Hodnotit / sdílet na:

Diskuze k porodnici - Rokycanská nemocnice, a.s

zpět na popis porodnice

Vítejte v diskuzi k vybrané porodnici.

Všechny diskuzní příspěvky jsou volně přístupné, tzn. že pro čtení příspěvků není nutná registrace. Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte se nejprve zaregistrovat (tedy vytvořit si osobní účet). Pak už jen stačí přihlásit se a můžete začít diskutovat. Registrace je zcela ZDARMA.

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Nádherný zážitek
Zdravím vás ;o)
Já mám na Rokycanskou porodnici krásné vzpomínky. Přivedla jsem tu na svět své druhé dítě, chlapečka, a byl to pro mne v tom dobrém smyslu slova zážitek opravu nezapomenutelný. První porod v Hořovické porodnici mi navzdory příjemnému přístupu většiny personálu zkazila porodní asistentka, která mne porodem provázela ke konci a o které jsme si s mužem říkali, proč takovou práci vůbec dělá. Ale o tom teď psát nechci. Zážitek z rokycanské porodnice pro mne byl tak nádherný, že docela vyhladil bolestné vzpomínky na porod první. Chlapečka jsme spatřili po třech hodinách plných radostného očekávání a ze strany porodní asistentky i MUDr. Majerové plných povzbuzování, naslouchání, respektu, zájmu a lidskosti. Možná si říkáte, že to je přece samozřejmé, ale myslím si, že ve většině porodnic tomu, žel, tak není. Porod byl provázen tiše a nenápadně, s velkým respektem k jeho přirozenému postupu i k mým přáním a potřebám. Měla jsem připravený porodní plán, v němž pro mne bylo asi nejdůležitější žádný epidurál a bonding tělo na tělo po celé dvě hodiny bezprostředně po porodu. Paní doktorka přislíbila, že to probere s neonatology a ti mi vyšli plně vstříc. Porod tady pro mne byl tak snad tím nejkrásnějším zážitkem na světě. poklidný, plynulý, plný důvěry z mé strany a úžasného přístupu ze strany personálu. Maličkého mi ihned po narození položili na bříško, nechali dotepat pupečník, pak na mém těle jen lehce otřeli a přikryli a celé dvě hodiny jsem měla miminko položené na hrudníku, kůže na kůži. Seznamovali jsme se, těšili ze vzájemné blízkosti, na malém bylo vidět, jak je spokojený a klidný a já byla šťastná tak, že to nedokáži ani popsat.Byl to opravdu silný a láskyplný zážitek, pro který bych v jiné nemocnici musela bojovat a leckde by mi byl jistě odepřen s neprůstřelnými argumenty. Tady nikoli a jsem za to opravdu vděčná. Něco tak krásného bych přála zažít každé mamince. V hořovicích mají sice krásné nové prostředí a pokoje opravdu luxusní, s přístupem rokycanských se to ale nedá srovnat a právě laskavý, přijímající a respektující přístup je jistě to, co je pro tak důležitý životní okamžik to podstatné. Opravdu nezapomenu a příště bych se ráda vrátila opět sem.
MariÁnka (ID: 25811)   osobní profil (nasemimi.cz)
01.11.2012 16:34:10

odpověď
Ahoj, já rodila v rodila v Rokycanech loni v září. Do porodky jsme přijeli něco po půlnoci, po prohlídce mi oznámili že jsem sice úpně na začátku porodu, otevřená na 2 prsty ale že když už jsem přijela že si mě tam nechají. Přítele poslali domů, aby se vyspal, s tím že mu zavolám až budu na sále aby přijel (chtěl být u porodu). Pak jsme se sestrou sepisovali nějaké papíry. jelikož jsem byla na ,, hekárně´´ ještě s jednou paní moc pohodlné to nebylo, paní předemnou dostala přidělenou normální postel aby si mohla odpočinout a já ouzké nepohodlné lehátko na které jsem nemohla ani vylézt, jelikož bylo hrozně vysoko, při sestřiných slovech běžte si lehnou a odpočiňte si, jsem namítla že tam nemůžu skoro ani vylézt, sestra pokrčila rameny a řekla,, maminko, je vás tady prostě moc.´´ Byli tři hodiny ráno, byla jsem hrozně utahaná, stále jsem jen seděla, chodila... několikrát jsem byla ve sprše,horká voda, to bylo jediné co mi pomáhalo na křížové bolesti a však odtud mě sestřička párkrát vyhnala protože přišli jiné maminky, které šli na klistýr a poté do sprchy. Hodiny moc neubíhali. Mezi pátou, šestou ráno mi pan doktor píchnou vodu, jelikož mi ještě nepraskla, a konečně mi řekli že mi dají epidurál. Ten jsem dostala okolo půl 8, no, nevím jestli mě vůbec zabral správně, spodek jsem sice moc necítila ale křížové bolesti jsem měla pořát dost silné. Ve čtvrt na 9 mi přijel přítel, byla to pro mě hrozná úleva že tam nemusím být sama..skoro celou dobu co jsem byla na sále jsme tam s přítelem byli sami, jen se na mě někdo občas přišel podívat,s tím že mě má Petr hlídat, jelikož vedle rodila ještě jedna paní a všichni byli tam, pak se na mě zas přišla podívat sestřička a povídá: ,, tak ted už můžete začít tlačit, tatínku pohlídejte jí já musím jít vedle, kdyby něco zavolejte´´ a tak jsem začala tlačit vůbec to nešlo( což si ted říkám že bylo asi jen dobře). Paní vedle se narodil chlapeček. Doktoři se přesunuli k nám kde mě pomáhali děťátko vytlačit ven, což bolelo víc než kontrakce, pak jsem sestřičku požádala že to ještě zkusím sama a na 2 kontrakce byla malá venku.... Porod nebyl nic moc, ale nadcházející dny mi rozhodně vylepšili mínění o zdejší nemocnici, sestřičky z 6 nedělí byli příjemné, kdykoliv s čímkoliv rády pomohlli, to samé dětské sestřičky, kdykoliv jsem s něcím potřebovala pomoct, přišli poradili mi, popovídali si... jinak co se mnou byla jedna maminka na pokoji, říkala že v Rokycanech je přátelštější prostředí než ve fakultce( bytal tam 3 týdny) ale že je tam teda lepší a bohatší strava.. Jinak ti přeji aby sis porodnici vybrala dobře, aby miminko bylo zdravé a krásně prospívalo:-) Doufám že jsem ti aspoň drobet pomohla. Míla
sunmilie (ID: 15911)   osobní profil (nasemimi.cz)
21.06.2010 23:49:35

odpověď
Ahojky,děkuji za příspěvek ale přiznám se,že jsem se toho v něm moc nedozvěděla. Mohla by ses,prosím,více rozepsat?
Jsem z Plzně ale naše fakultka mi připadá jako továrna na děti i když je to tam prý moc hezké ale více mě láká komornější prostředí,proto uvažuji o Rokycanech ale zatím vůbec netuším které z porodnic dát přednost.
madlenka (ID: 14810)   osobní profil (nasemimi.cz)
15.05.2010 20:59:12

RE: hodnocení
Ahojky,rodila jsem v Rokycanské porodnici dvakrát.Poprvé to šlo jako po másle tak jsem si říkala podruhé to bude ještě lepší ale spletla jsem se dostala jsem tak rychle bolesti že jsem většinu času trávila ve sprše tam jsem byla asi hodinku protože nic jiného nepomáhalo.Když mně přišla po té hodině kontrolovat sestra tak jsme šli hned na sál,tam jsem chtěla epidirál(špatně snáším bolest) bylo mi řečeno že už je pozdě.Tak to dopadlo tak že já skončila na jipce a malej na kyslíku.Přeji ti abys dostala takový personál jako já u prvního .Jinak tam bylo celkem dobře ahoj a ozvy se
doveda (ID: 15304)   osobní profil (nasemimi.cz)
06.05.2010 09:50:16

hodnocení
Ahojky všem maminám,prosím máte některá zkušenost s rokycanskou porodnicí,služby,personál,porodní místnosti,nadstandatní pokoje,vybavení atd.? Budu moc ráda za vaše příspěvky.
madlenka (ID: 14810)   osobní profil (nasemimi.cz)
29.03.2010 22:17:13
Správa uživatelů

Dětský bazar Našemimi