kde se bude ležet, kam chodí návštěvy, atd. – a zajištění účasti na kurech předporodní přípravy.

Samotný důvod registrace rodičky k porodu je popsán níže v příspěvku, takže není nutné opakovat. Lze snad pouze dodat, že rodička s trvalým bydlištěm v Plzni má asi menší důvod pro tento akt, na rozdíl od nastávající maminky z okolní vesničky nebo menšího města. Nicméně i Vám může hrozit riziko, že v případě většího počtu rodiček můžete být v případě neakutního porodu odeslána do jiné porodnice.
Správce webu (ID: 10)   osobní profil (nasemimi.cz)
11.01.2011 10:11:32

poptávka
Dobrý den,chtěla bych se zeptat-Musím se registrovat předem v porodnici?? Jsem již skoro ve 35týdnu a nyní jsem se přestěhovala do Plzně..Paní doktorka již k ní nyní docházím v Plzni mi řekla,že se registrovat nemusím a prostě až to na mě přijde tak tam pojedu.Ale tady čtu že bych se registrovat měla,jak to tedy opravdu je??Prosím o radu-děkuji!!
Terezaa (ID: 18653)   osobní profil (nasemimi.cz)
11.01.2011 09:21:44

Doporučuji!!!
Porodnici na Lochotíně mohu jen doporučit. Rodila jsem v roce 2009, letos mě čeká druhý pokus:-) Šla jsem do porodnice s tím, že se nebojím, taky podle toho ke mně všichni přistupovali. Všechno je to o lidech. Jelikož máte svou místnost od začátku do konce, doporučuji mít u porodu manžela, protože jinak by to bylo děsně dlouhý a "nudný". Nebojte se na nic zeptat. Na oddělení šestinedělí taky vše OK. Takže vzhůru do toho!!!
Krisa (ID: 18563)   osobní profil (nasemimi.cz)
05.01.2011 14:18:13

Dobrý den maminky,

všem chci doporučit porodnici ve fakultní nemocnici Lochotín,musím říct,že si nemůžu stěžovat ani na jednu věc.
Lékaři,sestřičky perfektní,přístup,seznámí s péčí o miminko,prostě jsem se dozvěděla vše.A i když jsem porod měla trochu složitější,to jak se o mě všichni starali bylo super.
Tak že se nebojte,protože moje zkušenost je velice velice dobrá.
Simona
Sisi (ID: 17943)   osobní profil (nasemimi.cz)
18.11.2010 17:13:46

RE: RE: Žádost o radu
Dobrý den, nejde o to, že se zaregistrujete na konkrétní datum a v tento datum tam přijdete a začnete rodit.

Pointou takovéto registrace (ale může se to označovat různě) je informování porodnice o skutečnosti, že máte zájem o porod v jejích prostorách v předpokládaném období (tedy v rozmezí) a oni vám řeknou, jak na tom kapacitně asi budou a zda vám mohou garantovat příjem. Tato registrace je zajímavá především pro rodičky z jiných měst s jinou spádovou porodnicí, případně v rámci většího města, kde máte možnost volby z více porodnic.

Problém je totiž v tom, že pokud si takovouto registraci nezařídíte a dorazíte do přeplněné porodnice v neakutním stavu (teda schopna nerizikové přepravy), tak vás mohou poslat do jiné porodnice. A Vy s tím nic nenaděláte!
Správce webu (ID: 10)   osobní profil (nasemimi.cz)
17.02.2010 17:53:36

RE: Žádost o radu
Ještě dodám. Jak se můžete registrovat v porodnici? Nikdo přece neví, kdy budete rodit.
Laďka1 (ID: 14139)   osobní profil (nasemimi.cz)
17.02.2010 15:47:22

odpověď na odpověď
Nezlobte s na mě, ale v Plzni se rozhodně ani v době babyboomu nemusí nikdo registrovat v porodnici. Dokonce mám informaci, že v Plzni na Lochotíně zatím nikoho z důvodu přehlcené kapacity neodmítli. Je pravda, že je tam nával a o pokoje šestinedělí je rvačka. Získat nadstandard je prakticky nemožné a v době největšího návalu rodičky na lůžko na šestinedělí čekají i na jiném oddělení. Ale mně se to nestalo. :-)
Jinak personál byl podle mne výborný, ale bohužel někdy ovlivněný tím, že nestíhají.
A zapsat se do předporodního kurzu? To tak na začátku těhotenství. Zkoušela jsem to tak v polovině a bez šance. Nabídli mi, že se můžu přihlásit na exkurzi porodnice. Je to možné každý den, ale vždy musíte tak dvě hodiny dopředu zavolat, jestli je prázdný některý z hezkých "rodících pokojů". Já to zkoušela několikrát a nakonec jsem se tam podívala až při porodu.
Laďka1 (ID: 14139)   osobní profil (nasemimi.cz)
17.02.2010 15:46:02

RE: Žádost o radu
Dobrý den, rozhodně Vám doporučujeme informovat se přímo v porodnici, protože právě zde sami nejlépe vědí, co po rodičkách aktuálně vyžadují. Telefonátem nebo osobní návštěvou nic nezkazíte a budete přesně vědět na čem jste.
Jinak obecně lze potvrdit, že porodnice vyžadují relativně včasnou registraci rodiček a někdy s odůvodněním na příliš mnoho pacientek odmítají i rodičky přicházející včas před koncem stanoveného termínu. Tedy rozhodně neváhejte a spíše rychle jednejte. Občas si lze také tzv. pojistit své přijetí u vybrané porodnice skrze absolvování jejich předporodního kurzu, ale ani tento postup není 100% a někdy ani samotné porodnice podobný kurz přímo nenabízejí.
Přejeme příjemné a úspěšně zakončené těhotenství.
Správce webu (ID: 10)   osobní profil (nasemimi.cz)
05.02.2010 00:17:59

Žádost o radu
Dobrý den, do Plzně jsem se přistěhovala v říjnu a nyní jsem ve 22 týdnu těhotenství. Chtěla bych rodit ve Fakultní nemocnici a doslechla jsem se, že musím předem zavolat na porodnici a nahlásit, že zde chci rodit, aby tam o mně věděli a měli volné lůžko. Chci se tedy zeptat, zda to tak je a pokud ano, kdy má do porodnice zavolat. Děkuji za radu.
Monika (ID: 13880)   osobní profil (nasemimi.cz)
03.02.2010 18:21:20

RE: Fakultní nemocnice Plzeň
Zdravím! Také mám termín v březnu, tak se tam možná potkáme. Už jsem tam ležela před rokem, kdy jsem samovolně potratila. Byla jsem tam také moc spokojená, perzonál byl perfektní!!! Proto jsem rozhodnuta pro tuto porodnici.
Pepa (ID: 13321)   osobní profil (nasemimi.cz)
03.01.2010 16:44:07

Fakultní nemocnice Plzeň
Ve Fakultní nemocnici jsem už rodila v roce 2008.Našla jsem si vše o novém Gynekologickém oddělení a moc se mi to líbilo tak jsem se rozhodla že tam porodim.Se službama a z personálem jsem byla maximálně zpokojená.Teď jsem těhotná mam termín v březnu a znovu se rozhodnu pro tuto nemocnici.Můžu jí doporučit dalšim maminkám.
Daník (ID: 13172)   osobní profil (nasemimi.cz)
16.12.2009 00:21:52
Správa uživatelů

Dětský bazar Našemimi