Hodnotit / sdílet na:

Diskuze k porodnici - Oblastní nemocnice Příbram, a.s.

zpět na popis porodnice

Vítejte v diskuzi k vybrané porodnici.

Všechny diskuzní příspěvky jsou volně přístupné, tzn. že pro čtení příspěvků není nutná registrace. Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte se nejprve zaregistrovat (tedy vytvořit si osobní účet). Pak už jen stačí přihlásit se a můžete začít diskutovat. Registrace je zcela ZDARMA.

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
Nedoporučuji
Bohužel špatná zkušenost, ale díky tomu, že jsem chytla špatnou směnu. Celé je to o lidech, ne o porodnici. Porodní plán jsem dala přečíst doktorce v poradně, bylo mi bylo řečeno, že tam nemám nic neobvyklyho, že to je tam běžná praxe. Z plánu pak nebylo dodrženo téměř nic. V úterý na kontrole v poradně, do té doby vše v pořádku, najednou dr. prohlásil, že dítě je malé a se slovy:co tam máme zitra? Nic, tak výborně, přijdete na vyvolavání. Chtěla jsem se ptát, ale bez šance, nebyl čas. Byla jsem 40+0 tt.. Ráno jsem tedy nastoupila, přítomný dr. Svatoň si plán ani nepřečetl a zeptal se akorát, co je pro mě nejdůležitější. Řekla jsem, že chci porod bez medikace a zbytečného urychlování. Na to se mi s pritomnou PA vysmáli, že určitě neporodím bez oxytocynu, že mě to pak bude bolet a budu chtít epidural. Řekla jsem, že se chci obejít bez toho. Poslali mě na wc a když jsem pak šla na recepci, slyšela jsem ho, jak se mi tam směje a všem vykládá: Ona si myslí, že porodí bez oxytocynu, hahaha. Chtělo se mi brečet a utéct pryč. Mimochodem porodila jsem bez oxytocynu i epiduralu a jakékoli medikace kromě 2 vyvolávacích tablet. Plán mebyl dodržen vůbec. Přála jsem si klystýr nebyl. Přála jsem si být předem o všem předem informována, a nebavil se se mnou nikdo. Přála jsem si minikum přítomných lidí, ale rodila jsem do střídání směn, takže se ve mně střídavě hrabali Svatoň, Szabol, porodní asistentka, do toho tam lezla ještě jedna doktorka a nakonec mi mezi nohy čuměla sanitářka. Měla jsem porod bez komplikací, takže nebyl důvod. Pupečník nenechali dotepat, dítě mi hned sebrali, ačkoli tvrdí, že kontrolu dělají na těle matky. Pak už nás nechali v klidu s dítětem. Opravdu jsem měla velkou smůlu. O pár týdnů později, rodila v Příbrami moje kamarádka. Měla v plánu daleko víc požadavků než já a všechny byly do puntíku dodrženy. Byla moc spokojená. Já bych měla opravdu krásný porod, ale misto toho jsem se cítila jako kráva na porážku, nedůstojné a do dnes jsem se s tím nevyrovnala. Oddělení 6nedělí naopak mohu jen chválit. Sestřičky se snaží se vším poradit a pomoct a všichni byli moc milí.
Veronika (ID: 37168)   osobní profil (nasemimi.cz)
25.05.2021 14:30:39

Děkuji a doporučuji :)
V Příbramské porodnici jsem porodila oba své chlapečky a myslím, že porodnici dlužím kladnou recenzi. Před svým prvním porodem jsem opravdu velmi váhala, kterou porodnici si vybrat a byla jsem přesvědčena o tom, že rozhodně nechci do Prahy, důvodem byl strach z toho, že se ke mě nebudou chovat dobře a já věděla, že chci určitě porodnici kde mě ve stresu kladně podpoří. Moje první volba padla na porodnici v Neratovicích, která měla skvělé hodnocení, ale náhoda mě nakonec dovedla do Příbrami. Už při první návštěvě (prohlídka porodnice) jsem byla nadšená z toho jak byli všichni milí a z toho jak to tam měli pěkně nově zařízené. Následoval poslední měsíc prohlídek před porodem a pak mi jednoho večera praskla vody a my vyjeli. Porod nakonec trval 22 hodin, měla jsem hrozné bolesti dostala jsem dvě dávky epiduralu na své přání a při druhé době porodní už jsem omdlévala vyčerpáním. První kluk se narodil nakonec normálně, ale vexem, s nepravidelnou srdeční činností a nedýchal to vše kvůli tomu, že se zasekl v porodních cestách. I přes to, že se na mě vystřídali 3 směny asistentek a doktorek byli všichni super, nikdo mě do ničeho nenutil a nenadával když jsem si zakřičela, v poslední fázi kdy už jsem absolutně nebyla schopna komunikovat zafungoval můj úžasný přítel, který se mnou byl celou dobu a pomáhal. Druhého klučinu jsem rodila taktéž na Příbrami protože zrovna řádil Covid a mě se nechtělo na Bulovku kde se to nemocnými jen hemžilo takže volba zase na Příbram. Bylo to o poznání rychlejší, ale opět nesnesitelné bolesti, opět špatná průchodnost cest a opět mělo miminko stejně problémy jako to první, akorát se tentokrát nestihla žádná anestezie, co bylo super, že u toho opět mohl být přítel i když byla karanténa a hned při příjmu mi sebrali roušku, v té že rodit rozhodně nemusím :). Mrzí mě, že jsem ani u jednoho neměla bonding, ale vzhledem k tomu, že ani jeden nedýchal my je nemohli nechat hned. U obou kluků skvělý přístup, skvělé oddělení šestinedělí kde mi děti daly hned jak jsem si řekla a vůbec přátelská atmosféra. Oba kluci jsou zdraví a bez následků. Takže opravdu velké díky všem, kterým sem prošla rukama za to, že se o nás skvěle postarali a jsme všichni v pořádku. A jen doporučení nespokojeným maminkám, rozhodně si nemáte nechat líbit nic co nechcete, ale co si budeme povídat je to také o přístupu z naší strany. Já byla příjemná na personál a oni naproti tomu byli velmi vstřícní a příjemní na mě :). Díky Příbrami
misa_mama (ID: 36490)   osobní profil (nasemimi.cz)
19.08.2020 10:11:01

Veliké díky
Ráda bych touto cestou poděkovala celému týmu porodnice Příbram za perfektní péči a naprostou profesionalitu. Říkám na rovinu lépe jsem si vybrat ani nemohla.
Od 12.tt jsem musela žít s diagnózou placenta previa centralis. Vysníte si přirozený porod a vše bez komplikací a ono to tak jednoduché najedou není. Stála jsem před rozhodnutím, kde podstoupit plánovaný císařský řez. Volba padla na Příbram. Když jsem nastoupila na nemocnice a to na začátku 38. tt vše nasvědčovalo tomu, že císař bude nejdříve za 14 dní. Začala jsem ovšem krvácet a nejedou to začalo lítat. Riziko úmrtí dítěte i matky bylo poměrně vysoké a tak jsem doufala, že vše dobře dopadne. Moje holčička se narodila zdravá a já jsem taky přežila. Placentu jsem měla nejen centrální, ale také vrostlou do dělohy. Kdyby se pan primář Chudáček nerozhodl, že zachrání mě i mojí dělohu i za cenu reoperace nevím, jak by to dopadlo.
Takže děkuji moc za život svůj i dcery panu primáři. Za perfektní šití paní doktorce Vlčkové a Zápalové a za perfektní servis a starost celému týmu gynekologů i pediatrů.
Velké díky sestrám.
Příště až budu rodit, tak jedině v Příbrami.
Tereza (ID: 29735)   osobní profil (nasemimi.cz)
10.08.2015 17:13:14

Do Příbrami NE!
Dala jsem si roční odstup, abych tuto porodnici nehodnotila v prvním afektu, ale ani teď ji nemohu doporučit. Ale začnu od začátku…

Byla jsem před porodem na informační schůzce, kde mě porodnice nadchla. Vykládali pohádky o tom, jak jsou vstřícní k rodičkám a pomalu byli schopní naslibovat, že když budu chtít rodit za doprovodu cvičeného lachtana, tak že mu tam napustí vanu… No, prostě sliby, které jsem naivně pokládala za realitu (a ne, lachtana jsem s sebou fakt nechtěla :-D ) .

Pak jsem začala docházet na kontroly před porodem a první překvapení, které pro mne jako prvorodičku bylo to, že se v ordinaci střídali lékaři a nebyla jsem tedy pod dohledem jen jednoho, jako po celý předešlý průběh těhotenství. Nevím jak vy, ale není mi příjemné roztahovat nohy před cizími lidmi a tak mne rozladilo, že se tu budu odhalovat postupně před celou partou lékařů. Ale budiž, jsou to přeci lékaři…

Nejdřív jsem byla na kontrole u lékařky, která byla fajn. Pak mladý doktor, co byl fakt sympaťák. Další byla opět doktorka, vůči níž jsem neměla výhrady, bylo znát že má zkušenosti.A to nejlepší nakonec – jako poslední jsem chytila arogantní, namyšlenou doktorku, kterou bych s chutí poslala někam, kde člověka neuvidí ani na obrázku. S jejím přístupem jsem se smiřovala opravdu těžko.A to jsem netušila, že se s ní potkám i u porodu, jinak bych na poslední chvíli šla ještě jinam. Po roce si už bohužel jména nepamatuji, jinak bych je sem uvedla.

Jaké výhrady jsem vůči té osobě měla? No, třeba to, že když ležíte rozcapené na vyšetřovacím lůžku, tak jen zahlásí „teď to trochu zabolí“ a provede Hamiltonův hmat bez jakékoliv předchozí domluvy. A pokud vám dojde, co se děje a začnete se tomu bránit, tak vám vynadá, že ona ví co je pro vás nejlepší a udělá z vás pomalu případ pro psychiatra, když to nechcete pochopit. Myslela jsem, že mám vyhráno, když se mi podařilo jí v tom zabránit, ale co jsem netušila bylo, že další „utkání“ bude v momentě porodu…

Přijetí bylo fajn, chovali se vstřícně a vlídně. Na porodním sále jsme s manželem měli klid, opravdu jsem si tam mohla vybrat jakoukoliv polohu při čekání na porod. Porodní asistentka byla skvělá, dost mi pomáhala a já začala věřit, že to bude procházka růžovým sadem. Do doby než přišla ONA. Při točení elektrotokografu mě nahnala na porodní lůžko a když zjistila, že jsem dost otevřená na porod, tak mě odtamtud už nepustila s tím, že takhle se JÍ bude rodit nejlépe. A já si naivně myslela, že ta co rodí jsem já.

Porod se bohužel zkomplikoval, pevně věřím že velkou zásluhu na tom má ona. Epizotomie byla už jen drobnou nepříjemností. Když bylo mé dítko za doprovodu manžela ošetřováno a ona mne šila, tak mi celou dobu vyčítala, že jsem málo spolupracovala a že jsem byla moc hlasitá – to by mi bylo dost srdečně jedno, kdyby svou práci odvedla kvalitně a stehy se mi pak po týdnu nerozpadly, takže jsem díky ní přišla k dost nevzhledné jizvě.

Na poporodním oddělení si na kontrole nikdy neodpustila vtipnou poznámku o průběhu mého porodu, které se ale smála vždy jen ona. No, co víc k tomu říct? Byla to jen jedna doktorka, ale zkazila co mohla. Proto do Příbrami už nikdy víc.
Sarrah9 (ID: 27491)   osobní profil (nasemimi.cz)
06.09.2013 23:04:17

velký dík
Touto cestou bych ráda poděkovala personálu na porodním,byli mi velikou oporou při porodu mého synka Martínka ,který se narodil 28,2,2013 v 9,35hod.Byli moc laskávé,ale hlavně hodné.I velký díky patří personálu na 6ti nedělí i tam byli moc fajn a hlavně umějí vyjít maminkám vstříc .Příbramskou porodnici mohu jen dopoučit všem nastavajcím maminkám.Jsou tam moc fajn.Tak ještě jednou moc děkuji.
opiiiiiii (ID: 27037)   osobní profil (nasemimi.cz)
17.05.2013 22:22:09

Ten čas tak letí...
V Příbrami jsem rodila v srpnu 2010. Mojí lékařkou byla MUDr. Zuzana Vejběrová. Přes počáteční neshodu o termínu porodu a nutnosti porod vyvolat jsem se nakonec (dali mi čas:-)) ) "rozrodila" sama. Porod probíhal od cca 2.hod ranní a kousek po poledni jsem, za absolutní a skvělé podpory a povzbuzování zmíněné lékařky, porodila bez epidurálu a přirozenou cestou krásnou zdravou holčičku Olivii. S malým (konzultovaným!) nástřihem, který byl naprosto skvěle a bezbolestně zašit a výborně se zhojil.
Moje porodní asistentka byla asi tak o 4/5 drobnější než já, ale měla spoustu elánu a síly :-)
Dětská lékařka a sestřičky na oddělení šestinedělí skvělé, výborná péče.
Všichni se chovali naprosto profesionálně, ale také lidsky, mile.
NEMOHU JIM NIC VYTKNOUT A PATŘÍ JIM VŠEM VELIKÝ DÍK!

Monika P.

P.S.: Návštěvy mimo pokoj jsem nakonec velmi uvítala, na chodbě to sice není nijak zvlášť pohodlné, ale na pokoji naopak nikdo nerušil. Byl klid na odpočinek.
Monkey80 (ID: 26551)   osobní profil (nasemimi.cz)
23.02.2013 03:12:41

poděkování
Touto cestou bych chtěla moc poděkovat personálu porodního sálu. dne 17,3,2011 pomohli na svět mému synkovi a byli moc laskavé a ochotní.Je to sice už 18 měsícu,ale i tak moc moc děkuji a pevně věřím ,že i v únoru 2013 mi budou velikou oporou.Příbramská porodnice je nejlepší a můžu jí vřele doporučit ostatním nastavajcím maminkám.I personál na 6 ti nedělí je laskavý a velice ochotný.
dasa (ID: 25604)   osobní profil (nasemimi.cz)
11.10.2012 12:12:30

Velký dík
Touto cestou bych ráda poděkovala za skvělou péči,kterou mi poskytli na gykenologicko-porodnickém oddělení a na oddělení šestinedělí při narození mé dcerky Aličky.Je to mé druhé dítě,které jsem porodila v příbramské nemocnici a mohu ji všem maminkám jenom doporučit.Vše vám vysvětlí,poradí,utěší a pomohou v začátcích péče o dítě.Oba porody,které jsem tam měla byly císařským řezem a vše dopadlo v pořádku.Opravdu díky,díky!!
brebulka (ID: 22519)   osobní profil (nasemimi.cz)
26.10.2011 18:45:17

Dobry den,cekame teprve porod(termin ma 24 duben)a budu rodit v Pribrami,jelikoz jsem Pribramacka.Ale chtela bych se zeptat,pokud mi nekdo odpovi.Musim se nejak dopredu hlasit v nemocnici na porodnim nedo je to brano automaticky.Byla jsem tam jen jednou na ultrazvuku,jinak chodim ke svoji doktorce na gyn.Jsem prvorodicka takze nevim,dekuji za odpoved.
Amanda (ID: 18483)   osobní profil (nasemimi.cz)
03.01.2011 15:05:14

poděkování
Chtěla bych touto cestou PODĚKOVAT celému personálu gyn.-porodnického oddělení v Příbrami, za jejich profesionalitu, vstřícnost a taky lidskost.
V Příbramské porodnici jsem rodila 19.10.2010. Rodila jsem císařským řezem, celý porod vedla doktorka Janečková s doktorem Němcem a porodní asistenkou Andreou Hruškovou, jméno sestřičky a anestezioložek jsem samým strachem z neznáma bohužel nezaregistrovala. Jejich přístup ke mně, jako k vyplašené prvorodičce, byl velice citlivý a ohleduplný ve všech směrech!
Taktéž péče na oddělení šestinedělí byla výborná, mohla jsem se na personál vždy spolehnout, kdykoliv požádat o pomoc, nebo radu, ať už sestřiček a lékařek gynekologických, nebo dětských.
Mé velké děkuji patří také doktorce Horské, která se postarala hned po narození o mého syna!
Příbramskou porodnici můžu z vlastní zkušenosti s radostí všem doporučit !!! Andrea Cintulová.
brouček (ID: 18175)   osobní profil (nasemimi.cz)
02.12.2010 23:44:10

Příbramská porodnice
Všem můžu jen doporučit porod v Příbrami. Rodila jsem tam letos v lednu dvojčata, ale už od listopadu jsem tam s přestávkama byla hospitalizována. Přesně před rokem mne poprvé příjmal pan doktor Sabol, mimochodem perfektní lékař. Potkával mne tam dost často, takže znal můj zdravotní stav celkem dobře. K lékařům všeobecně není co dodat, jsou tam naprostí profesionálové. O sestřičkách nemluvě. Velice ochotné a schopné vše vysvětlit do detailů. Budou u vás sedět i přes noc, když si nebudete vědět s něčím poradit. Rodila jsem s.c. Rodila mne paní doktorka Plíhalová a moje ošetřující lékařka doktorka Janečková. Oběma tímto znovu moc děkuji za veškerou péči. Pro mne možná až nadstandartní, pro ně naprosto běžnou. Vybavení porodnice je dobré. Nepotřebuji žádný luxus, hlavně, když vím, že se mohu spolehnout na personál a že o mne i o dítě bude dobře postaráno, což v Příbrami naprosto splňují.
Olca (ID: 17918)   osobní profil (nasemimi.cz)
17.11.2010 15:29:46

porod v Pribrami
porodnicky personal hodnotim na vybornou taktez sestry detske a na sestinedeli.jsou fakt mile a ochotne.jen mala vyhrada.NAVSTEVY NA POKOJI NEJSOU POVOLENY vyjimkou je nadstandart nebo pokud je maminka na pokoji sama.jinak pouze na chodbe a v jidelne.kvetiny na pokoj take nelze lze nechat v jidelne.kvuli prestavbe take casto netekla tepla voda jen vlazna.rodila jsem letos v kvetnu
hroch (ID: 6218)   osobní profil (nasemimi.cz)
09.12.2008 18:58:50
Správa uživatelů

Dětský bazar Našemimi