Rodina: Život s rodinou a dětmi

Zpět na přehled diskuzí  |  Svůj názor u nás můžete také vyjádřit hlasováním v našich čtenářských anketách!

Nová zpráva od Nepřihlášený uživatel

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Rychlá nebankovní půjčka - máte zkušenosti?
Ahoj, jelikož je partner aktuálně bez práce, budeme si muset vzít ke konci měsíce nějakou nebankovní půjčku, a tak jsem se chtěla zeptat, jestli tu není někdo, kdo by měl zkušenost například s https://www.bezvamoney.cz/pujcky-pred-vyplatou/. Dostala jsem doporučení od známé, ale snažím se najít co nejvíc informací, tak kdybyste někdo měl zkušenost, byla bych ráda.
09.08.2017 11:11:39
odpovědět
Sokol - cvičení a silný lidský duch
Když jsem dnes vyzvedávala holky z cvičení, taková ta základní pohybová průprava, tak jsme narazily na zajímavou akci. Sokolové dnes pouštěli za své nesmyslně a neprávem padlé "kamarády/ky" svíčkou osvětlené lodičky po vodě.

Šlo o připomínku obětí z řad Sokolů v rámci druhé světové války a přišlo mě to moc zajímavý a smysluplný. V době, kdy naši děti řadu věcí ignorují, přehlížejí a neznají jejich pointu, mě tohle oslovilo jako dobrá forma pro připomenutí něco hrůzného a špatného a přitom pro děti zajímavou atmosférou a nábojem.

Prostě super, fandím Sokolu a lidem kolem.
A.
06.10.2016 23:51:32
odpovědět
RE: Tipy na super povlečení a prostěradla pro děti
Ahoj, u nás teď hodně frčí Ledové království. Prostě Elza, Ana a ten sněhulák (myslím Olaf) jsou nejlepší :) A.
23.08.2016 16:03:38
odpovědět
Tipy na super povlečení a prostěradla pro děti
Ahoj, včera mi domu konečně přišlo dlouho očekávané povlečení a prostěradlo pro našeho mladého s motivem HotWheels, které si přál. Kupovala jsem zde https://www.dante.cz/Prosteradla/. Cena úžasná a kvalita vypadá také fajn, uvidíme po pár vypráních.
22.08.2016 23:05:19
odpovědět
Tip na letni vylet
Ahoj holky, mate nejaky pekny tip na letni vylet s detmi? ZOO je klasika :) to se uz snad nedani ani pocitat, jak rika manzel. Ale dokazal nas mile prekvapit vylet na kolinskou reparskou drahu. Super prostredi a hlavne masinky - to je zaklad! :) Jo a kdyz se mrknete na program dopredu, tak si muzete vybrat tyden s parni lokomotivou, coz deti uplne odrovnalo. Byly v uplne v oblacich :)
16.08.2016 19:00:59
odpovědět
RE: mikulasska besidka
Mikulas a certi byl letos docela zazit. Prisli k nam novy certi musim rict, ze i me trochu postrasili ;-) kazdopadne deti postrasili a uvidime, jak jim to dlouho vydrzi. Davam tomu tak tyden, ctrnact dni. Pa
08.12.2015 00:08:55
odpovědět
RE: mikulasska besidka
My jsme čerta také přežili, i když jak jsem říkala našim dětičkám - bylo to o "fous" :D
Jinak ťuk, ťuk, blíží se Vánoce, takže parádní prosincová jízda začíná. Už teď nevím, kde mi hlava stojí. Držte se ....
06.12.2015 00:13:46
odpovědět
mikulasska besidka
Ahoj holky, tak jsme v praci spolecne s nasim malych brouckem absolvovali mikulasskou besidkua byl to nezapomenutelny zazitek. Trochu jsme se sice baly, ale nakonec nas do pekla cert neodnesl. :-)
04.12.2015 12:19:21
odpovědět
Rodina a škola jsou světem dítěte.
Rodina a škola jsou světem dítěte.

Je to již řádka let, co jsem na ISŠ ve F-M působil jako učitel odborných předmětů ekonomických. Bohužel jen krátce, protože mi v té době chyběla aprobace. Byl to jen záskok za kolegy, kteří se připravovali na obhajobu své dipl. práce. Později jsem dostal příležitost, na této škole působit jako mistr odborné výchovy. Díky této práci jsem získal pocit, že mládnu. Pokud jsem chtěl přijít na starosti a slasti mladých lidí, musel jsem se občas stát jedním z nich, abych pochopil, že je nutno podporovat úplnou rodinu jako optimální prostředí pro výchovu dítěte. Jde zde o citlivý organismus, do kterého má stát, zasahovat co nejméně. Základ životní úrovně a prosperity rodiny, bychom měli spatřovat v příjmech z aktivní činnosti rodičů. Rozhodující odpovědnost za výchovu dětí musí nést rodiče. Do konce svého života budu svému tátovi vděčný za to, že mne společně se sestrou vychoval a tímto naší rodinu zachoval. Tato životní zkušenost se mi stala přínosem v mé pozdější práci vychovatele v Dětském domově. Proto si myslím, že mám právo se domnívat, že pro děti, které nemohou žít ve vlastní rodině, bude optimální požadovat maximální usnadnění náhradní rodinné péče (osvojení, pěstounská rodina), jako vždy lepší možnost, kterou může dát výchova v sebelepších ústavech. V podpoře rodiny vidím rovněž nenahraditelnou cestu prevence nežádoucího a neodpovědného chování dětí, včetně zneužívání drog a dětské kriminality.
Důležitým prostředkem, který ovlivňuje budoucnost naší generace je škola. Navazuje na výchovu v rodině a doplňuje ji. Nemůže ji však nahrazovat. Základní úloha školy je ve vzdělávání, které chápeme nejen jako soubor poznatků a dovedností, ale rovněž jako orientaci ve společenských hodnotách, výchovu v demokracii a podporu rozvoje osobnosti. Základním úkolem školy nesmí být přetěžování dětí encyklopedickými vědomostmi, ale především výchova k samostatnému myšlení. Měl by se prosazovat maximální důraz na individuální vývoj díděte. Pokud budeme chtít, aby každé dítě mělo příležitost pocítit ve škole úspěch, teprve pak se nám podaří děti získat pro celoživotní vzdělávání. Musíme podporovat takové prostředí ZŠ, které respektují osobnost dítěte a umožňuji jeho individuální vývoj. Školu, která již na základním stupni dá každému rovné příležitosti pro rozvoj různých individuálních schopností a nadání. Školu, které se bude dařit zdůraznit výuku světových jazyků a internetovou gramotnost. K dosažení takové kvality ve školství musíme především zvýšit motivaci učitelů ke kvalitním výkonům a zlepšovat jejich profesní perspektivu odbornou přípravou, profesním růstem a odpovídajícím systémem odměňování, jak je zvykem ve vyspělých evropských demokraciích a ne u nás v české republice. Přesto, že jsem vystudoval ekonomii, nedokážu pochopit, jak učitelé ze svých platů dokážou uživit své rodiny. Proč nezvednou vhozenou rukavici a z plných plic zvolají, že jsou to právě oni, kdo naučili naši elitu národa do které patří lékaři, právnici, ekonomové, politici, číst psát a počítat?

Pokud jste podobného smýšlení , jako já, zkuste prosím Vás, využít své společenské identity k prosazování svých myšlenek do společnosti. Společnost nesmí vidět školy jako továrny na vzdělávání, ale jako příležitost rozvoje individuality. Generace příštího tisíciletí si přece zaslouží podmínky odpovídající konci tisicíletí druhého.

Igor Caysberger
10.10.2015 09:11:40
odpovědět
Ano i já můžu www.manduca.cz jedině doporučit. Používají kvalitní materiály, nosítka jsou pohodlná, někdo říká že ho z ní bolí záda, ale to není možné, to musí mít prostě špatně uvázané. Nejlepší je když si zajedete do kamené prodejny a tam Vám vše vysvětlí, vyzkoušíte si co je pro Vás nejpohodlnější. Já už si bez manduci nedokážu představit ani nákup
08.04.2015 09:37:31
odpovědět
Nošení dětí je k nezaplacení. V těhotenství jsem na nošení ani nepomyslela, jenom při představě, že tahám to velké břicho a pak dítě mi naskakovali pupínky, ale dítko nám v kočárku ani v postýlce ne a ne spinkat, kolik nocí probděných, kilometrů nachozených, doma nepořádek, neměla jsem čas vařit a najednou mi šátek přišel jako skvělej nápad a taky že byl. Koupila jsem manducu a všechno nejednou šlo jako po másle, vše jsem stíha, dobře jsem se vyspala a začala si konečně užívat naší rostoucí rodinky. Na některé věci si zkrátka člověk musí přijít sám, ale tohle vážně doporučuji.
07.04.2015 10:14:18
odpovědět
nosí celá rodina
obrázev nosí celá rodina
Dobrý den. Zajímalo by mě, jak moc Vám nošení dětí pomohlo a ulehčilo třeba čas? S manželem se věnujeme lehké turistice, nejvíce hledáním kešek a děti samo nesmí chybět, v tomto jsou nosítka, či šátky k nezaplacení. Využívám i když vařím, ale jen občas když chce být malý u mě. Kde vy nejvíce šátky a nosítka využijete? A jaké jsou podle Vás nejlepší? Za mě je to rozhodně manduca.cz teď se mi moc líbí ergonomické nosítko viz foto
02.04.2015 12:27:12
odpovědět