Hodnotit / sdílet na:

Diskuze k porodnici - Nemocnice Vítkovice a.s.

zpět na popis porodnice

Vítejte v diskuzi k vybrané porodnici.

Všechny diskuzní příspěvky jsou volně přístupné, tzn. že pro čtení příspěvků není nutná registrace. Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte se nejprve zaregistrovat (tedy vytvořit si osobní účet). Pak už jen stačí přihlásit se a můžete začít diskutovat. Registrace je zcela ZDARMA.

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Nedoporucuji
dala jsem na recenze, ale hruza. u dveri jsme zvonili, ze krvacim a necitim dite, nechali me dvacet minut cekat na prijmu. u porodu por. asistentka neprijemna, dojtorka slovenka hruza, mela jsem otoky po kejim "osetreni" a jenom odsekavala a brblala. dite mi po porodu ani nepomohli prilozit, sestricky na sestinedeli se za cely den ani neukazali, pritom jsem mela problemy a omdlivala. na zaver krasneho pobytu jsem odchazela s infekci po prohlidce.
Misa173 (ID: 34727)   osobní profil (nasemimi.cz)
06.11.2019 22:43:02

ještě díky sestřičkám
Jsem to ale nevychovanec:-) Ještě jsem zapomněla poděkovat sestřičkám a zkrátka celému personálu oddělení šestinedělí. Díky Katka J.
Katka (ID: 26252)   osobní profil (nasemimi.cz)
14.01.2013 23:50:25

všem doporučuji!!!
Rodila jsem v této porodnice poprvé v srpnu 2007. Jak porod s velmi sympatickýma porodníma asistenkama tak i pobyt na odd. šestinedělí proběhli bez problémů, personál byl ke mě milý jen dětské sestry jsem měla někdy pocit, že otravuji. Vysvětluji si to tím, že v horkém srpnu při plné porodnici toho měly zkrátka až nad hlavu. Pro druhý porod v říjnu 2012 byly Vítkovice opět jasnou volbou, byť jsem to měla tentokrát do Vítkovic téměř 200 km daleko. A bylo to tou nejlepší možnou volbou. U porodu byly ještě mnohem sympatičtější porodní asistentky než poprvé, vzhledem k mému velmi rychlému porodu jsem koukala jaké jsou to profesionálky, které měli vše zmáklé i v tom šíleném shonu do poslendího detailu. Přitomnost studentek mi přišla jako příjemné společnost při dvouhodinovém čekání na sále po porodu. Na oddělení jsem se nestačila divit jak se od posledka změnilo. Nádherná výmalba, příjemné prostředí, lepší strava ( i když rozhodně ne vždy vhodná pro kojící matky).Cítila jsem se tam jako velmi významná klientka světoznámého interhotelu. Co chvíli se mě někdo chodil na pokoj ptát zda něco já nebo maličká nepotřebujeme. Když jsem si nebyla jistá zda se jedná o sestru z dětského, nebo jinou zkrátka jsem se zeptala. Na všechny dotazy i ohledně kojení mi všechny sestry ochotně odpověděli, ukázaly vhodnou techniku.Pravdou je, že oblečení, pleny a ubrousky byly na příděl ale já osobně jsem vždy zazvonila na zvonek, řekla co potřebuji přinést a personál mi to přinesl aniž bych měla pocit, že někoho zatěžuji. Minulý pobyt byl fajn, ale teď jsem vnímala, že tvrzení sestry, která mi u přijmu řekla: "nebojte se, zvoňte, my jsme tady pro vás" je míněno opravdu upřímně. Měla jsem štestí i na lékaře. Tii co se mnou přišli do kontaktu, a jednalo se zejména o lékaře mladších ročníků, se chovali vysoce profesionálně, ochotně odpovídali na mé dotazy, byli milí. Měla jsem štestí, žádnou nepřízpusobivou občanku jsem nepotkala na oddělení. je taky faktem, že jsem rodila v době, kdy moc porodů neproběhlo a porodnice byla poloprázdná.MOžná byl personál odpočatý a proto si nás tak hýčkal. Co se týče problému vizit jak píše paní dole, je pravdou, že to mě také rozčilovalo - připravit se na ranní vizitu a obávat se , že nestihnu snídani. Nakonec jsem to vyřešila po svém. Řekla jsem sestře, že si vezmu jídlo na pokoj.Žádná z nich nic nenamítala a byly jsme spokojení všichni:-) Touto cestou také moc děkuji skvělé paní doktorce Darince za její lidský a profesionální přístup. Katka Jeřábková
Katka (ID: 26252)   osobní profil (nasemimi.cz)
14.01.2013 23:45:36

porod super, potom horší
Dobrý den,
od začátku mého prvního těhotenství jsem byla rozhodnuta rodit právě ve Vítkovicích, proto jsem zde také absolvovala předporodní kurz vedená paní Pavlou Paskudovou. Kurz byl úžasný, doporučuji všem prvorodičkám. 21.9.2012 večer jsme přijeli do porodnice a hned jsem byla klidnější, když nám otevřela právě paní Pavla. Porod trval 4 hodiny a byl bez komplikací, porodní asistentky byly skvělé, radily, uklidňovaly, pomáhaly, vysvětlovaly...Po porodu jsme zůstali ještě 2 hod na porodním sále a poté jsem byla převezena na pokoj, hodinu jsem si pospala a hned mi přinesli malou na kojení. A začal maraton, přičemž spousta úkonů mi nebyla vůbec vysvětlena, některé sestry s dětského oddělení byly super, ale na začátku úplně chybělo vysvětlení jak kojit, jak dát dítě odříhnout a to má porodnice titul Baby Friendly Hospital, jedna ze sester bylo obzvláště nepříjemná, evidentně ji to nebavilo. Vše bylo na příděl a jakmile člověk dopotřeboval ubrousky na přebalování, nedostal už další. Díky ranním vizitám jsme nikdy nestihly snídani a nikdo nám neřekl, zda je jídlo někde pro nás odloženo či nikoliv. Na oddělení šestinedělí sloužilo spoustu doktorů a sester a to byl kámen úrazu, ptž si nepředávali informace a pak se stalo, že nám jeden doktor řekl, že jdeme dnes domů, což po pěti dnech na přetopeném pokoji a pěti probdělých nocích byla obrovská radost, pak ale přišel druhý a řekl, že si nás tam ještě ponechají..Litovala jsem, že jsem dala souhlas s tím, že o mě mohou pečovat praktikanti, ptž jsem občas měla pocit, že mě tam nechávají jen proto, aby si na mě mohli zkoušet cévkování atd..Nakonec jsem si musela odchod vyřvat s tím, že jinak podepíšu reverz, nic mi nebylo, pouze jsem se nemohla dokonale vymočit, což bylo u mě ale způsobeno psychickým blokem a také urolog sdělil, že je to po porodu normální a hned doma to bylo ok. Malá byla zdravá a já jsem měla strach, že čím déle tam budeme, tím větší bude šance, že v porodnici ještě chytne nějakou nemoc od nepřizpůsobivých občanek, kterých tam bylo poměrně dost. Věřím ale, že pro druhorodičky jsou Vítkovice tou nejlepší volbou, já osobně bych tam i přes přístup mladého pana doktora, kterého nechci jmenovat, rodila znovu.
Alvap (ID: 25975)   osobní profil (nasemimi.cz)
24.11.2012 17:16:33

Obrovský dík a chvála!
Dobrý den.
Můj první porod jsem byla skálopevně rozhodnuta absolvovat právě v porodnici v Ostravě Vítkovicích, protože zde rodilo několik mých kamarádek a známých a ani jedna neměla jedinou špatnou zkušenost, měla jsem strach abych se tam vůbec dostala, prtože v den mého termínu byl plný stav a paní doktorka mi po vyšetření sdělila, že to u mne stejně na porod zatím nevypadá a že pokud neporodím do 25. pak se mám dostavit na ráno i s věcma k vyvolání porodu. Tak se také stalo, dne 25.11.2009 jsem byla objednána k indukci porodu pro přenášení, ráno jsem nastoupila na příjem kde se mnou sestřička vyplnila potřebnou dokumentaci, zkontrolovala moč, změřila tlak, zvážila mne, udělali mi ještě kontrolní ultrazvuk a vyšetření a po převléknutí mne sestřička odvedla na porodnické odd. tam jsem si prohlédla porodnici, přivítala mne velice milá sestřička, která mne seznámila s tím jak bude vyvolání porodu probíhat a proč k němu musí dojít, převzala si ode mne dokumentaci, kterou jsem měla předem připravenou a ještě se mnou prošla nějaké další formuláře ohledně mého zdravotního stavu, převzala si těhotenský průkaz, dohodu o příjmení a jméně dítěte, zaptala se zda si přeji u porodu doprovod, po doplnění informací mne zavedla do porodní místnosti (boxu) kde mi natočili KTG, poté přišla paní doktorka, velice příjemná paní, vyšetřila mne a zavedla tabletku na vyvolání a seznámila s tím jak budeme dále postupovat.celou dobu byl se mnou přítomen partner už od příjmu, poté nás sestřička zavedla na šestinedělí na pokoj, kde jsem čekala na 11:30 kdy mi měla být zavedena další tabletka, tu už však nebylo potřeba, protože kontrakce začly již po zavedení první tabletky, tak mne sestřička zkontrolovala, zeptala se jak se cítím a po posání stavu, mne odvedla zpět na porodnické odd. Porod trval 16 hodin a poznala jsem více porodních asistentek, sestřiček, lékařů,ošetřovatelek i paní uklízeček, byla jsem na třech porodních boxech a musím zdůraznit, že přístup všech výše zmíněných byl na vysoce profesionální úrovni, všichni byli moc milí, usměvaví, vstřícní, prostředí bylo příjemné, čisté a kvalitně vybavené, takže u mně 100% 1 s hvězdou a díky tomu všemu na svůj první porod vzpomínám velice ráda, byl to můj nejkrásnější den "D" a druhé miminko půjdu rodit opět do Vítkovic!
Závěrem bych chtěla poděkovat nejen partnerovi, že byl se mnou od příjmu až po šití, vlastně až po přemístění po porodu na šestinedělí,ale také a hlavně personálu vítkovické porodnice, porodním asistentkám které jsou úžasné a paní doktorce a sestřičkám, vlastně úplně všem obrovské díky! s pozdravem katka Ostrava
Kacka1983 (ID: 15839)   osobní profil (nasemimi.cz)
16.06.2010 14:26:20

Radost vystřídal smutek
Rodila jsem tady už v roce 1999,to jsem byla nadšená,proto jsem byla rozhodnutá rodit i v 07/2009. Chodila jsem nadšeně na vyšetření po termínu,ale po dvou týdnech pořád nic,měla jsem strach že se mi zkazí plod.voda tak jsem se svěřila svému gynekologovi,ten mi zajistil příjem.Dohromady mi dali 6vyvolávacích tablet,po kterých opravdu všechno bolí,píchli vodu a pořád se čekalo,pak už mi teda dali kapačku a šlo to rychle. Porodní asistentka mě nechtěla nastřihnout,takže jsem se totálně vyčerpala tlačením-neúspěšně,nakonec mě nastřihla.Narodila se mi krásná zdravá dcerka.Druhý den mi ji ale vzali,že má silnou infekci,že neví z čeho a mi se zhroutil sen:-((,měla jehlu v hlavičce silné antibiotika,milion vyšetření a já pořád jen brečela.po 9-ti dnech jsem si vynutila odchod domů,pak doktor se okomentoval,že myslím jen na sebe že malá je nemocná(pořád nikdo nevěděl z čeho)že mi mohla UMŘÍT!!!!až moje skvělá děts.doktorka zjistila že dcerce ZLOMILI KLÍČNÍ KOST!!!proto ta infekce!!!nikdo na to v nemocnici nepřišel,takže jsem velmi zklamaná.To je můj příběh,stále velmi živý:-(((
slunicko79 (ID: 15326)   osobní profil (nasemimi.cz)
06.05.2010 17:24:51

velké poděkování
Měla jsem možnost rodit v této porodnici a jsem nadšená s jak z ochotou lékařů tak i celkového personálu a to i na porodním kde velké poděkování od nás patří panu primáři Mantičovi,porodníkovi panu dr. Švubovi, a za perfektně zvládnutou spinální anestezii panu dr.Skorykovi.Já a můj partner považujeme porod naší holčičky za nejkrásnější chvíly našeho života a tímtochceme poděkovat nejen lékařům již jmenovaným ale i lekářům na novorozeneckém oddělení a šestinedělí a také všem sestřičkám a i ostatnímu personálu. A doporučuji všem využít tuto výbornou porodnici.Naše Simonka se narodila císařským řezem dne27.7.2009 a moc děkujeme M.Fenárová s rodinou
Mia (ID: 10901)   osobní profil (nasemimi.cz)
14.08.2009 15:32:29

pochvala
Měla jsem tu možnost rodit ve vítkovické nemocnici 2x.V roce 2002, kdy ještě porodí sály nebyly zrekonstruované a vše bylo zastaralé a oprýskané, jsem byla přesvědčena, že tady rodit NIKDY NEBUDU ( pouze z estetického hlediska a pohledu zvenčí ). Po absolvování předporodního kursu se ale situace změnila, a to díky laskavému a milému přístupu sestřiček.Tudíž se zde narodila má první dcerka, a jako prvorodička jsem byla spokojená (a při porodu mi vůbec nepřišlo, že porodní sál není krásný ) a celkem slušně připravená na kojení a odchod domů. Letos jsem proto neváhala při výběru porodnice, volba byla jasná. Porod byl velmi rychlý, za 1:20 se narodila druhá dcerka, za super pomoci ÚŽASNÉ porodní asistentky, takže jsem si ani nestačila vychutnat ten krásný barevný porodní pokoj.
Jsem ráda, že se postupně porodnice rekonstruuje a zvelebuje, zasloužíme si to,maminky, abychom si užily ty naše krásné dětičky v pěkném prostředí a hlavně díky bezvadným porodním asistentkám a sestřičkám ze šestinedělí i novorozeneckého. Mamče, jen se nebojte zeptat sestřiček na vše, co chcete, poradí vám!!!!!!
luciper (ID: 9847)   osobní profil (nasemimi.cz)
07.06.2009 20:17:22
Správa uživatelů

Dětský bazar Našemimi
dětský bazárek