Dětské nemoce: Epilepsie

Zpět na přehled diskuzí  |  Svůj názor u nás můžete také vyjádřit hlasováním v našich čtenářských anketách!

RE: Epilepsie v 16-ti??
Já jsem také dostala první záchvat asi v 16 letech. Od té doby jsem stačila vystudovat vysokou školu, porodit 3 děti ( dvojčata a teď máme mazánka).
Je pravdou, že je život asi trochu těžší, ale kromě omezení v životosprávě, zákazu držení zbraně a řízení vozidla, popř. práce se stroji a noční práce, to lze unést.
Hlavní je nepodledhnout pocitu, že jsem nemocný a nic nemůžu. Naučila jsem se žít bez omezení s pocitem vnitřní regulace. O své " kamarádce" říkám jen tomu, komu chci, Dokonce i v zaměstnání kromě mé nadřízené dlouhá léta nikdo nevěděl, jak na tom jsem. Pravda vyšla najevo, až při služebních cestách, kdy jsem užívala léky.
Jediné z čeho mám strach, je možný výskyt u dětí, přestože genetické testy neprokázaly dědičnost. Zatím jsou v pořádku, tak snad to tak zůstane.
Držím všem palce, aby zvládli se naučit žít s touto kamarádkou, protože to je základ. Ta mrcha strašně reaguje na psychiku.
24.07.2010 09:16:16
 
Odpověď od Nepřihlášený uživatel

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).Výživa a vitamíny
dětský bazárek