Hodnotit / sdílet na:

Diskuze k porodnici - Oblastní nemocnice Kladno, a.s.

zpět na popis porodnice

Vítejte v diskuzi k vybrané porodnici.

Všechny diskuzní příspěvky jsou volně přístupné, tzn. že pro čtení příspěvků není nutná registrace. Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte se nejprve zaregistrovat (tedy vytvořit si osobní účet). Pak už jen stačí přihlásit se a můžete začít diskutovat. Registrace je zcela ZDARMA.

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
poprvé a asi naposled
já rodila na začátku ledna 2015 a musím říct, že porodní oddělení je super. mě praskla voda, ale neotvírala jsem se a ani jsem neměla stahy, tak jsem si to tam odležela než mi začaly stahy, ale péče dobrá, všichni vstřícní, tak se to dalo vydržet. říkali, že když to samo nezačne do 24 hod, že budou vyvolávat. malá se nakonec po 22-ti hod rozhodla, že se prosadí sama a začaly kontrakce. když byly po dvou minutách, tak mě vzali na sál. samotný porod na sále trval asi hodinu. paní doktorka Pleváková mě pořád chodila kontrolovat a sestry taky. nakonec se mi začali prodlužovat stahy až na 7 min, ale nenechali mě trápit a dali mi kapačku. asi chápali, že už jsem vzhůru 26 hodin a že už nemám energii, tak udělali opravdu maximum, aby to bylo rychlé. na porodnici si opravdu nemůžu stěžovat. Jenže pak přišlo oddělení šestinedělí. I když jsem chodila do nemocnice na kurz, tak stejně z toho vylezlo jen to, že nás všechno naučí po porodu na oddělení, ale tam všechna "instruktáž" byla jak z rychlíku a já jako prvorodička neměla ponětí co a jak. Ale nechali si všechno podepsat, aby náhodou někdo nemohl něco říct, že nás nepoučili. každá sestra říkala něco jiného, takže jsme všechny v tom měli pěkný chaos a některé byly i celkem nepříjemné, hlavně jedna, která mě pokaždé sprdla, že nekojím, jako kdybych za to mohla, že nemám mlíko, byla jsem z ní tak vydeptaná, že jsem to pokaždé obrečela a mlíko se mi začalo dělat až doma.
dostala jsem se i na nadstandart. všechny varuji, že to jsou skoro vyhozené peníze, hlavně v zimním období. když jsem přišla na pokoj, bylo tam asi 18 stupňů. topení tam není, jen přímotop, který to vytopil jakžtakž. jelikož jsem měla pokoj bez soc.zařízení, tak to bylo na chodbě, tam bylo asi 15 st. strašná zima, jak na WC tak i v koupelně. na chodbě, kde se jedlo jsme mohli sedět v zimních bundách a v ruce s praporem jak tam táhlo. prostě šílenost.prej prostě stará budova.kdyby za to alespoň nechtěli, tak šílený peníze. na normálních pokojích bylo tepleji. i když jsem tam byla 5 dní, tak naštěstí na nadstandartu jsem byla jen 1 den, byla to opravdu katastrofa. jediná výhoda byla, že jsem se mohla v klidu víc vyspat a mohl u mě být manžel.
shrnuto - porod dobrý, ale šestinedělí to celé zazdí a příště pokud to půjde rodím jinde.
Týnka82 (ID: 29032)   osobní profil (nasemimi.cz)
27.01.2015 20:19:39

Já zde rodila v září 2012. Předporodní kurzy mě zklamaly...moc jsem se toho nedozvěděla...jen to třetí setkání o kojení bylo přínosem. Prostředí se mi líbilo, i když se venku sbíjelo a kopalo, dalo se to zvládnout. Záleží zde opravdu na tom, koho potkáte. Při vlastním porodu se mi vystřídaly 2 směny. První asistentka byla milá, dokázala mě uklidnit, jako prvorodička jsem se neotvírala, jak by si obě strany představovaly... Pak ale přišla asistentka, která nám přednášela na tom kurzu, no a to byl konec. Dávala mi neustále najevo, jak jsem hysterická, neradila mi, zato dost kritizovala - asi to brala jako rady... Oslovovala mě paní učitelko a po porodu mě oznámkovala - jedna minus :-( cítila jsem se dost potupně, ale neměla jsem sílu na cokoli. Byla jsem prostě ráda, že miminko je na světě :-) Prostě tahle paní mi porod docela znepříjemnila, i když podle manžela prý byla šikovná - tam dole. ... Jinak si nemůžu stěžovat, doktor byl fajn, sestry na šestinedělí také, ale tam jsem asi opravdu měla štěstí. Poslední den měla službu šílená sestra, s tou jsem se však jen minula...o mě se staraly samé milé sestřičky a opravdu se vším mi radily, tímto jim za to moc děkuji. Klidně bych tam rodila znovu, kdyby mi někdo slíbil, že nepotkám tutéž asistentku...mrzí mě to - kvůli ostatním, kteří tam pracují...
Haňule (ID: 27729)   osobní profil (nasemimi.cz)
04.11.2013 20:33:32

Příště už ne!
Porodnici jsem si vybrala, protože jsem nechtěla rodit v továrnách v Praze a tato mi připadala jako dobrá varianta menší porodnice s možností vymoci si aspoň částečně přirozený porod. Předporodní kurzy byly vcelku zajímavé i když už tam ve mě začaly trochu hlodat pochybnosti, nicméně jsem i přesto jsem tam nakonec rodila. Ale jak je uvedeno v jiných komentářích víckrát už ne.
Můj porod nebyl "přirozený" prcek špatně dýchal a tak jsem musela celý porod ležet (měl pak šňůru kolem krku). V porodnici si mě nechali při kontrole a porodila jsem následně za dva dny. Co se týká vlastního porodu, porodní asistentka i lékařka byly docela vpoho, ale - rodila jsem od rána do šesti večer, nechtěla jsem se otvírat, naděje toho, že porodím bez podpůrných látek se záhy vytratila a naprali do mě všechny urychlovače co měli, přes oxytocin, čípky a jiné další věci. Ke konci už jsem jim říkala, ať mi udělají radši císaře ale nakonec to dopadlo dobře a mrňous vylezl tak jak měl. K tomuto ještě komentář - poté na oddělení šestinedělí jsem mluvila s několika maminami a ty také říkaly, že je celý den "trápili" porodem, urychlovači a snahou porodit vaginálně a nakonec po 12 hodinách šly stejně na císaře. Známá co tam rodila dříve zase opět - nejprve to urychlovali, pak přišla noc a nechtěli aby rodila v noci, tak jí dali něco na uklidnění a ráno to opět znovu vyvolávali.
Na závěr porodu se měnila směna, odrodil mě doktor a samo udělal epiziotomii - sešití klasickými stehy, které postupně vypadají. Následně se moje gynekoložka divila, že tímhle způsobem se nesešívá už 20 let!! S tím asi také souviselo to, že mi některé stehy vypadly dřív a rána se otevřela a ani jejich snaha o následnou nápravu se jim nepodařila.
Po porodu - prcka jsem si vymohla na minutku na břicho,ale protože byla karanténa poté mi ho odnesli a neviděla jsem ho dvě hodiny. První přisátí se nepodařilo, říkala jsem jim, jestli mi ho přinesou do 1/2 hodiny - přinesli, ale přes tu obří zavinovačku se opět nepřisál. Po příjezdu na odd. šestinedělí krize pokračovala - nepříjemná sestra při neúspěšných pokusech o přisátí tvrdila a) vy máte malá prsa, to nepůjde, b) máte čas 6 hodin na první kojení, c) při mé námitce, že to má být co nejdříve se ohradila - to máte načtené z knih, co? (sama porodnice to má naspané v manuálech). Samo, že jsem z toho byla trochu špatná a říkala jsem jim, jestli tam mají nějakou laktační poradkyni, aby mi další den pomohla.
Obecně jsou dětské sestry na šestinedělí protivné - nepomáhají, když něco nejde neporadí a ještě se tváří nepříjemně a když abych byla ušetřena jejich přístupu mlčím ,tak pak dostanu vynadáno (bohužel jsem měla smůlu, že jsem narazila právě na tyto sestry v důležitých okamžicích). Jsou tam ale i príma sestry na svém místě - jedna mladá holčina, která mi vážně pomohla s kojěním a také hlavní sestra, která byla i na předpor. kurzu.
Celkové hodnocení tedy - tady už rodit nebudu. Pokud tam člověk jde rodit, je vhodné mít partnera s sebou aby on aspoň prosadil to, jak si přejete to mít.
pria (ID: 27017)   osobní profil (nasemimi.cz)
14.05.2013 11:00:27

Porodnice Kladno
Dobrý den, v září jsem rodila v porodnici Kladně a byla jsem velice spokojená. Veliké díky patří paní doktorce Jeřábkové, ale i s ostatním personálem jsem byla velmi spokojena. Mohu jen doporučit.
myskasiska (ID: 23575)   osobní profil (nasemimi.cz)
08.02.2012 08:59:26

velká spokojenost
Ahoj dne 23.9.2011 jsem porodila v Kladenské porodnici a nemůžu si na nic stěžovat.Termín jsem měla až 28.11.,ale byla jsem na tom dost špatně,takže všem patří velké poděkování za profesionální i lidský přístup.Jak doktoři,tak sestřičky byli úžasní obzvlášť pak MUDr.Dita Jeřábková,to je sluníčko.Neustále usměvavá a hrozně milá.Bohužel rekonstrukce pokračuje,takže vrtání je tam celý den,ale já už jsem to po pár dnech ani nevnímala.Takže tuto porodnici můžu jedině doporučit.
oli03 (ID: 22225)   osobní profil (nasemimi.cz)
06.10.2011 11:37:32

leto a podzim 2011
Ahoj, ted jsem byla na navsteve za kamoskou co porodila na Kladne v porodnici. Je to tam docela sila.
Probiha tam rekonstrukce a od rana do vecera v sobotu i nedeli tam hned za zdi jedou zbijecky ze neni slyset na pokoji slova. Do toho na porodnim sale (provizorne presunuty) tece ve sprchach jen studna voda.
A jeste se vam muze stat, ze vas soupnou do pokoje k neprizpusobivym rodickam... :-( az budu nekdy rodit, tak si to necham hodne projit hlavou, snad uz bude nemocncie po rekonstrukci.
Jinak personal je vstricny, mily, ale proste to kazi prostredi.
Marienova (ID: 22022)   osobní profil (nasemimi.cz)
17.09.2011 14:25:56

Ochota a laskavost
V této porodnici jsem rodila po druhé a v obou případech jsem byla velice spokojená.Děkuji všem co se o mě i mimi starali,bohužel si nepamatuji jejich jména,jen porodní asistentku,která byla u mého porodu Alenu Bělíkovou.Děkuji za jejich ochotu a vstřícnost.
MaAnBa (ID: 20226)   osobní profil (nasemimi.cz)
17.04.2011 00:11:29

Spokojenost
Byla jsem naprosto spokojená s prací a přístupem sester jak při porodu tak následně na porodnici.Dětské sestry vám vše vysvětlí a hlavně pomůžou,ležela jsem tam s dcerou 4 dny-a za tu dobu si opravdu nemám na co stěžovat.
Market (ID: 13359)   osobní profil (nasemimi.cz)
15.07.2010 10:22:48
Správa uživatelů

Dětský bazar Našemimi