Hodnotit / sdílet na:

Diskuze k porodnici - Fakultní nemocnice Brno, pracoviště Obilní trh

zpět na popis porodnice

Vítejte v diskuzi k vybrané porodnici.

Všechny diskuzní příspěvky jsou volně přístupné, tzn. že pro čtení příspěvků není nutná registrace. Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte se nejprve zaregistrovat (tedy vytvořit si osobní účet). Pak už jen stačí přihlásit se a můžete začít diskutovat. Registrace je zcela ZDARMA.

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Já bych touto cestou chtěla moc poděkovat panu doktrou Otčenáškovi, který mi moc pomohl a vyřešil mé dlouholété intimní problémy. Díky podstoupení labioplastiky u: http://www.labioplastika-praha.cz/labioplastika/ se cítím o moc lépe.
anickavolkova (ID: 37442)   osobní profil (nasemimi.cz)
04.11.2021 23:08:57

Podekovani
Dekuji Dr.Lukáčikove za porod naseho chlapecka v r.13 a por.as.Bc. Katerine Jurdove za porod dcerky pred 3 tydny. Dale pak diky Mgr.Kamenikove za celkovou ochotu (at se to tykalo cehokoli) a vyuku techniky kojeni v r.13, z cehoz cerpam i nyni (za 6 lez jsem nezapomnela:)).
JouDro (ID: 34056)   osobní profil (nasemimi.cz)
22.03.2019 20:38:15

Porodní asistentka
Chtěla bych do nebes vychválit porodní asistentku Kateřinu Urbanovou. Nejskvělejší člověk, velká podpora. Starala se o mně jako o vlastní, povzbuzovala a chválila. Fakt poklad.
Kata69 (ID: 31902)   osobní profil (nasemimi.cz)
30.03.2018 09:04:27

Spokojenost
V porodnici na Obilném trhu jsem rodila před rokem a byla jsem velmi příjemně překvapena. Rodit jsem chtěla ve Vyškově, ale nakonec jsem opravdu moc ráda, že mě RZ zavezla právě na Obilňák. Syn se narodil císařským řezem ve 30. týdnu těhotenství a myslím si, že na tyto případy jsou nejlépe vybavení právě tam. Jediná nepříjemná zkušenost byla na ambulanci. Přijímala mě nějaká mladá doktorka (jméno si bohužel nepamatuju), arogantní, nepříjemná, nesympatická, neochotná, bolestivější vyšetření jsem nezažila. Naštěstí si nebyla jistá diagnózou, takže si zavolala jinou paní doktorku a pak už to bylo všechno OK. Ráda bych tedy moc poděkovala všem doktorkám a sestrám (mimo doktorky, která mě přijímala), které byly přítomny 8. 10. 2015 na sále u porodu mého syna a dále personálu z oddělení č. 7 a 12 a z JIP. Všichni na nás byli velmi hodní a ochotní a po této zkušenosti jsem rozhodnutá další dítě rodit opět na Obilním trhu (snad už porod proběhne "klasicky"). Děkujeme. Musilovi
jitka.halamkova (ID: 30697)   osobní profil (nasemimi.cz)
22.11.2016 22:03:47

Poděkování
Touto cestou bych ráda poděkovala MUDr. Szypulové, která se mi věnovala na ambulanci - vždy mi srozumitelně odpověděla na mé dotazy, měla milé a příjemné vystupování. Dále bych ráda poděkovala porodní asistentce Bc.Švestkové a MUDr. Zajíčkové za velmi tolerantní přístup a za profesionální a nezbytnou pomoc u porodu. Mé díky patří rovněž všem pediatrům a sestrám z neonatologického oddělení!
Ne vždy jde vše tak, jak si člověk přeje a o to více si vážím všech, kteří se 25.9. a následující dny postarali o to, abychom já i můj syn byli co nejdříve spolu a v pořádku! Porodnici Obilní trh můžu jen pochválit a doporučit.
green (ID: 29890)   osobní profil (nasemimi.cz)
13.10.2015 12:07:13

Krásný porod
Chci moc poděkovat všem co měli službu z pátku na sobotu 21.3.2015 v porodnici Obilny trh. Hlavně por. as. Hance Lanickove, stud. Veronice a dr. Lackove. Byli jste všichni moc hodni a profesionální, porod probehl přesně tak jak jsem si to prala a vysnila a na konci me čekal úžasný dar v podobě mého syna Daniela. Jeste jednou všem veliké diiiiiik. Byl to pro nás s manželem krásný zazitok na který nezapomeneme.
Evita (ID: 29391)   osobní profil (nasemimi.cz)
13.04.2015 15:51:58

Měsíc a půl na Obilňáku
V porodnici na Obilním trhu jsem strávila měsíc a půl. Byl to pro mne měsíc a půl plný strachu a hrůzy. Za tu dobu se u mne prostřídali snad všichni lékaři a měla jsem možnost dobře poznat celý systém porodnice. Nikdy jsem ještě recenzi na internet nepsala, ale tohle mi nedá, a tak se chci o svůj příběh podělit.
Ve 31. týdnu těhotenství jsem byla hospitalizována z důvodu hrozícího předčasného porodu (lehké špinění, krátký čípek, sraženina, časté tvrdnutí břicha). Byl mi podán Tractocil a miminku provedena maturace plic. Po Tractocilu jsem ležela na kapaném magnesiu.
Nejprve jsem ležela na JIP porodního sálu. Porodní asistentky, které se zde starají o ženy na rizikovém těhotenství, jsou vesměs velice příjemné a ochotné. Staniční sestra tohoto oddělení Mgr. Miloslava Kameníková je člověk na svém místě. Velice mi pomohla, stará se o pacienty jako o ,,vlastní“. Co se týče lékařů, byla jsem velice zklamaná. Tolik arogance bych na tomto místě rozhodně nečekala. Střídají se zde mladé lékařky a lékaři, kterým je naprosto jedno v kolikátém týdnu těhotenství jste, staví se k situaci tak, že rodit ve 31. týdnu těhotenství je v pohodě. Nic o pacientech neví, když se střídají, ani si nepročtou zprávu pacienta. Vyslechla jsem zde i rozhovory lékařů, že se chtějí pacientky ,,zbavit“ a tak jí udělají zátěžový test apod. Po necelých dvou týdnech na tomto oddělení jsem byla přesunuta o patro výš na jiné oddělení, na udržení těhotenství. Zde byli ti stejní lékaři a lékařky. Bohužel už zde nebyly porodní asistentky, ale sestry, které se starají o ženy po porodu. Ty chodily i na náš pokoj. Člověk měl často pocit, že je obtěžuje a že je tam ,,navíc“. Když jsem měla bolesti, trvalo jim velice dlouho, než přišly na pokoj a ještě se tvářily, že je člověk obtěžuje. Lékaři mají snahu po pár dnech vysadit všechny kapačky a poslat člověka domů. Že jsem měla stále kontrakce a to v noci tak silné, že jsem byla otevřená na dva prsty, je opravdu nezajímalo. Horšily se mi i monitory, na kterých občas na pár sekund klesalo miminku srdíčko. Bylo to doprošování, abych mohla v porodnici zůstat a aby udělali maximum pro to, aby moje těhotenství pokračovalo a miminko bylo na monitorech pod dohledem. Poklesy nebyly nijak dramatické, ale bylo potřeba miminko hlídat, aby se mu v bříšku dařilo. Měla jsem ale velké štěstí. Po delší nemoci se do nemocnice vrátila asistentka MUDr. Zuzana Hodická, Ph.D., která je vedoucí lékařkou a která se mne ujala. Jako jediná mi vysvětlila celou situaci, domluvily jsme se na dalším postupu, najednou mne nikdo propouštět domů nechtěl… Díky paní asistentce jsme to dotáhli až do 36. týdne. Porod byl 11. 3. 2015, byl velmi komplikovaný, miminku na monitoru velice poklesly ozvy, a když jsem byla otevřená na 8cm, musela našeho chlapečka paní asistentka vytáhnout kleštěmi. Díky její rozhodnosti a profesionalitě, nám zachránila dítě. Patří jí moje velké poděkování. Stejně tak i paní Mgr. Kameníkové, která také u porodu byla. PA byla Bc. Soňa Švestková, se kterou jsem byla také naprosto spokojená. Po porodu jsem byla dost vyřízená a skvěle se o mne postarala. I jí děkuji. Byla jsem šťastná, že je moje miminko v pořádku.
Po té vší hrůze jsem netušila, co mne ještě čeká. Po porodu jsem měla hrozné bolesti. Lékařům jsem to říkala stále dokola, že je mi opravdu špatně, že mě porodní rána hrozně bolí… Slyšela jsem stále stejnou odpověď – těžký porod, nemůžete se divit. Za pár dní mi přinesla MUDr. Petrová propouštěcí zprávu. Opět jsem si stěžovala na bolesti, ale nejen že mne nevyšetřila, ani mi nechtěla dát lék proti bolesti. Protože jsem se nemohla udržet na nohách, vyžádala jsem si paní asistentku Hodickou. Ta mne vyšetřila a zjistila, že se mi po porodu vytvořil hematom. Následovala operace, evakuace hematomu pod úplnou narkózou. Operovala mne přímo paní asistentka. Za pár dní po operaci jsme šli domů. Nyní mám měsíc po porodu a dávám se stále dohromady. Můj stav je však již nesrovnatelný. Za pár týdnů budu úplně v pořádku.
V mém případě naštěstí vše dobře dopadlo. Mám doma zdravého Martínka. Bohužel, však na tohle období strachu a tragický přístup a chování lékařů nikdy v životě nezapomenu. Ještě, že zde byly dvě osoby, které mi zachránily miminko, asistentka MUDr. Zuzana Hodická, Ph.D. a Mgr. Miloslava Kameníková. Patří jim můj obrovský dík.
Ráda bych vzkázala všem budoucím maminkám, pokud máte nějaký problém, nedejte se. Jenom díky naší neodbytnosti (mojí a mé rodiny) se podařilo moje těhotenství udržet. Je potřeba žádat o vysvětlení situace, o vyšetření, o pozornost tak dlouho, dokud se Vám někdo nezačne věnovat. Většina lékařů je zde velice laxních a nemají špinavé svědomí z toho, když se k Vám obrací zády a posílají Vás s problémem domů. Je to opravdu smutné, ale je to tak. Přeji všem hodně štěstí. Lucie Urbanová
urbanovalucy (ID: 29380)   osobní profil (nasemimi.cz)
10.04.2015 22:02:43

RE: Muj nejhorsi den v zivote.
Dobrý večer, dnes jsem narazila na Váš příspěvek s komentářem na porodnici Brno Obilní Trh. Bohužel mám stejnou zkušenost jako vy. O pár týdnů později, jsem v této porodnici po dlouhých a nekonečných sedmi dnech vyvolávání porodu , porodila mrtvého chlapečka. A i s jednáním lékařů mám stejnou zkušenost.. Nechci veřejně nikoho jmenovat, ale onen doktor, který mě měl na starost, byl arogantní, neempatický, a bezcitný.. Už jen místo, kde se mnou probíral postup porodu. Za obyčejnou plachtou seděly další tři maminky na monitorech, které všechno slyšely. Hned potom, co mi sdělil, že můj syn umřel, tak o všem mluvil bez kouska citu. Když jsem se doktora zeptala, jestli budu moct mít nadstandard, aby tam přítel mohl být pořád se mnou, tak jediné co ho zajímalo bylo, jestli si to zaplatím.. Když si na to jeho jednání vzpomenu, tak je mi z toho smutno, jak můžou takoví lidé pracovat s lidmi. A doufám, že už se s ním nikdy nebudu muset setkat.. Co ale musím pochválit jsou porodní asistentky. Za těch 8 dnů, co jsem strávila na porodním sále se jich u mě vystřídalo hodně a každá byla milá, hodná, dokázala pohladit, utěšit, na všechno ochotně odpověděly.. Velmi milá je i staniční sestra.. Jen díky nim jsem to zvládla, což se bohužel o doktorech říct nedá..
Markéta (ID: 29034)   osobní profil (nasemimi.cz)
22.11.2014 21:13:26

obilnak - velke zklamani
Na Obilnaku jsem chtela rodit na zaklade kladnych referenci od par znamych, Nicmene uz prvni kontrola ta byl des! Nejenze nechali celou cekarnu drepet na tvrdych lavicich pres 2,5 hodiny, ale nikdo se ani neomluvil. Doktor, co me vysetroval (tusim Frank se jmenoval), nepozdravil, jedinkrat se neusmal, vlastne se na me ani jednou poradne nepodival, vysetreni od nej bylo tak bolestive, ze jsem lapala po dechu (a pak na zachode jistila, ze krvacim ) a nakonec mi ani nerekl, jak na tom vlastne jsem. Jedine, co jsem se dozvedela bylo, ze uz se to chysta. HAHAHA, to je presne informace, kterou ve 38tt potrebujete slyset. Na dalsi kontrole za tyden naprosto to stejne, vcetne cekaci doby. PO techto zkusenostech jsem nakonec rodila u Milosrdnych, a to byl uplne jiny pristup! Za me Obilnak nebrat, je to tam jak na bezicim pase, jste jako jedna z milionu, zadny osobni pristup, nikdo se s vama nemaze, a to je ostuda - tehotna zena si zaslouzi peci a pozornost.
myrrah (ID: 28651)   osobní profil (nasemimi.cz)
24.07.2014 19:47:29

Muj nejhorsi den v zivote.
Stalo se to 25.3.2014.Porodnici na Obilnim trhu jsem si zvolila proto,ze uz jsem tam v roce 2009 rodila.Prvni porod byl cisarskym rezem,jelikoz jsem ve 38 tydnu dostala preeklampsii.A ve finale jsem mela i spatnou placentu a tak se na nic necekalo a hned me brali na sal.Byl to pro me sok,jak to dopadlo,ale holcicka byla zdrava.Sice vazila 2,25,ale to vsechno se dohnalo a ja byla vdecna,za rozhodnuti a rychle reagovani doktoru,kteri mi timto zpusobem zachranili dceru a pani doktorce Eve Racanske a Adamu Zobacovi,dekuji za zivot me dcery.Potom jsme se pokouseli o druhe dite,ale nejak to neslo.Az po dvou letech se nam zadarilo,ja chodila na vsechna mozna vysetreni,kde me moje pani doktorka posilala,jelikoz vedela,co se u prvniho tehotenstvi delo a taky vedela,jak to ve finale dopadlo.Ve 36 tydnu me poslala se zpravou do nemocnice,kde stalo,ze jsem v rizikovem tehotenstvi a vzhledem k memu veku(38) a tomu,co se stalo u prvniho tehotenstvi,zada o ukonceni ve 38 tydnu cisarskym rezem.S touto zpravou jsem sla poprve na Obilnak,kde me vzali na monitor a sla jsem si sednout k panu doktorovi Kamilu Frankovi.Ten si tuto zpravu precetl a kdyz jsem mu rekla,ze mam opravdu strach a ze bych byla rada,kdyby to tak dopadlo,tak na to se oprel a arogantne mi rekl neco v tom smyslu,co si to jako dovoluji mu tu rikat,jak co bude.Ze jsme ani jeste nezacali.Na to si cetl zpravu z Nefrologie,kde byla zminka taky o ukonceni tehotenstvi ve 38 tydnu,cisarskym rezem.Nacez ho toto tak rozcililo,ze ja sedela vysvlecena na prohlizecim kresle a on tam naproti me lital se zpravou,jako bych si ji sama vytiskla.Dale se me zeptal,jestli mam moznost si nekde merit tlak,tak jsem mu rekla,ze v lekarne ano.Na to mi on rekl,ze v lekarne mi tak ten tlakomer maximalne prodaji za 300 - 400kc.No ja uz jsem toho zacinala mit dost a porad jsem si rikala,kde to jako sem.Co se tykalo vysetreni a pro me nejake zpravy,tak to mi nerekl nic.Ale totalne me rozhodil a jak jsem vysla z ordinace,tak prvni co bylo,jsem sla na zachod brecet.Manzel,jak me v aute videl,tak to chtel otocit a milemu panu doktorovi Frankovi dat......Ja ho nastesti uklidnila,ale za tyden na to jsem byla nachystana mu povedet,co to jako melo znamenat.Z ty prvni prohlidky jsem se dostavala 2 dny.Porad jsem si rikala,tak takhle se chova doktor k tehotne,co ma kazdou chvili rodit?Kdyz jsem k nemu prisla za tyden,tak uz se mu doneslo,ze jsem byla nespokojena,tak uz se choval jinak.V momente,kdy me nechal prostor se vyjadrit,jsem se k tomu vratila.Tak jsem mu rekla,co jsem mela na srdci.Nevim,jak by jemu bylo,kdyby videl svou zenu odchazet od gynekologa v takovym stavu,v jakym jsem byla ja.Na to mi rekl,ze jako jsem mu rikala,ze jaky mam strach.Na to mu rikam,ze ten strach mam,jelikoz vim,jak se vse muze zvrtnout behem hodiny a jak diky tomu cisari,mi zije moje dcera.Na to mi rekl,ze to tak nemuzu brat,ze v dnesni dobe se to nemuze stat.to uz jsem byla skoro ve 38tydnu.Jeste jsem mu porad rikala,ze nejak prestavam citit pohyby.Ze jak byl maly akcni a porad me kopal,tak ze ho uz tak moc necitim.To bylo v utery,co jsem byla na prohlidce.On na to nijak nereagoval,nezavolal me na castejsi kontrolu,vedel mou historii u prvniho tehotenstvi a tak si me zavolal opet za tyden a kdyz jsem prisla,tak maly uz byl mrtvy a ja ho musela porodit.Nikomu bych tohle neprala.Je to to nejhorsi,co nas muze potkat.Jeste ted se mi svira srdce,kdyz to pisu a brecim u toho.Tak jsem se snazila nic nepodcenit a pak prijdete k nejakymu arogantnimu Frankovi a doplatite na to vy.V tom nejhorsim dni a noci,chci podekovat porodni asistentce Katce(prijmeni bohuzel uz nevim),ktera byla to nejlepsi,co nas v tomto pekle mohlo potkat.Doktori,co me prohlizeli,to byla katastrofa.Proc to delaji lidi,co s vami zachazi jako s kusem hoveziho?Kdyz pak prisla Katka,tak to slo i jinak.Ta jedina se snazila,abych porodila v tu noc.Jinak me tam doktori nechali,porad do me brutalne hrabali a nechali by me rodit i 3 dny.Tak to rekli.Ona jedina proto udelala maximum a v pul jedne v noci jsem to mela za sebou.Meli jsme nadherneho chlapecka.A diky takovym patlalum jsme o nej prisli.Neznam zadneho doktora na Obilnim trhu,co by tim doktorem mel byt a to provozovat.Meli jsme tu cest i s panem doktorem Krizanem a panem "profesorem"Ventrubou.Tak zacnu s doktorem Krizanem.Kdyz jsme odchazeli z porodnice,tak on a doktor Frank na nasi zadost dosli.Sedeli jsme v mistnosti a porad ta sama omacka.Ze to se stava,ze monitory vysly dobre,atd.Kdyz panu doktorovi Krizanovi,skocil dr.Frank do reci,tak pred nama tam dr.Krizan zacal na nej kricet.Pak nekdo zaklepal a opet je serval.Tak tomu rikam profesionalni jednani.Tak jsme po porodu odesli,jako spraskani psi.Cekali jsme na vysledky pitvy,ktera prokazala,spatnost placenty.Takze uplne to stejny,jako u prvniho.Ale opet to nebyla jejich vina.Oni proste neuznaji,ze to posrali a ze meli tohle tehotenstvi ukoncit cisarskym rezem v tom 38 tydnu.Jelikoz maly umrel 38+4.Potom jsem si zazadala o porodopisy,s tim,ze jsem mela domluvenou schuzku s profesorem Ventrubou.Takze opet jsem si vyslechla,ze oni nic nezanedbali a ze se postupovalo spravne.Byl to hnus.A verte nebo ne,pan profesor Ventruba rekl,ze to byla moje vina,ze kdyz jsem necitila pohyby,tak proc jsem neprisla,ze to je moje vina.A to,ze jsem to dr.Frankovi rikala,tak o tom uz nikdo nic nerikal.Byl to hnus a vim,ze zivot maleho uz mi nic nevrati,ale timto chci dat najevo to,at ktera koliv z vas,co je tehotna a octne se v takoveto situaci,ze jeste je cas tomu zabranit,tak se brante a nedejte se.Co bych ja za to dala,kdybych mohla vratit cas.Na Obilni trh uz nikdy nepudu,vsem rikam muj odpor k nemu a hlavne zhnuseni k doktorum,co tuhle tu praci delaji bez kouska lidskosti.Nikomu nepreji tu hruzu,co jsme zazili,ale az jednou se pan doktor Frank octne v situaci,ze bude u vlastniho porodu,tak verim,ze si vzpomene na nas a na to,co udelal.I kdyz vsichni doktori tam stoji za sebou a nepriznaji to,co u delali,at si rikaji,ze postupovali spravne,tak kazdy rozumny clovek vi,ze to byla jejich vina.Proto chci podekovat dr.Frankovi,dr.Krizanovi a profesoru Ventrubovi za tu cest se s nima potkat,jelikoz tohle je ten typ cloveka,co by vubec nemel do nasich zivotu vstoupit,protoze toho budu litovat do konce sveho zivota.
helisko (ID: 28530)   osobní profil (nasemimi.cz)
17.06.2014 14:58:20

rozhodně NE
Byla jsem již od začátku pevně přesvědčena pro porod na Obilňáku, bohužel jsem se velice zklamala co se týče provesionality a péče, kvůli které jsem si tuhle porodnici vybrala. Porod probíhal bez jediného lékaře pouze s porodní asistentkou Hanou Lacinovou, která asi nejspíš lékařka být nemůže, protože když jsem rodila a hlavička nešla ven, cítila jsem obrovské pnutí a že to nejde, řekla jsem si o nástřih a ona mě odpověděla že to ''nerada dělá'' a tím jsem se ošklivě potrhala. Díky tomu že rány nebyli řezné ale tržné tak mě při hojení popraskaly stehy a nyní mě čeká ''plastika pochvy'' ! Porod byl s abnormální rotací takže jsem si opravdu mákla a bez nástřihu dorvaná jak kráva. Tak to je ta profesionalita. Lékařka se na mě přišla podívat až po porodu když se šilo, mlčela. Dále jsem měla pokoj nadstandart, to že jsem se musela na takto draze placeném pokoji dělit o WC a sprchu se sousedící maminkou, to už ani nekomentuji ale ulkízečka chodila uklízet a desinfikovat jen jednou denně což si myslím že je málo, když žena po porodu neuvěřitelně krvácí a je potřeba udržet naprostou sterilitu. K pacientům na nadstandartu můžou chodit návštěvy kdykoliv a můžou se s návštěvama pohybovat po chodbě ať už tiše-kdykoliv, k pacientům na normálním 6 nedělí nesmí, pouze na chodbu, což chápu, ale po návštěvní době musí z nemocnice pryč a jsou důrazně upozorňovány aby odešly. seděla jsem tam i já se svou návštěvou a když jsem řekla že jsem z nadstandartu, tak jsme tam mohli zůstat. Hrůza! Trapné je jak nemocnice dává najevo: ty sis zaplatil ty můžeš, ale ty ne tak odejdi.
po porodu jsem byla velice vysílená, ale díky tomu že nemocnice má Roming-in tak mě nenechali ani na chvíly odpočinout s tím že by se nabídly dítě pohlídat abych se mohla vyspat. Po dvou dnech naprostého vysílení jsem si poprosila o pohlídání, tak mě malou jedna moc hodná starší zdravotní sestra z dětského pohlídala, bohužel si nevzpomenu její jméno, ale myslím si že v porodnictví už dělá mnoho let a tak ví že dřív když nebyl roming in, bylo lépe pečováno o matku a ta si mohla aspoň pořádně odpočinout a zregenerovat se, což teď určitě nehrozí. Další den měla službu jiná, o mnoho mladší a tu když jsem znovu poprosila o pohlídání na pár hodin, tak se na mě osočila, tak jako bych snad neměla ráda své dítě. To mě šokovalo a zamozřejmě jsem se pohlídání přes noc nedočkala.Ani s péčí o dítě mě nikdo nepomohl. Bylo tam asi 27stupňů hrozné horko a já měla malou víc oblečenou, zamozřejmě mě nikdo neřekl abych malé trochu odlehčila, chuděra se potila a byla naprosto přehřátá a zdarv. sestry jen chodily kolem a nikdo mě nic neřekl. Mě to bohužel jako prvorodičce vůbec nedošlo a ještě přes všechnu tu mou zdecimovanost jsem si to opravdu neuvědomila. Malá byla spocená takto 3 dny, až třetí den se mě naskytla možnost ji pod dohledem vykoupat. Chudák, když to teď vezmu zpětně musela být uplně uštípaná od potu. Ale to je všechno na zdravotnících jak se pečuje o dítě a ne že to přeci nechají všechno na matce. Dřív bylo o matku a o dítě kompletně postaráno ale nyní mě to spíš přijde jako v rodícím hotelu než v nemocnici. Hrůza a děs. Příště zkusím Bohunice.
Petra83 (ID: 27421)   osobní profil (nasemimi.cz)
19.08.2013 17:18:22

ryzikové těhotenství
Dobrý den,
já původně ani nepřemýšlela o porodu v Brně. Bohužel při běžné prohlídce můj gynekolog zjistil ve 30tt, že vše není tak jak má a urychleně mě poslal do Břeclavy. Tam mě týden hlídali,neustále se můj stav zhoršoval (žádné bolesti jsem ale neměla,o to horší pro mě všechny informace byly). Po 6ti dnech následoval převoz do Bohunic, kde me přijali, vyšetřili a pak rozhodli, že jsem tak riziková, že tam být nemohu a poslali mě na Obilňák. Okamžitě mě přijali na těhotenskou jipku. Starali se o nás perfektně, sestřičky byly moc milé, ochotné, vše vysvětlovali, povídali nám své zkušenosti a snažili se nám to ulehčit. Na jip sme byly 4 maminy a i když sem se i přes zhoršující se výsledky cítila dobře byla jsem tam druhou nejrizikovější maminou. Po týdnu tady jsem začala rodit, a i když mi lékař vysvětloval že se miminko narodí do hodiny, tak sem se smála a říkala, že to není možné protože ještě ani necítím kontrakce. Od tohoto rozhovoru si mě převzala porodní asistentka, zavedla mě na pokoj, vše mi vysvětlila, za dveřmi čekala skupina neonatologů. Nejhorší asi bylo to když mě upozornili, že dítě nemusí po porodu dýchat a tak mi ho třeba ani neukážou. Za 20min bylo po vše. Náš malý dýchal, doktoři mi ho ukázali a pak odnesli. Vyšetřili ho a asi za 10min mi ho ještě jednou ukázali a že musí okamžitě do inkubátoru.
Na šestinedělí to byla sice hrůza (6 maminek a dětí na pokoji), ale spíš psychická, protože já tam byla sama. Přijali mě na mateřský pokoj a začal kolotoč snažení se o rozkojení a konzultací s doktory. Péče o malého byla perfektní i když mi vadilo to oddělení se od dětí ale chápu proč to tak bylo. Po 3 týdnech mohl malý domů.
A tímto bych chtěla všem, jak doktorům v Břeclavy, tak těm v sanitkách a i všem na Obilňáku poděkovat za to, že můžu mít doma malého zdravého raráška.
Rida (ID: 26548)   osobní profil (nasemimi.cz)
22.02.2013 14:46:00

porod do vody - máte někdo zkušenost?
Dobrý den, jsem teprve v 16.týdnu, ale přemýšlím o porodu - do vody. Nemáte s tím někdo zkušenost? V téhle nebo v jakékoli jiné české nemocnici...Budu ráda za každou radu. Děkuji. Markéta
Markéta (ID: 26372)   osobní profil (nasemimi.cz)
28.01.2013 00:11:17

RE: RE: zatím zklamaná
Ahoj. Děkuji za reakci, už jsem myslela, že sem nikdo nechodí. Popravdě já bych moc ráda rodila tady na Obilňáku, protože jsem slyšela vesměs jen samou chválu a proto doufám, že porodní a poporodní oddělení bude lepší a milejší než ambulance. Stěžuji si tady právě na přístup doktorek na ambulanci, ale tajně doufám, že je to z důvodu, které jsem popsala. Jako že mají hodně nových mamin, které vidí vesměs 3x a pak už nikdy a proto to berou jak na běžícím páse.
Dnes mě konečně řekly termín a to je prý v sobotu, tak jsem zvědavá a pak přidám zážitek. Každopádně děkuji za odpověď a ať se daří i vám.
akita (ID: 24873)   osobní profil (nasemimi.cz)
11.07.2012 17:53:54

RE: zatím zklamaná
AHojky, cetla jsem tvuj sloupek a uplne si na to vzpomela, v unoru jsem porodila dcerku, od zacatku jsem vedela, ze chci rodit v Bohunicich, pak jsem uz mela prejit do predporodi pece, volala jsem do Bohunic a tam uz meli plno, tak mi oznamili, ze mam chodit do predporodni pece na obilni trh, ale ze rodit muzu v Bohunicich, ze jsou propojeni, tak sem zacala chodit na Obilnak, pokazde tam byla jina doktorka, vsechny mlade a presne jak rikas bolestive vysetreni, to sem vubec od me gynekolozky neznala, mela sem akorat strach, kdyby uz se musel porod vyvolat, tak ze by si me tam nechali a musela bych rodit tam, takze pokud by jsi chtela zmenit porodnici tak urcite muzes, ale je asi lepsi tam zavolat a zeptat se, zda maji mista, v Bohunicich sem byla spokojena moc. Sice tam musis pak vyplnit, ty stejne papiry, ale to bylo v pohode, tak preji hodne stesti.
beuca (ID: 24880)   osobní profil (nasemimi.cz)
05.07.2012 21:04:51

zatím zklamaná
Jsem prvorodička a na Obilňák docházím teprve třetí týden po tom, co mě sem odeslal můj doktor. V půlce června mě po prohlídce oznámil, že nejpozději do konce měsíce rodím (i když by termín vyšel dřív) a raději ať už jsem v jejich péči.
Musím přiznat, že jsem velice zklamaná. Porodnici jsem si vybrala sama na doporučení kamarádek a doufám, že porod a poporodní péče už bude na jiné úrovni.
Jak jsem četla v příspěvcích, nejsem jediná kdo má s ambulancí problém a i když chápu, že pro mlaďoučké paní doktorky je to denní rutina, tak by opravdu mohly absolvovat nějaký kurz.
Když pominu čekání, tak to, že mě nikdo nepodá informace, vyšetření jsou tak bolestivá, že pak dva dny krvácím nebo špiním a člověk si přijde opravdu jako kus dobytka je strašné.
Myslím si, že i prvorodičky i zkušené matky potřebují vlídný přístup, protože hormony dělají své a žádná z nás to neovlivní.
Když jsem se ptala jak je možné, že doktor (naprosto mu důvěřuji a je to třída ve svém oboru) mě řekl o porodu něco jiného než ony mladé doktorky v ambulanci, tak se mě dostalo odpovědi, že takto z koule se věštit porod nedá!!
Tím pádem je teda můj doktor zřejmě vůl, který by měl podle "zkušené" paní doktorky odevzdat diplom.
Už asi týden v noci skoro nespím, protože mě bolí klouby, kosti atd., nohy už mám oteklé bez přestávky asi 14 dní, trpím dušností a mám asi těhotenskou rýmu. Přesto se snažím chodit plavat, na výlety do lesa se psy a aktivně odpočívám.
Pokaždé se ptám co mám pro urychlení porodu udělat, protože už to přestávám zvládat jak psychicky, tak fyzicky a pokaždé dostanu stejnou odpověď.
No to ale musíte hodně chodit a mít nechráněný sex.
V prvním případě a při těchto venkovních teplotách si myslím, že ještě víc pohybu, tak už hazarduji jak se zdravím svým, tak i dítěte a v druhém případě teda po bolestivém vyšetření od každé paní doktorky na ambulanci mě myšlenka na nějaké hrátky nechává v klidu.
Sestřičky jsou strašně milé a nezastaví se, ale pokud tyto stránky čte i někdo z vedení, tak by bylo příjemné nějak změnit chování doktorek na ambulanci.
My se snažíme chovat slušně, tak trochu ohledu i z jejich strany by bylo na místě.
Bohužel i já jsem byla svědkem kdy přijela maminka s pětiminutovými kontrakcemi a nechali jí čekat, protože vypadalo, že zrovna přijela nevhod a neví co s ní.
Snad nebudu svého rozhodnutí rodit na Obilňáku litovat a toto chování je jen na ambulanci, kde chodí denně spoustu nových maminek.
Každopádně napíšu i přispěvek po porodu, který teda netuším kdy bude. Ale dnes si jdu na radu dnešní paní doktorky koupit čaj z maliníku a třeba se do víkendu stane zázrak.....
akita (ID: 24873)   osobní profil (nasemimi.cz)
04.07.2012 15:06:02

maximální spokojenost
1.3.2012 jsem na Obilňáku porodila dvojčátka, vyvolávaný porod a klasickou cestou šly ven.. jedno hlavičkou a druhé koncem pánevním... osobně jsem byla moc spokojená už od začátku, na pravidelných kontrolách jsem převážně měla por as. Pavlu Nagy, která byla velmi příjemná a ochotná vše vysvětlit, dokonce si mě i pamatovala, vždy když jsem přišla... byla super, samotný porod vedla por as Jitka Kaštanová a MUDr. Tereza Lukášová, přišla jsem bez jakýchkoliv přípravných kurzů apod.. a vše mi vysvětlily jak budem postupovat atd... dál se o mě celou dobu perfektně starala studentka na por as slečna Míša B. (příjmení si už nepamatuji), celkově jsme to parádně zvládly.. děti mi museli odnést k ošetření, tak jsem je moc neviděla jen partner to stihl, ale skoro hned přišla pediatrička mě informovat o jejich stavu a že jsou v pořádku... co velmi oceňuji bylo WC přímo na porodním boxu, což je tam samozřejmost.. Následná péče na šestinedělí a sestřičky na dětském taky skvělé.. kdykoliv ochotné pohlídat, poradit... prostě doporučuji.. člověk se tam může jistě setkat i s někým nepříjemným, ale ne vždycky máme každý svůj den.. jinak péče hlavně o děti skvělá...
marederi (ID: 23942)   osobní profil (nasemimi.cz)
12.03.2012 21:03:06

jen pozitiva
Rodila jsem na obilňáku před dvěma týdny a moc se mi líbil přístup veškerého personálu - doktorů, sestřiček i mé porodní asistentky. Předně chci poděkovat por. asis. paní Janě Brzobohaté a Mudr. Filové, že mi pomohly porodit zdravého syna. Celou dobu se o mě por. asis. pěkně starala a kontrolovala mne. Na poporodním oddělení byly sestřičky velmi nápomocné, stále nabízely pomoc např. ohledně kojení a ptaly se, zda je vše v pořádku. Nechyběl jim úsměv na tváři a vlídné chování. Mého syna vždy hezky oslovovaly a když bylo potřeba, pečovaly o něj. Navíc na obilňáku probíhaly besedy o kojení, koupání, první pomoc apod. Celých pět dní, co jsem tam strávila byl pro mě příjemně strávený čas. Děkuji!
katya.novak (ID: 20994)   osobní profil (nasemimi.cz)
16.06.2011 15:18:47

Poděkování
Chtěla bych poděkovat skvělé PA p.Grundmannové a Mudr. Vlašínové a tím i tuto porodnici doporučit. Rodila jsem zde 6.4. a byla jsem velmi spokojená se všemi. Určitě zde budu zase rodit!!! :-))
Bobiska (ID: 19704)   osobní profil (nasemimi.cz)
17.04.2011 11:43:37

poděkování
Ano,chtěla bych poděkovat a doporučit tuto porodnici.Rodila jsem v prosinci 2010 a byla jsem velice spokojená.Také jsem slyšela negativní reakce o této porodnici.Ale protože mě záchranná služba přivezla rovnou tam,tak jsem tam i porodila.Stejně si to každá rodička musí "vyhekat"sama.Byli moc hodní a meli semnou velkou trpělivost.Plně souhlasí a opakovala bych vše s adrenau!!!
Až budu příště rodit,tak jedině tam!!!Ještě jednou díky...mzivotska
martina (ID: 19650)   osobní profil (nasemimi.cz)
10.03.2011 20:18:43

Zklamání
Já bohužel ač jsem si tuto porodnici na doporučení známých vybrala, jsem byla velmi zklamána. Docházela jsem zde ambulatně 3týdny na monitor, čekání dlouhé,ale to je všude. Pak když mi praskla voda a odjeli jsme (prvorodička) do porodnice na ambulanci večer, ujali se mne ihned, ale o přístupu zde musím napsat. Lékařka mne začla uklidnovat, že budu rodit asi zítra..že to určitě nebude prasklá voda,ale zátka-pak se nestačila divit kolik mi jí vytlačila, sestra se mě ptala na tytéž věci, co měli již v počítači za 3týdny docházení do ambulance, plus musím dodat, že řešila hl.že její přítel se jmenuje také Petr..v začínajících bolestech příjemné. Poté monitor vpořádku,ke konci 2velmi silné kontrakce co 5min. - rozhodnutí lékaře, no dáme Vás na nějaký pokoj, to bude za dlouho jako prvorodička. Já ji říkám,že jsem měla právě kontrakce a ona domluvte se vy se sestrou..hm, tak říkám v bolestech setro co teda, pošlem přítele domů nebo mě dáte na porodní pokoj? Pošleme domů odpoví(měla jsem jí asi vynadat,a sama určit co a jak, když to nezvládl lékař,ale v těchto bolestech přemýšlíte jinak)Tak mě dali na pokoj, kde sledovali ostatní vklidu TV a čekali na plánovaný císař - se slovy-tady je ale dnes zmatek, proč Vás sem proboha dali...Pak přišla sestra po 1/2hod, poté zase po půl hodině, dala mi antibiotika...ovšem pozdě, jelikož porod se rozjel do 2hod tak rychle a bolestivě, že se nestačili divit..a pak bylo pozdě, ukončení císařem. Podceněný porod, zbytečné vystresování rodičky odložením na jiný pokoj, pomalé reakce. Sestry na šestinedělí milé, ale zmatené informace, jak o kojení tak o císař.řezu-každá mi sdělovala a nařizovala něco jiného, kde mě po vystřídání služby, jiná sestra sprdla..Po operaci dali miminku příkrm místo aby mi jej dali k prsu..a to jsem měla porodní plán..z porodu mám velké zklamání a již zde nikdy nechci rodit..po této zkušenosti varuji ostatní, ať si porodnici pečlivěji vybírají. Bohužel jsem měla dát na varování - kdy jsem jednou při návštěvě v ambulanci viděla, jak nechali čekat rodičku i s manželem 15minut, než dovyšetřili běžnou pacientku - manžel zuřivě a bezradně klepal - vyšla sestra, a říká vydržte...hm...kdo má přednost asi pacientka co odejde po svých...než rodička!
Malicek (ID: 19593)   osobní profil (nasemimi.cz)
07.03.2011 14:39:25

obilní trh - naprosto skvělé pracoviště
na obilním trhu jsem ležela již 3x a pokaždé naprosto spokojená. poprvé jsem byla na laparoskopii, brali mi pravý vajíčník. skvělá péče, ochotný personál. v říjnu 2009 jsem tu rodila naši holčičku, a nemohu si stěžovat, sestry milé, doktorky taky, porod byl úžasný, s přítelem máme krásné vzpomínky. krásně nás rozkojili, opravdu nemám žádne výhrady. v roce 2010 jsem zde byla na revizi, bohužel jsem v 12 tt potratila. čekali jsme asi půl hodiny na příjem, ale pak mě hned vzali, paní doktorky co mi dělala výškrab mi vše vysvětlila uklidnila mě a druhý den jsem šla hned domů žádné bolesti jsem neměla. letos v květnu nás čeká další porod, budeme mít chlapečka a jdu samozdřejmě rodit opět sem. takže já mohu obilní trh jen a jen doporučit!!!!
martina86 (ID: 19231)   osobní profil (nasemimi.cz)
14.02.2011 13:16:35

Perfektní péče
Musím se přidat k velmi kladným hodnocením Rodila jsem 2010 23.12. tedy těsně před vánoci. Péče byla dokonalá, přijali mne po termínu na vyvolání porodu. Do vyvolání neustále miminko monitorovali, kontrolovali jak postupuje porod dávali léky. Poté co přišly velké bolesti po vyvolání, mi donesli čípky, pak píchli epidurál. Opravdu jsem takový citlivý přístup nečekala. Nejsem velká hrdinka a kdybych se několik hodin svíjela v bolestech asi bych miminko neporodila. I tak se naše holčička narodila akorát. Poporodní péče byla rovněž dokonalá. Personál velmi milý, ohleduplný např. při vstupu do pokoje klepou. Velký důraz kladou na kojení. Miminko je zde na 1.místě. Rodila mne úžasná por. asist. Pavla Nagy.Jméno paní doktorky si bohužel nepamatuji.
andreau (ID: 18453)   osobní profil (nasemimi.cz)
29.12.2010 11:48:20

Úžasný zážitek
Super!!!!

Na Obilňáku jsem rodila 10.11.2010, takže čerstvá zkušenost ;-) Musím vám všem říct, že lepší to být opravdu nemohlo.Všichni byli úžasní, strašně milí, když viděli, že jsem jako prvorodička docela nervózní, tak mě povzbudili, pohladili a hezky si popovídali.Jsou strašně příjemní jak při porodu, tak i na oddělení šestinedělí.Nechápu, jak si na ně někdo může stěžovat.Sestřičky se chovají opravdu hezky i když za nimi maminky chodí i pětkrát za noc pro radu-všem hezky pomáhají a poradí.Já měla docela depky, byla jsem poprvé v nemocnici, plus jsem byla po porodu docela hodně na měkko a sestry si se mnou povídaly a mohla jsem za nimi přijít kdykoliv během dne i noci jen tak si popovídat-krásně mě utěšily a za to bych jim chtěla opravdu moc a moc poděkovat.Byl to nádherný zážitek a děkuju za něj všem sestrám i doktorkám :-* :-* Tuto porodnici doporučuji všem, sice vybavení vypadá lépe v Bohunicích, ale určitě tam nenarazíte na tak příjemný personál..a po porodu jste vděční za každé hezké slůvko a milé gesto, takže maminky, pokud se rozmýšlíte, určitě volte Obilní trh...
Missulka (ID: 18081)   osobní profil (nasemimi.cz)
26.11.2010 13:56:38

Maximální spokojenost!!!!!
Rozhodla jsem se přidat také svůj zážitek - jen a jen kladný!!! Celé těhotenství jsem měla problémy - krvácení, špatně položená placenta... a od 24. tt jsem byla v péči lékařů na Obilním trhu. Nejprve jsem opakovaně ležela na odd. 7, potom se můj stav ustálil natolik, že jsem mohla "jen" dojíždět na kontroly. Vždy jsem se setkala jen s ochotným personálem, jak sestřičky, tak doktoři a doktorky... 10 dní před porodem jsem ležela již dole za porodními sály a byla sledovaná. Vždy, když jsem potřebovala něco vědět, dostalo se mi uspokojivé odpovědi, neměla jsem problém, že bych nevěděla, co se mnou - a mimi - bude. Porod jsem měla vyvolávaný, měla mě na starosti velice příjemná a šikovná sestřička (bohužel si již nepamatuji jméno) s neustálým úsměvem na tváři. Vyšetření bylo hodně a nepříjemných, ale bez nich by to asi nebyl porod :-D. Nakonec jsem měla těhotenství ukončeno císařským řezem pro špatné reakce plodu na kontrakce.. V rychlosti jsem najednou byla oholená, vycévkovaná, zavedenou infuzi a celkově nachystaná k převozu na sál. I tam byli všichni příjemní, paní anestezioložka mě neustále hladila po tváři a uklidňovala mě, říkala, co se se mnou přesně děje i kdy malý poprvé vykoukl na svět. Narodil se nám dvoukilový, ale donošený chlapeček a jsem vděčná celému personálu za úžasnou péči a rychlost řešení při problému.
Chtěla bych tímto poděkovat nejen lékařůma sestřičkám, kteří byli u mého porodu (MUDr. Hruban a další), ale i lékařům na oddělení 11, kam byl umístěn náš synek a byl v té nejlepší péči. Mé poděkování patří rovněž všem sestřičkám na odd 2 -pooperační gynekologie (?nad oddělením 11?), kde jsem celou dobu ležela, a kde jsem měla vše, co jsem potřebovala... Nehledě na usměvavé sestřičky i lékaře a všechny potřebné informace.
Ještě jednou díky celé nemocnici na Obilním trhu!!!! :-D
Bergluše (ID: 18048)   osobní profil (nasemimi.cz)
24.11.2010 14:19:35

veliká spokojenost :-)
S manželem jsme nemohli dlouho otěhotnět. S pomocí asistované reprodukce se nám to nakonec na druhý pokus povedlo, a to z posledního zamraženého embrya! Tudíž celé těhotenství jsem měla obrovský strach, zda to dopadne. A dopadlo to víc než dobře! Narodil se nám krásný, zdravý chlapeček Péťa. Jelikož i o porod jsem měla obavu, chtěla jsem, aby vše proběhlo v naprostém pořádku, ostatně jako asi každá maminka. Z nostalgie jsem si vybrala porodnici Obilní Trh. Musím říct, že jsem byla nad výsost spokojená! Než jsem porodila, praskla mi voda a já byla nucená strávit v porodnici 24 hodin, než mi začal samotný porod. I v těchto hodinách se o mě starali naprosto skvěle. Na porodním pokoji byla péče ze strany lékaře (MUDr. Jakub Texl) i porodní asistentky (Eva Štancelová) úžasná. Moc jim za to děkuji! Koneckonců, rodila jsem velice rychle a bez komplikací. Na oddělení šestinedělí skvělá péče samozřejmě pokračovala, ani jsem se nestačila divit, že je to vůbec v dnešní době možné. Všechny sestřičky byly usměvavé, ochotné, vstřícné a hlavně, nic nebylo problém! Na závěr bych chtěla říct, že moje zkušenost s porodnicí Obilní Trh byla velice pozitivní a vřele ji doporučuji, ale asi je to o tom, na koho narazíte. Každý máme samozřejmě jiné zkušenosti. Ale chtěla jsem jen přiblížit ty svoje kladné! A to z předporodní, porodní a poporodní péče. Všem přeji pohodový porod, úžasný a nepopsatelný zážitek z drobečka a dobrou volbu ve vybírání porodnice! :-)
Berusha (ID: 15337)   osobní profil (nasemimi.cz)
13.11.2010 14:41:19

RE: Rovněž znechucení
Ani se tomu nedivím. Lékařů je málo, a víte jaké mají přesčasy? Tolik hodin přesčasů nedovoluje ani výjimka ze zákona!
Schválně se zeptejte nemocničního lékaře, kolik hodin práce má právě za sebou, až vás bude přijímat. Nebudete se stačit divit. Já bych po 24 hodinové noční službě ani neviděla, vy ano? Zodpovědnost za životy a zdraví je obrovská.
A platy za to jsou směšné.
Stále menší počet lékařů a sestřiček musí zvládnout stále více práce za stále menší plat - chápu, že jsou nepříjemní.
Bohužel, vše odnáší ten nejcitlivější a nejzranitelnější - pacient, člověk, který je v úzkých a potřebuje pomoc a hlavně dobré a citlivé zacházení, pohlazení a povzbuzení!
markytka (ID: 16765)   osobní profil (nasemimi.cz)
25.10.2010 11:57:12

Rovněž znechucení
Přidávám se k paní Anně. Za týden mě čeká porod. Dle informací z internetových diskuzí a skvělého předpor. kurzu u paní Kameníkové jsem se rozhodla porodit na Obilním trhu. V pátek 22.10.2010 jsem zde byla na předporodní prohlídce. Přístup, s jakým jsem se tam setkala jak ze strany lékařky (Dr. Pastorčáková) tak sestry, byl otřesný. Nechci se rozepisovat o všech detailech, ale alespoň toto bych ráda zmínila. Jednají s těhotnou jako s dobytkem (gyn. vyšetření bylo příšerné ve srovnání s mým gynekologem), zařízení mají zastaralé. Neudělají si na Vás čas, nic Vám sami od sebe nevysvětlí. Navíc celému procesu přihlíželi tři medici, připadala jsem si jako pokusný králík. Jejich jednání se mě dotklo natolik, že jsem se rozhodla raději porodit v naší malé venkovské porodnici. Ono opravdu není všechno zlato, co se třpytí. Stačí se podívat na budovu, jak jim opadává omítka, Jinak porodní pokoje mají krásné, ale k čemu mi to je, když se mnou jednají jako s kusem hadru. Doporučovala bych vedení porodnice, aby některým svým zaměstnancům zaplatilo kurs slušného chování.
V.H. (ID: 17530)   osobní profil (nasemimi.cz)
25.10.2010 09:59:44

spokojenost
V porodnici na Obilním trhu jsem bohužel nerodila, ale byla jsem v březnu 2010 hospitalizována na revizi dělohy po spontánním potratu v 7.tt. Tomu předcházela návštěva pohotovosti. Ve všech případech na mě byli lékaři i sestřičky milí, jejich přístup byl profesionální, dostala jsem veškeré informace, co se se mnou děje a dít bude a na moje další dotazy ochotně odpovídali. Tímto jim všem chci poděkovat za péči a vstřícnost.
svatava (ID: 17281)   osobní profil (nasemimi.cz)
05.10.2010 09:38:24

RE: Znechucení
Bohužel mám také velmi špatnou zkušenost s porodnicí na Obilním trhu. Před čtyřmi lety jsem otěhotněla a někdy v druhém měsíci samovolně potratila. Ještě ten den ráno jsem byla šťastná, ale odpoledne v práci mě čekalo nemilé překvapení. Začala jsem silně krvácet. Jakmile bylo možné, odjela jsem do pordonice na Obilní trh. Ale s jakým přístupem jsem se tam setkala... Celý den mi nebylo dobře, neměla jsem pořádné jídlo od oběda, v ambulanci na pohotovosti jsem čekala asi dvě hodiny, než přišel doktor. Ten mě ani nechtěl přijmout, co tam otravuji ve čtyři odpoledne. Nicméně mě po vyzpovídání tedy vyšetřil. Samotné vyšetření trvalo půl hodiny s tím, že neví, co se děje. Jestli se jedná o mimoděložní těhotenství nebo o potrat... nic pořádného tam neviděl(dle jeho slov) Tak jsem nevěděla, na čem jsem. Než jsem se vzpamatovala, tak jsem podepisovala papíry na příjem. Druhý den hned ráno v devět půjdu na revizi dutiny děložní, mi řekl. Na zákrok jsem šla nakonec jako poslední a to až ve dvě hodiny odpoledne. To jsem byla od předchozího dne od oběda bez jídla a od půl noci bez vody... Kolem poledne jsem byla už vyřízená nejen psychicky, tak jsem šla sa sestrou, kdy mě hodlají vzít. Ta mě vyhodila se sesterny, byla velice nepříjemná, nikdo mi nic nechtěl říct. Doktor, co mě přijímal, mi slíbil, že mě bude v noci kontrolovat, jestli krvácím, ani jednou za mnou nikdo nebyl. Celé dopoledne druhý den mi ještě dělali vyšetření, že nevědí, o co se jedná. Musel přijít pan primář, který se podíval a hned řekl, to je jasný potrat, to vidíte snad, ne - směrem k doktorce. Když mě nakonec vezli na sál, byla jsem klidnější. Ale co jsem si vyslechla před sálem, když jsem tam čekala. Doktoři se mezi sebou bavili, že tam mají ještě jednu (jako mě), ale s tou nepočítali, mělo jich být jen šest a nes sedm, že tu dělat už nebudem. Byla jsem už slabá s píchnutým oblbovákem, abych pořád neprudila sestru, tak jsem se nemohla pořádně bránit. Po zákroku jsem chvilku spala, pak jsem přišla za sestrou s prosbou, jestli můžu dostat něco k jídlu, že už to nemůžu vydržet. Byla velice nepříjemná a vyhodila mě. Kdybyste mi dala alespon ten suchý rohlík, co tady máte. Než přijel partner, dala mi jedna paní na pokoji banán, byla jsem jí za to vděčná. Sestra pak nakonec přišla a omluvila se mi za přístup. Na večeři jsme dostali dva tenoučké suché chleby a jakousi šunkovou pěnu - toho jsem se měla najíst... Samozřejmě jsem už měla zásoby od partnera.
Přístup je otřesný, zmatečné chování, doktor, který nepozná potrat a straší těmi nejhoršími variantami, nevstřícný, nepříjemný personál, k tomu smrt miminka - zážitek na celý život.
Teď mám rodit a opravdu nevím, kde. V Bohunicích to není také nijak slavné.
anna (ID: 16720)   osobní profil (nasemimi.cz)
27.08.2010 07:30:56

Znechucení
Manželka byla v 8 týdnu a dítě nejevilo známky života,lehce krvácela a na gynekologii jsme byli odesláni do porodnice na přerušení těhotenství.Už tohle byla pro nás bolestná rána ale netušili jsme , že jsme teprve na začátku problémů.
Přijeli jsme do porodnice a na centrálním příjmu jsme odevzdali dokumentaci ,posadili jsme se v čekárně a čekali 4 hodiny ,manželce se hodně přitížilo a když konečně došla na řadu tak se zjistilo ,že se manželčiny zprávy z gynekologie ztratili .Podotýkám ,že celou dobu byla na lačno!
Byli jsme odesláni na internu kde jsme opět čekali 2 hodiny než si sestra z paní doktorkou vyřídí své osobní věci a to už věděli o manželčině stavu přesto ji poslali domů a objednali na druhý den kdy kolotoč začal znovu došli jsme první a na ambulanci nás volali až po dalších dvou ,které přišli půl hodiny po nás.
Po tomhle vším se už manželka připravovala na sál,když si doktorka uvědomila ,že měla manželka dostat injekci na ředění krve ,kterou ji zapoměli dát.postavili ji před rozhodnutí buďto jít domů a dojít na zákrok v pondělí(byl pátek) anebo to risknout na vlastní nebezpečí .Rozhodla se jít a vše dopadlo naštěstí dobře .
Je těžké se smířit s tím ,že miminko nežije ale co následovalo pak bylo otřesné.
napoleon (ID: 12926)   osobní profil (nasemimi.cz)
29.11.2009 16:42:05Výživa a vitamíny

Správa uživatelů

Dětský bazar Našemimi
dětský bazárek