Hodnotit / sdílet na:

Porodnice - Nemocnice České Budějovice, a.s.

plus Počet komentářů: 22 - Zobrazit diskuzi
Rodila jste v této porodnici? Pomozte nám reálně zhodnotit kvalitu poskytovaných služeb. Přidejte svůj názor do naší diskuze.

Porodní sál Porodní sál Pokoj - nadstandard

Klikněte pro zobrazení dalších fotek ...

Lokalita
KrajJihočeský kraj
MěstoČeské Budějovice
Nemocnice / porodnice
Název nemocnice Nemocnice České Budějovice, a.s.
Forma/Typ Krajská
Kontakty na porodnici
Adresa Nemocnice České Budějovice, a.s.
Gynekologicko – porodnické oddělení

B. Němcové 585/54
České Budějovice
370 87
Telefony/e-maily Kontakt: tel. 387 871 111 (ústředna), 387 874 474 (recepce)
Email: zenske@nemcb.cz

Primář: MUDr. Miloš Velemínský, Ph.D., tel. 387 874 400, veleminsky@nemcb.cz

Vrchní sestra: Bc. Lucie Petroušová, zenske@nemcb.cz

Předporodní příprava - kontaktní osoba: Alena Pojharová (Staniční sestra), tel. 387 874 521
Důležité kontaktní osoby Primář: MUDr. Miloš Velemínský, Ph.D.
Zástupce primáře: MUDr. Romana Hrotková MUDr., Petr Valha, Ph.D.
Vrchní sestra: Bc. Lucie Petroušová
Druh porodu

Přirozený na lůžku

ano
Přirozený do vody ne
Aktivně vedený porodníkem ano
Císařským řezem ano
Předporodní a porodní služby v porodnici
Odběr pupečníkové krve ano
Přípravná cvičení ano
Přípravné konzultace o porodu ano
Prohlídka porodního sálu,
poporodní pokojů
ano
Možnost doprovodu ano
Počet osob 2
Vlastní předporodní místnost ano
Vlastní porodní místnost ano
Možnost volby nastřižení
hráze
ano
Informační text Naše porodnice umožňuje u porodu přítomnost dvou blízkých osob. V případě císařského řezu není bezprostřední přítomnost otce přímo na operačním sále možná, čeká na předsálí, je přítomen u ošetření dítěte.

Samozřejmě umožňujeme volbu způsobu porodu. Máme k dispozici zcela přizpůsobitelná porodní lůžka nebo porodní stoličky, na nich si může rodička polohu sama zvolit. Hodně neobvyklé polohy umožňujeme pouze na základě podpisu rodičky o převzetí odpovědnosti za dítě. Neumožňujeme porody do vody.

Při porodu mohou rodičky využívat různé pomůcky - relaxační míče, porodnickou stoličku, masážní segment na porodnické posteli, závěsný systém Combitrac, relaxační masažní vanu.

Předporodní přípravu nepořádá v současnosti přímo nemocnice, ale pod hlavičkou Červeného Kříže jí provádějí naše porodní asistentky (více informací - http://www.cckcb.cz/kurzy-pro-tehotne).

Je možno mít vlastní porodní plán? - Ano, ale upřednostňujeme osobní pohovor porodní asistentky a lékaře s rodičkou. Dáváme přednost osobnímu sdělení a snažíme se rodičce vyhovět. Neonatologické oddělení vítá tuto formu kontaktu s rodiči v předstihu před porodem tak, aby bylo možno případné nejasnosti včas s rodiči prodiskutovat. Snažíme se včas ujednotit vzájemnou představu o poporodní péči o novorozence a maximální možnou vůlí vyhovět jejich přání.

Nástřihu hráze - Jestliže jednoznačně vyjádříte své přání, že si nepřejete nástřih hráze ani při riziku rozsáhlého poškození hráze, které může zasahovat do oblasti konečníku a střeva, a toto stvrdíte svým podpisem, lékař bude Vaše přání akceptovat. Toto přání nemůže být v rozporu se stavem plodu na konci II. doby porodní, kdy pro záchranu zdraví dítěte je nutné nástřih provést.
Poporodní služby
Možnost návštěvy
přímo na pokoji
ano
Informační text Rodička stráví na porodním sále 2 hodiny po porodu. Po celou tuto dobu s ní může být na porodním boxe partner. Pokud je miminko v pořádku, tráví tento čas společně s rodiči. Následně je rodička převezena na oddělení šestinedělí.

Pokoje máme standardní, 2 lůžkové, s vlastním WC a sprchou. Dva pokoje jsou bezbariérové. Na oddělení šestinedělí je k dispozici i 10 jednolůžkových nadstandardních pokojů, včetně sprchy, WC, TV, lednice, WIFI a s možností výběru stravy. V pokoji se nachází i druhé rozkládací lůžko pro partnera, pokud rodička projeví přání, aby s ní partner trávil 24 hod na pokoji. Tato služba je zvlášť zpoplatněna.

Péče o dítě:

Ošetření fyziologického novorozence bezprostředně po porodu se omezuje pouze na neodkladné aktivity. Novorozence od matky na sále neoddělujeme (po celou dobu jejího pobytu na sále) ani na krátkou dobu, není-li k tomu opravdu závažný důvod.

U novorozenců porozených císařským řezem provedeme v prostoru operačního sálu základní ošetření. Je-li přítomen otec, vítáme, když se této péče osobně účastní. Jeho účast je bezplatná. Po přeložení maminky z operačního sálu na pooperační pokoj ženského oddělení (stanice šestinedělí) co nejdříve dovezeme mamince dítě ukázat, přiložíme ho k prsu a sestra matce sdělí základní informace.


Jak dlouho trvá hospitalizace po porodu?

Po spontánním porodu 3. den, po císařském řezu 5. den, vždy záleží na zdravotním stavu maminky a miminka.
Extra služby
Extra pokoj ano
Přítomnost otce 24h denně ano
Zdarma výbava pro děti ano
Speciální služby pro
rodičky s postižením
ano
Informační text Nadstandardní pokoje obsahují - samostatné sprchy, WC, TV, lednice, WIFI a s možností výběru stravy. V pokoji se nachází i druhé rozkládací lůžko pro partnera, pokud rodička projeví přání, aby s ní partner trávil 24 hod na pokoji. Tato služba je zvlášť zpoplatněna.

Dva z nadstandardních pokojů jsou bezbariérové. U zdravotně postižených matek není přítomnost doprovodu zpoplatněna.

Perinatologické centrum Českobudějovické nemocnice se řadí mezi nejlepší a nejlépe technicky vybavená pracoviště svého druhu nejen v České republice. Porodnice a neonatologické oddělení je umístěno v pětipatrové budově. Takto rozsáhlé prostory obývá i proto, že patří mezi 12 perinatologických center v České republice.
Ceník
Ceník služeb Ceny za služby:

- Přítomnost doprovodu u porodu není zpoplatněna
- Nadstandardní pokoj - 1200,- Kč / noc
- Možnost 24 hod. přítomnost otce na nadstandardním pokoji 500,- Kč / nocSpráva uživatelů

Dětský bazar Našemimi