Hodnotit / sdílet na:

Porodnice - Nemocnice Teplice, o.z.

plus Počet komentářů: 3 - Zobrazit diskuzi
Rodila jste v této porodnici? Pomozte nám reálně zhodnotit kvalitu poskytovaných služeb. Přidejte svůj názor do naší diskuze.

porodní box pokoj šestinedělí návštěvní prostory

Klikněte pro zobrazení dalších fotek ...

Lokalita
KrajÚstecký kraj
MěstoTeplice
Nemocnice / porodnice
Název nemocnice Nemocnice Teplice, o.z.
Forma/Typ Krajská
Kontakty na porodnici
Adresa Nemocnice Teplice, o.z.
Gynekologicko – porodnické oddělení

Duchcovská 53
Teplice
415 29
Telefony/e-maily Kontakt: tel. ústředna 417 519 111, gynekologie@nemtep.cz

Primář: MUDr. Michal Šoltés, tel. 417 519 341, michal.soltes@nemtep.cz

Vrchní sestra: Alena Silnicová, tel. 417 519 338, gynekologie@nemtep.cz

Kurz předporodní přípravy: st.s. Dubenová Jana, Brejchová Radka

Těhotenské cvičení: Gatialová Alena, www.dumplnypohybu.cz
Důležité kontaktní osoby Primář: MUDr. Michal Šoltés
Vrchní sestra: Alena Silnicová
Kurz předporodní přípravy: st.s. Dubenová Jana, Brejchová Radka
Druh porodu

Přirozený na lůžku

ano
Přirozený do vody ne
Aktivně vedený porodníkem ano
Císařským řezem ano
Předporodní a porodní služby v porodnici
Odběr pupečníkové krve ano
Přípravná cvičení ano
Přípravné konzultace o porodu ano
Prohlídka porodního sálu,
poporodní pokojů
ano
Možnost doprovodu ano
Počet osob 1
Vlastní předporodní místnost ne
Vlastní porodní místnost ne
Možnost volby nastřižení
hráze
ne
Informační text Porodnice pořádá pod vedením porodní asistentky kurzy předporodní přípravy pro těhotné ženy a jejich doprovod. Kurz trvá 1,5 hodiny. Účast na kurzech je pro rodičky dobrovolná, pro doprovod povinná.

Porodnice poskytuje pro ženy a jejich doprovod také jednorázová informativní setkání o průběhu porodu, která nejsou součástí předporodního kurzu (je doporučeno těhotným ženám, které nemohli absolvovat kurz předporodní přípravy).

Cvičení pro těhotné ženy porodnice nepořádá (je možné využít externí cvičení pro těhotné v cvičebně Dům plný pohybu - předcvičuje odborná asistentka z gynekologicko-porodnického odd. nemocnice v Teplicích paní Alena Gatialová).

Porodnice umožňuje prohlídky porodních sálů a pokojů šestinedělí, kde se těhotné ženy a jejich doprovod mohou seznámit s prostředím, ve kterém přivedou na svět svého potomka.

K porodu může ženu doprovázet 1 osoba. Kromě rodinných příslušníků (včetně dříve narozených dětí rodičky) a přátel to může být jakákoliv vybraná porodní asistentka, dula nebo lékař. Podmínkou je účast na kurzu předporodní přípravy. Doprovod může zůstat s rodičkou po celou dobu trvání porodu (tj. od příchodu na porodní sál až po jeho opuštění).

Personál porodnice je zvyklý zacházet s porodními plány a považuje je za pro sebe závazné.

Místnosti určené pro pobyt žen v první době porodní jsou od sebe odděleny, jsou to jednolůžkové civilní pokoje uzpůsobené pro pobyt doprovodu u porodu.

Druhou dobu porodní tráví žena v jiné místnosti než první. Místnosti jsou uspořádány tak, že v nich může rodit více žen najednou a jsou přitom odděleny částečně zdí. Všechny tyto místnosti jsou klasické porodní sály. I zde je samozřejmý doprovod u porodu a zachování soukromí i intimity.

O způsobu vedení porodu rozhoduje lékař po domluvě s rodičkou. Pokud si žena přeje rodit pouze s porodní asistentkou je jí to běžně umožněno. O aplikaci klystýru a holení rozhodují rodičky. Pití není zakázáno, u jídla se postupuje inviduálně podle okolností porodu. Elektronický monitoring je při normálním porodu prováděn intermitentně.

Epidurální analgezie se poskytuje individuálně po konzultaci na ambulanci bolesti (tel. 417 519 594).

Porodnice rodičkám nabízí celou řadu nefarmakologických metod ke zmírnění porodní bolesti s možností využití teplé lázně (vana), sprchy, relaxačních pomůcek (žíněnka, křeslo, míč) a aromaterapie.

V případě porodu císařským řezem nemůže být doprovod přítomen operaci, při ošetření novorozence ano. Rodička je z porodního sálu převážena na gynekologický operační sál, který je součástí gynekologicko-porodnického oddělení a zde je uskutečněn porod císařským řezem. Návštěva na pooperačním JIPu je možná; rodička je monitorována 24 hodin.

Porodnice umožňuje partnerům/kám žen po porodu sekcí, aby se mohli, po dobu indispozice matky po operaci, starat o dítě oni - trvalá přítomnost partnera je možná na 1 z nadstandardních pokojů.

Fyziologický porod vede lékař nebo porodní asistentka za přítomnosti lékaře. Celkový přístup zdravotnického personálu je spíše vyčkávací - personál pozoruje, kontroluje a vyhodnocuje průběh porodu, stav rodičky i dítěte a podporuje ženu v její samostatné práci.
Poporodní služby
Možnost návštěvy
přímo na pokoji
ne
Informační text V časném poporodním období (tj. třetí a čtvrtá doba porodní) smí být doprovod s rodičkou neomezeně dlouho.
Po spontánním i operačním porodu je novorozenec předán do péče personálu novorozeneckého oddělení, kde probíhá první ošetření novorozence (váha, míra, označení).
Umožňuje-li to zdravotní stav matky i dítěte, je dítě přiloženo k prsu zpravidla do 30 minut po porodu. Poté může být matka v nepřetržitém kontaktu s dítětem do překladu na oddělení šestinedělí. Zde je systém roaming-in na všech pokojích.

Další oddělení matky od dítěte (např. z důvodu odpočinku po porodu) je vždy na domluvě matky a ošetřujícího personálu.

U poporodních vyšetření může být přítomen i otec.

K prsu se dítě přikládá nejpozději do půl hodiny po porodu. Porodnice dodržuje všech 10 bodů k úspěšnému kojení.

Rooming-in i částečný rooming-in jsou možné na všech pokojích. Nejčastěji je praktikován nepřetržitý kontakt mezi matkou a dítětem po celých 24 hodin.

Návštěvy jsou možné denně od 14,00 do 18,00 hod., o víkendu od 10,00 do 18,00 hod.

Po fyziologickém porodu žena obvykle odchází 3.-4. den domů (den porodu se nezapočítává). Po císařském řezu žena obvykle odchází 5.-6. den.
Extra služby
Extra pokoj ano
Přítomnost otce 24h denně ne
Zdarma výbava pro děti ano
Speciální služby pro
rodičky s postižením
ano
Informační text Na oddělení šestinedělí jsou 2 jednolůžkové nadstandardní, 4 dvoulůžkové a 2 trojlůžkové pokoje. Ve všech je k dispozici zařízení na koupání dítěte. Sprcha a WC jsou v pěti pokojích. Nadstandardní pokoj je navíc vybaven TV, nadstandardním zařízením, ledničkou, telefonem. Na tomto pokoji je možný pobyt partnera od 8,00 do 21,00 hod.

V porodnici mají ženy k dispozici zdarma základní oblečení pro dítě (košilka, dupačky, zavinovačka, apod.) a dětské jednorázové pleny.

Porodnice nabízí pomoc při kojení po propuštění. Návštěvní službu porodní asistentky v domácnosti nenabízí ("v regionu neexistuje").

Porodnice poskytuje ženám s postižením možnost pobytu rodinného příslušníka a zvýšenou péči porodních asistentek a dětských sester. Porodnice má k dispozici bezbariérové pokoje a sociální zařízení.

Personál porodnice má zkušenosti s handicapovanými rodičkami.

Porodnice spolupracuje na případné přání rodičů s duchovními.

Porodnice je schopna zajistit pro klientky např. vegetariánskou stravu a rovněž tak bezlepkovou dietu i makrobiotickou stravu.
Ceník
Ceník služeb Ceny za služby:
Doprovod rodičky k porodu: 300Kč
Účast u porodu bez přípravy: 500Kč
Účast partnera po porodu: 200Kč
Předporodní kurz pro rodičku + doprovod: 200Kč
Nadstandardní pokoj pro matku po porodu: 400Kč/denSpráva uživatelů

Dětský bazar Našemimi