Hodnotit / sdílet na:

Diskuze k porodnici - Nemocnice České Budějovice, a.s.

zpět na popis porodnice

Vítejte v diskuzi k vybrané porodnici.

Všechny diskuzní příspěvky jsou volně přístupné, tzn. že pro čtení příspěvků není nutná registrace. Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte se nejprve zaregistrovat (tedy vytvořit si osobní účet). Pak už jen stačí přihlásit se a můžete začít diskutovat. Registrace je zcela ZDARMA.

VLOŽENÍ NOVÉHO PŘÍSPĚVKU:

Diskuzní příspěvek může vložit pouze registrovaný (registrační formulář) a aktivně přihlášený uživatel (přihlásit se).
maximální spokojenost
Musím říct, že jsem si vždycky přála rodit v Českém Krumlově, protože jsem na českobudějovickou nemocnici občas slyšela nebo četla negativní recenze. Manžel i nejbližší rodina však chtěla, aby rodila v Budějovicích z důvodu lepší neonatologie – a já taky nechtěla nechat nic náhodě. Celé mé těhotenství probíhalo naprosto v pořádku. Když jsem ale byla dva dni po termínu a monitor ukazoval špatné ozvy miminka, skončila jsem na rizikovém oddělení s tím, že mi začnou porod vyvolávat tak, abych druhý den porodila. Druhý den ráno v osm hodin mi řekli, že mám zavolat manželovi, aby přijel mezi devátou a desátou hodinou. Pak už následovalo píchnutí plodové vody, klystýr a hurá do sprchy na porodní box. Porodní box mě velmi překvapil, jak byl útulný a příjemný. Po vysprchování se už přišel manžel na porodní box. Bohužel jsem kvůli špatným ozvám miminka musela ležet a být připojená na monitoru, což nebylo při kontrakcích moc příjemné. Při kontrakci jsem měla velkou bolest v kyčli. Nakonec jsem požádala porodní asistentku, zda bych mohla jít zase do sprchy, že by mi to přeci jen bylo příjemnější. Vyhověla mi a opravdu mi bylo lépe. Potom jsem jí požádala, zda bych mohla sedět místo ležení. Opět mi vyhověla, dala mi na výběr, zda chci sedět v křesle nebo na míči, ale na monitoru jsem musela být nadále připojená. Než jsem šla do sprchy, byla jsem otevřená na 4 cm. Za hodinu jsem se však otevřela na 10 cm, takže se šlo rodit. Šlo to všechno dobře, akorát mě nastřihli, což jsem doufala, že se nestane. Malá nakonec měla omotanou šňůru kolem krku, ale nakonec to nebyl žádný problém. Hned mi jí dali krátce na tělo, až potom jí osušili. Po osušení mi jí dali ještě chvíli na tělo, zkoušeli jsme sání z prsu, docela nám to šlo. Potom jí dali už do vyhřívací postýlky a nechali nás tři o samotě na porodním boxu. Bylo nám tam fajn a my tam strávili pohromadě pěkný dvě hodiny. Jen občas nás někdo přišel zkontrolovat, potom přišla znovu i dětská sestra, zda chci ještě malou na hrudník. Tak jsem jí tam ještě jakou dobu měla, zase jsme zkoušeli kojení. I manželovi jí dali v zavinovačce pochovat.
Na šestinedělí nám nechali svůj prostor, ukázali nám jen, jak kojit, přebalovat a koupat, ale pokud měl někdo dotaz nebo si nevěděl rady, tak ochotně pomohli a vysvětlili.
Musím říct, že jsem vyloženě nadšená z celého porodu a z toho, že jsem nakonec v Budějovicích rodila. Na všech odděleních, kterými jsem prošla, se ke mně chovali slušně a přátelsky, s nikým jsem neměla problém. I manžel byl z porodu a z chování zdravotnického personálu, stejně tak z celého prostředí, nadšený a neměl pocit, že by někomu překážel nebo vadil. Určitě za nás můžu porodnici doporučit a bude zde rodit i příště. Na pokoji jsme byly tři, ke všem se chovali slušně a všechny jsme byly spokojené.
Elis (ID: 29301)   osobní profil (nasemimi.cz)
06.03.2015 14:34:21

spokojenost
Dobrý den, chtěla bych se podělit o svůj zážitek s touto porodnici. Je to už déle, co jsem rodila (22.7.2011) ale přesto si nemohu stěžovat. I přes negativní hodnocení jsem si tuto porodnici vybrala, v rodině jsme několikrát měli problémy s nedonošenci a proto vím, že když je komplikace tady ji vyřeší. Byla jsem přijata na rizikové oddělení kvůli podezření o úniku plodové vody (plašan prvorodička) kde jsem si poležela 6 dni. Spokojena jsem byla velice, přístup sester i doktoru super, i na moje "blbé otázky" v noci mi odpověděla sestra ochotně... Nemůžu si stěžovat. Poté jsem byla hospitalizována když jsem týden přenášela a porod se nespouštěl. Porod se mi nespustil ani po 3 vyvolávacích tabletách, ale dceři už selhávaly orgány. Ja se ani neotevírala. Poslali mě tedy na císař. S přístupem doktoru při vysvětlování co se bude dít jsem byla velmi spokojena. Po porodu v 17:38 jsem byla převezena na oddělení JIP, v 18:40 jakmile jsem se trochu probudila (zeptat se mne na jméno tak nevím) přišla sestra a oznámila mi, že mám holku. Jediné co, že nevěděla jak je veliká. Požádala jsem ji pouze aby mi ji vyfotila do mého mobilu a napsala mi, jak je veliká. Hned jsem usla znovu a ona mi mé přání splnila. Ve 22:00 mi ji přinesli na kojení, radili mi jak na to a uklidňovali mě, že senic když mi to nejde. Po císaři se špatně hýbe a hůř se spustí mléko. Velmi mi tím psychicky pomohli. Co jsem četla tady komentáře - byla jsem nejmladší na oddělení tak si mysleli kdo ví co - u mne to není vůbec pravda. Byla jsem nejmladší také a nic zvláštního jsem nezjistila.
Další recenzi pro srovnání už nenapíšu - pokud budu rodit tak v Rakousku. Tady žiju. Ale v Česku bych šla znovu sem.
Jitkaml (ID: 18185)   osobní profil (nasemimi.cz)
01.10.2013 04:54:04

Maximalni spokojenost
Dobry vecer i ja rodila v této porodnici poprvé a jsem maximalne spokojena lezela jsem na rizikovem co se tyce pristupu sester i doktoru spokojena co se tyce porodu taktéž velke dik DR:KOŽNAR
vopalkla (ID: 26759)   osobní profil (nasemimi.cz)
15.07.2013 22:10:34

Velké díky
Dobrý den v této porodnici jsem rodila před 14 lety a byla jsem moooc spokojená.V říjnu r 2012 jsem zde rodila znovu musím dodat,že jsem byla i týden na rizikovém oddělení a i tam jsem se setkala pouze se vstřícným chováním a profesionálním přístupem.Co se týče porodu samotného -prostě jinde bych nerodila perfektní , profesionální od porodních asistentek po lékaře .Po porodu na šestinedělí jsou skvělý pomohli i když už matka jsem ale s ochotou od začátku do konce se starali.Jen vřele doporučuji s pozdravem Mothejlová
P.S.A doufám,že tento odkaz budu moct napsat i po dalším porodu:D
veverka (ID: 27265)   osobní profil (nasemimi.cz)
11.07.2013 15:28:59

Naprostá spokojenost
Ahoj maminky, v českobudějovické porodnici jsem rodila před několika měsíci a vše proběhlo nádherně. Možná je to i tím, že jsem sama nepoznala, že rodím, ale poznal to můj doktor při kontrole a odeslal mě do porodnice. V ambulanci mi velmi příjemný pan doktor udělal vyšetření, řekl mi, jak by postupoval on, ale že rozhodnutí nechá na doktorech přímo z oddělení. Po sepsání veškeré dokumentace, což bylo trochu zdlouhavé, ale nic co by se nedalo vydržet, mi udělali další prohlídku, následoval klystýr, sprcha a odchod na porodní sál. Po celou dobu mě chodila co 5 minut kontrolovat PA, velmi milá slečna. Na sále natočili monitor a ten samý doktor jako v ambulanci mi praskl vodu cca v 15 hod. Následovala sprcha a pomalu se objevovali kontrakce. Celou dobu se mnou byla kamarádka, což bylo velkým přínosem, ale i PA chodila velmi často, až jsem byla překvapená. Kolem 17 hod. kdy jsem měla kontrakce po 3 minutách jsem si řekla o prášek na bolest, ale místo toho opět zkontrolovali monitor, aby se práškem porod nezastavil. Přišel mě prohlédnout další doktor a k mému velkému překvapení mi oznámil, že jdeme tlačit a dcera se v 17:25 narodila. PA se zeptala, zda může zůstat i během samotného příchodu dcery na svět, protože je studentkou, z čehož jsem byla také velmi mile překvapená. Malou omyly a hned mi ji přiložili k prsu, až poté ji vážili a dělali další vyšetření v době, kdy mě pan doktor šil. Pak jsme spolu odpočívaly na sále, než mě převezli na oddělení šestinedělí a malou na neonatologii. Po dvou hodinách mi jí opět přivezli a od té doby jsme spolu pořád. Po pravdě jsem ten čas velmi využila, byla jsem ráda, že se můžu dát trochu dohromady, ne tak fyzicky, ale hlavně psychicky. Sestry byly velmi ochotné, vše mi podrobně vysvětlily a ukázaly. A hlavně mi vyhovovalo, že mě nikdo nijak extra nekontroloval a neříkal dělej to tak a tak. Po třech dnech nás pustili domů. Tímto bych i všem chtěla velmi poděkovat za jejich přístup a ochotu. Na porod vzpomínám ráda a těším se na další.
Luccinnka (ID: 26782)   osobní profil (nasemimi.cz)
03.04.2013 14:16:54

Ahoj tak me ceka za chvilku porod a po precteni posledni diskuze mam dost ted se vazne rozhoduji zda CB nebo CK poradte ale nemam auto jak stim ted dekuji
vopalkla (ID: 26759)   osobní profil (nasemimi.cz)
30.03.2013 14:24:10

nespokojenost
Jsem ráda že jsem nakonec v českobudějovické porodnici nerodila.A i tímto bych chtěla apelovat na všechny maminky co tu chtějí rodit ať si to pořádně rozmyslí.Nechci házet všechny do jednoho pytle (najdou se zde i ''vyjímky'' myslím tím personál) , ale v téhle porodnici jsou opravdu experti na plánované porody císařem i na neonatologii. Snad jako každá prvorodička jsem měla z porodu strach nevíte co Vás čeká jdete doslova do neznáma.Když na mě přišly porodní bolesti po 10 minutách tak mě přítel odvezl do porodnice, už jenom to že musíte zvonit dole na zvonek a vysvětlovat proč tam jste je moc, tašku si vezete sebou a přítele(manžela) necháte dole s tím že má jet domu a kdyby jste rodila tak se mu někdo ozve.na příjmu Vás napíchnou na monitor a nechají Vás tam v bolestech samotnou, tak po hodině se uráčí přijít otrávená sestra a sepíše s Vámi potřebné info, vyšetří Vás lékař.U mě to bylo tak, že jsem byla ještě málo otevřená, tak mě dali na pokoj s tím že mi píchly injekci která buďto porod vyvolá nebo ne.. Měla jsem šílené bolesti ale prý je ještě brzy na porod. Podotýkám že WC a sprcha je na dva pokoje a to ještě skoro na chodbě a ten neskutečnej smrad co tam z toho je :( sestra mi píchla injekci a já v bolestech usnula, kdyby prý něco tak mám za ní přijít na sesternu. ráno monitor večer další injekce a ještě větší bolesti s tím že mám ještě vydržet že jsem stále ještě málo otevřená, další den při vizitě mi bylo od doktora s úsměvem na tváři řečeno že mě pustí domu. mám prý falešné kontrakce a že to může ty bolesti ještě tak týden 14 dní trvat. Udělal ze mě doslova histerku a přítel mě odvezl i když né moc nadšeně když viděl jak nemůžu skoro bolestma chodit domu. Bolesti se stále stupňovali, byli čím dál tim větší kontrakce po 3 minutách a když jsme skoro v koupelně zkolabovala tak přítel neváhal a odvezl do mě do porodnice, ale už ne do budějovické ale do Českého Krumlova, kde jsem za pár hodin porodila krásnýho kloučka.Nakonec jsem ráda že to dopadlo takhle a v Budějovicích jsem nerodila bůch ví jak by to dopadlo, jednají tu s vámi jako s nějakým kusem hadru, vůbec žádný lidský přístup.Porodnici v Českém Krumlově si nemůžu vynachválit maximální spokojenost i co se vybavení a přístupu týče.Maminky jestli stále váháte a rozhodujete se mezi Krumlovem a Č.B rozhodně zvolte Krumlov kdybych měla rodit po druhé tak rozhodně tam.Jenom rada na závěr když už porod v budějcích nenechte se ničím odbít a jestli máte jakoukoliv pochybnost nedejte se.
Dadánek17 (ID: 26726)   osobní profil (nasemimi.cz)
24.03.2013 17:46:40

už nikdy víc
Milé maminky, já bohužel také rodila v českobudějovické porodnici. Přestože moje představa o mém porodu byla jiná, nakonec jsem se postupem času nechala přemluvit od manžela, že když bydlíme kousek od nemocnice, přece nepojedu rodit někam 100 km daleko. Celé moje těhotenství neprobíhalo úplně hladce. Od začátku až do konce jsem zvracela a to i na porodním sále. Moje gynekoložka cca v 6 měsíci těhotenství mě začala více kontrolovat, že prý málo přibývám a jestli dost jím. Moji informaci, že denně zvracím asi někde přeslechla a tak mě začala honit na rizikové oddělení do nemocnice. Při prvních dvou návštěvách jsem tam naštěstí narazila na dva rozumné doktory, kteří uznali, že při své výšce 155 cm ode mě nikdo nemůže čekat 4kg dítě. A na rovinu se mě zeptali, zda chci zůstat či ne a také sami řekli, že to není potřeba, bydlím přece blízko a jsem svéprávná, takže kdyby nastal nějaký problém, jsem tam hned. Ale bohužel při třetí návštěvě a to jsem byla v 37. týdnu těhotěnství jsem narazila na jednu velice zakomplexovanou paní doktorku, která bere vše do vlastních rukou a vůbec jí nezajímá, že to ten dotyčný nechce. Prošla jsem opět vyšetřením a paní doktorka usoudila, že bych za 3 dny měla přijít do nemocnice si lehnout, a podle toho jak se jim to bude líbit, mi kdyžtak vyvolají porod. Já se na to zatvářila dost kysele a jelikož je tato paní doktorka dost svérázná, řekla, že mě ještě vyšetří, ale už mi nesdělila, že mi provede "Hamiltona, aby mi spustila porod. Do dvou hodin od vyšetření mě začlo bolet břicho a v noci jsem měla kontrakce po 10 mintách, chtěla jsem to vydržet co nejdéle. Ráno v 8 hodin už byly kontrakce po 5 minutách takže jsem se umyla, vzala tašku a vyrazila i s manželem do porodnice. Kde velice nepříjemná sestra se mnou vyplnila přijímací formulář a vůbec jí nezajímalo, že musím taky prodýchávat. Jelikož jsem byla málo otevřená, manžela poslali domů a já průběžně se 3 kontrolami šla konečně na sál cca ve 4 hodinyodpoledne. Kde mi po sprchování praskla voda a za 5 minut byla Kristýnka venku. I přes námitky manžela, dcerku zavřeli do plastové krabice, vůbec jsem si ji pořádně nepřitiskla a nemohla ji dát přisát, přestože doktorka viděla, že by dcerka chtěla pít. pak mě tam téměř bez kontroly nechali cca 2 hodiny ležet. Ještě větší šok byl ten, že dcerku odvezli na oddělení neonatologie a mě na šestinedělí. Ráno pro mě přišlí, že si mám zkusit odstříkat a v poledne, že ji mám přijít zkusit nakrmit a když jsem ji přiložila k prsu tak mi sestra řekla, že je po jídle!!!Ve zkratce: chování některých sester na neonatologie je opravdu otřesné. Svou existencí je přímo obtěžujete. Největší paradox je, že mi předčasný porod vyvolali kvůli tomu, že dcerka neprospívá. Narodila se o 18 dní dřív, než byl stanovený termín a měla o 50 gramů méně než je porodní váha. Takže kdyby jí nechali jít svou cestou možná by měla i 3 kg. A podle jejich slov, porod nebyl předčasný. V porodnici jsme nakonec strávili dlouhých 9 dní, jelikož dcerka třetí den pobytu dostala žloutenku. Do půl roku věku ublinkávala.
ZuzkaM (ID: 25886)   osobní profil (nasemimi.cz)
13.11.2012 20:38:20

nespokojenost
Mile rodicky,
Take jsem rodila v CB a nebyl to zrovna nejlepsi zazitek,jeste ted (5.mesicu po porodu) je pro me hrozne si na porod vzpomenout. Byla jsem prijata v patek, s tim ze kdyz do nedele neporodim sama,bude mi porod vyvolan. Lezela jsem na oddeleni pro rizik.tehotne,v patek vecer jsem dostala prasek na vyvolani porodu,bolesti jsem mela celou noc,po 5.ti minutach,ale to bylo pro porod malo. Rano v sobotu jsem sla na kontrolu a doktorka mi rekla,ze jsem se otevrela jen na 2 prsty a ze me nechaji odpocinout a kdyz do rana nic,tak mi porod vyvolaji. V nedeli rano jsem sla na monitor a pak na kontrolu,kde mi doktor hned dal prasek na vyvolani a sestra mi rekla,at jsi jdu zabalit veci a zavolam pritely,ze budu rodit. Pak jsem sla v pul 9 na monitor,kde jsem mela nepravidelne kontrakce,v pul 10 jsem byla dovedena nahoru na porodni saly s tim,ze mi tam bude provedena kontrola a kdyz tak se vratim zpet. Doktor mi hned pri prohlidce pichl vodu,pak jsem dostala slistyr a sla na sal a tam hned do sprchy,sestra ktera me mela nastarost byla asi nastvana,ze je v praci a musi neco delat. Kdyz prisel partner,tak jsem byla rada,ze nebudu na sale sama,byla jsem od pul 11 na sale,kde jsem dostala prvni kapacku,abych se otvirala. Ty kapacky jsem nakonec dostala 3,po celem dni kdy jsem mela kontrakce po 4.minutach,ktere jsem pak mela casteji uz jsem se nemohla dockat az bude po vsem. Kdyz bylo 20.00 tak prisel doktor s tim,ze uz jsem tedy otevrena na 10,ale ze maly neni pripraveny,tak me otocili na bok,avy se mu pomohlo,tak jsem byla asi 15 minut. Pak prisel zase doktor,ze se muzu jit osprchovat a pak to uz zkusime. Podotykam ze nebyt partnera,byla bych na sale sama,protoze na kontrolu prisli vzdy tak jednou za hodinu. Po sprse,jsem sla opet na sal,pred 21.00 hodinou priseli 2 doktori,jedna doktorka a sestra s tim,ze budeme tedy rodit. Po jednom zatlaceni,doktor rekl ze to nepujde a okamzite pujdu na sal a pujdu cisarem. Ve 21.02 jsem podepsala papir na anestezii a ve 21.18 se maly narodil. Po probuzeni na JIPce,mi bylo oznameno ze mam zdraveho syna. Maleho jsem videla jeste ten den pred pulnoci a dokonce se me sestra ptala zda chci prilozit syna k prsu,na to jsem se po narkoze nemela. Rano asi kolem 5 mi syna privezli na prilozeni,to nam neslo,pry po narkoze jsou deti omamene a nechteji se prisat. Kdyz prisla kontrola doktoru,tak se mi omlouvali,za to jak porod dopadl. Musim rict,ze jeste dva dby jsem ze spani slysela zvuk monitoru.. Pece na JIP byla uzasna,na oddeleni 6ti nedeli byla pece sester trochu jina nez jsem si predstavovala. Po mem prelozeni z JIP,jsem byla na normalnim pokoji,kde uz si me nikdo nevsimal,vse co mi bylo ukazano ohledne pece o syna jsem musela podepsat na formular. Na me prani,jsem byla prelozena na nadstandart,kde byla pece lepsi. Nebyt stanicni sestry z detskeho,tak bych nekojila,byla trpeliva a naucila nas to. Pak uz jsem se jen tesila az nas pusti domu. Ted si nedokazu predstavit dalsi tehotenstvi a porod,az budeme planovat druhe,tak si rozmyslim kde budu chtit rodit!
Jani (ID: 25747)   osobní profil (nasemimi.cz)
25.10.2012 20:35:18

nespokojenost
Rodila jsem v roce 2007 jako prvorodička.Když jsme tam přijeli tak mě dali na monitor a dostala jsem vynadáno že jsem údajně těsně před tim kouřila a jsem nekuřačka.Kolem druhé ráno na mě přišli bolesti a poprosila jsem setřičku o radu co mam dělat ta na sesterně s nohy na stole se na mě podívala jako kdybych jí šíleně obtěžovala.Nakonec pak doktor řekl že už jsem otevřená tak mě dali na sál a ve 2:20hod se mi narodila nádherná holčička:)Nyní čekáme přírustek a opravdu se rozmýšlím jestli nemam rodit někde jinde
Janule (ID: 24177)   osobní profil (nasemimi.cz)
07.04.2012 18:00:50

nespokojenost
milé nastavající maminky pridavam sem nazor na porodnici v českých budějovicích.Já jsem rodila predcasne tak jsem na vyber porodnice nemela moznost ale uz bych tam nikdy nesla rodit.zdravotni personal doktori nemám co bych vytkla ale setry tak to bych tam hned vyhazela.Strasne namyslene a vestsnou blondíny obesene zlatem a bacha na to aby jste po nich neco chteli.Já jsem tam rodila 14 dubna 2011 a co jsem tam zazila tak tu je hruza ze jsem rodila predcasne tak to nebyl asi pro me takový sok jako chovani sester k rodicce.je to hruza neznaji pri vysetreni soukromí a nedej boze aby van naridili klid na luzku tak to je uz katastrofa.
miska.3 (ID: 19807)   osobní profil (nasemimi.cz)
24.02.2012 08:13:34

Maximální spokojenost
Dobrý den,
v Českých Budějovicích jsem rodila 8. ledna letošního roku a byla jsem nadmíru spokojená.
Na začátku těhotenství jsem se trochu rozmýšlela, kde rodit. Ptala jsem se ostatních rodiček na zkušenosti z jihočeských porodnic a četla recenze na internetu, které nebyly zrovna vždy moc pozitivní. I přesto jsem se rozhodla rodit právě v ČB. A to hlavně kvůli vybavenému neonatologickému oddělení v této nemocnici, a to pro případ, kdyby nastaly nějaké komplikace. Udělala jsem rozhodně dobře.
Noc před porodem mi doma odešla hlenová zátka s trochou krve. Poté nastoupily mírné bolesti jako při menzes, které nijak moc nebolely a daly se v pohodě vydržet a zaspat. Později jsem si všimla, že jsou bolesti pravidelné. Zkoušela jsem ještě teplou sprchu, zda se nejedná jen o poslíčky, ale bolesti neustaly a když byl jejich interval přesně 5min, vyjeli jsme směr porodnice. Přijeli jsme ve 20, 00 hod. Hned na příjmu byly velice milé porodní asistentky Cibulková a Kohoutová, které mi vše perfektně vysvětlily a já neměla strach. Poté mne vyšetřil pan doktor. Byla jsem již otevřená na 4 prsty a tudíž mne šoupli rovnou na porodní box. Přítele, který čekal dole, pustili za mnou. Tak jsme tam byli hned spolu. Já se téměř celou dobu sprchovala, on mne podporoval a v 1, 45 hod po půlnoci přišel na svět náš chlapeček. Rodil mne p. doktor Kožnar, s jehož naprosto profesionálním přístupem jsem měla jistotu o bezpečí mém i mého syna. Při porodu mi ještě asistovala PA Poláková, s jejíž přístupem jsem byla rovněž spokojena.
Na oddělení šestinedělí jsem byla též maximálně spokojená. Kdybych měla jmenovitě chválit, musela bych vypsat jména snad všech jak ženských, tak i dětských sester, včetně studentek vykonávajících tam praxi. Všechny byly milé a naprosto ochotné!
Všem na porodním i na šestinedělí mockrát děkuji !!!
Tolik má zkušenost s českobudějovickou porodnicí. Škoda, že nemají všechny ženy štěstí na takové lidi v nemocnici jako já. Přála bych to všem... Hodně štěstí! JH
janinka (ID: 23658)   osobní profil (nasemimi.cz)
14.02.2012 22:30:37

Jednou nahoře, jednou dole...
Patřím mezi ty ženy(maminky,rodičky) které měly s českobudějovickou porodnicí dobré zkušenosti, až doposud...Při prvním porodu bylo vše skvělé, přístup personálu byl opravdu profesionální, sestřičky byli milé (jedna si rýpla, že jsem hodně přibrala, ale budiž), vše bylo ok, i přesto, že se nakonec vyskytli komplikace a pro nepostupující porod museli malého vyndat císařem, i v té chvíli mi všechno vysvětlili do posledního detailu. Nyní čekáme svého druhého potomka, jsem již v 39.tt a po dnešní zkušenosti na porodnické ambulanci se mi chce stále brečet. Je to již 2,5 roku po operaci, jizva je v pořádku za celou dobu druhého těhotenství o ní nevím. Nikdy mě nebolela, nepálila, nesvědila nebo jiné věci co by mohla dělat...ale podle mladíka, který tam dnes seděl bych asi neměla být takový optimista, ani mě nevyšetřil, nic mi pořádně neřekl... třeba to, proč mám nastoupit na plánovaný příjem, jen pořád dokola omílal, že když už tam jednou ta operace byla...a jako kolovrátek pokračoval: kvůli provedenému císařskému řezu... a pane doktore, chápu to správně, když nastoupím a vše bude v pořádku, tak mi porod budete vyvolávat, nebo co bude dál?...No víte, když ta jizva...a tak se to v tomto duchu dnes celé odehrálo, že jsem vyšla z ambulance a rozbrečela jsem se jak malá holka. Kdo z vás maminek zažil císaře mi dá jistě za pravdu, že by raději rodili 3 normálně, než ještě jednou takovýto zásah. Já si ho dobrovolně nevybrala a děsím se toho, že jen díky takovým jako byl tento mladík ho budu muset podstoupit znovu i přes to, že to není nutné...Termín mám v pátek 27.1., na ten jejich plánovaný příjem bych tedy měla přijít i se sbalenou taškou. A tak doufám, že do té doby se mimčo rozhodne přijít na svět samo a já budu zase moct napsat, že jsem byla s českobudějovickou porodnicí naprosto spokojená...Katha
katha01 (ID: 23379)   osobní profil (nasemimi.cz)
23.01.2012 14:15:12

Velká spokojenost
Dobrý den.
Tak i já se přidávám ke spokojeným rodičkám....Strašně jsem se porodu bála.Nechodila jsem ani na předporodní kurzy,tudíž jsem spoléhala na rady porodních asistentek v porodnici.A super....
Tak že v sobotu ve 4 hod.ráno mi praskla voda.S velkým strachem jsme vyrazili s partnerem do porodnice.Naše malinká přišla na svět 7.1 2012 v 18:38 h.Por.asistentky výborné (jména si bohužel nepamatuju,ale děkuju hlavně naší známé Lucii Jakešové :-) A úplně nejvíc děkujeme panu doktorovi Divišovi.Byl skvělý....Porod s ním je hračka :-) Na šestinedělí si taky nemůžu stěžovat.Sestřičky moc hodné....Závěrem bych napsala-Rodičky nebojte se a nečtěte ty nespokojené recenze.Nemyslím si ,že to byla náhoda..Moje kamarádky také rodily v Českých Budějovicích a máme úplně stejný názor na tuto porodnici....Držím všem palce....Wendy
Wendy (ID: 23350)   osobní profil (nasemimi.cz)
20.01.2012 20:30:30

spokojenost
Dobry den,i ja měla tu čest rodit v porodnici v Ceskych Budejovicich a samozřejmě jako většina žen jsem si pročítala recenze na tuto poronici.Velke bylo me zklamání z toho co jsem se dočetla-přístup strašny,personál neochotný,strava šílená a další a další.Nicmeně stějně jsem se rozohodla rodit zde.Takže 13.11.2011 ve 2.30 jsme s manželem vyrazili do porodnice.Jelikož jsem byla prvorodička,netušila jsem co mě čeká.Zkrátím to,at se dostanu k jádru věci.Mé zkušenosti jsou takové,že si vubec nemuzu na nic stěžovat.Velmi mi kromě manžela pomohla sestrička Vesela,tímto jí děkuji.Dělá čest svému jménu a takove jako ona by měly dělat ve zdravotnictvi.Báječný byl i pan doktor Diviš a sestra Bambulova.Setry na šestinědělí byly take příjemné.bohužel jmena nevím,ale podle data se tam určitě najdou.mužu opravdu vychvalit všechen personal od asistentek,co nam měřily tlak po doktory.Nemám opravdu žádnou výtku.A i ta nemocniční stava se dala jíst.Možná jsem měla jen štěstí,ale i tak ještě jednou děkuju celému personalu na porodním odděleni.
zuzik (ID: 22882)   osobní profil (nasemimi.cz)
04.12.2011 09:51:14

Nikdy na to nezapomenu
Rodit jsem musela jako diabetička v Českých Budějovicích tudíž jsem neměla na vybranou.Rodit jsem začala předčasně ve 34týdnu kdy mi odtekla plodovka kvůli případné infekci mi nasadili okamžitě antibiotika.S kontrakcema a kapačkou v ruce to bylo dost těžké najít vhodnou polohu,pokud jsem chtěla prodýchat bolest a sestra zrovna chtěla natočit monitor byla naštvaná že nejdu hned a jak se bolesti stupňovali bylo mi řečeno ať tam nehekám že chce mít klid.Porod trval nekonečných 16hodin pro mě plných stresu a strachu abych sestry nějak nepopudila.Byli odměřené a znechucené že musí celou noc někoho kontrolovat.Nevím jestli bohužel nebo bohudík jsem začala silně krvácet a doktor rozhodl že porod ukončí císařem.Takže na Budějovickou nemocnici v životě nezapomenu to v Táborské je jiný přístup tam asi sestry svoji práci dělají rády.
wiky3 (ID: 22198)   osobní profil (nasemimi.cz)
03.10.2011 21:28:38

nespokojenost
V porodnici v českých Budějovicích jsem rodila dvakrát jednou dvojčata a podruhé syna. s dvojčatama jsem byla v nemocnici celkem pět neděl nejdříve jsem ležela 4 týdny na ryzikovém sestřičky byly fajn pak jsem ale do žíly dostala nějakou infekci dostala jsem horečku kontrakce bez bolestí a neotvírala jsem se takže jsem šla na císaře v horečkách když jsem se vzbudila ak mě ani tak nebolelo břicho jako záda byla jsem na jipce první den to bylo v pohodě ale v noci se sestřička ke mě chovala děsně když jsem potřebovala nazáchod nemohla jsem se zvednout a ona přišla trhla semnou aby měla odemě pokoj druhý den mě dali dolu na gyndu tam to bylo fajn za dětma jsem chodila na nenatologii je kojit paní doktorka si mě na gyndě k vůli teplotám nechala do středy ale v úterý mi pan primář na nenatologii vynadalk proč už nejdu kdětem odpověděla jsem že mě paní doktorka nepustila a on zvedl telefon a zavolal primáři na gyndu a ten mu řekll že jsem odmítla jít za dětma že se na to ještě necítím když primář z nenatologie položil telefon tak mi vynadal že si vymíšlím mudělal tam ze mně úplnýho blbce nakojila jsem děti a odešla jsem z brekem s pátky na pokoj byla jsem tam už 4.5 týdne a už to bylo vážně na mě moc ve středu jsem šla za dětma a v neděli domů můžu říct že když jsem přijela domů tak první co bylo tak jsem strašně na tento zážitek chtěla zapomenout ale dnes jsou to 4 roky a jako bych tam byla včera no a asi se ptáte proč jsem tam šla znovu když jsem ted čekala třetí tak jsem si řekla že když je jedno třeba bude normální porod bude vše dobré a půjdu 4 den domů 40týden jsem nastoupila na vyvolávání porodu paní doktorka úžasná žena v 8 ráno zavedla tabletku a začali mi kontrakce večer 18hodin mi praskla voda šla jsem na porodní sál sprch klistýr co se mi tam nelíbilo všude mě nechali samotnou i když věděli že jsem epileptička mladé sestřičky mě vždycky napomenuli že tou kontrakci nemám tak proheknout a myslím si že by každá rodička tam sebou někoho měla mít protože ty mladý sestřičky ani jedna nezažila porod ale každá plnou hubu keců jako kdyby měli 10 dětí.naporodním sále ty mladý sestřičky prostě des na šestineděli to bylo fajn takže dvakrát a ani jednou jsem nebyla spokojena.myslim že kdybych chtěla jako že už dětí mám dost ale kdyby náhodou chtěla mít 4 tak už nééé v Budějovicích
zdena (ID: 18995)   osobní profil (nasemimi.cz)
30.01.2011 15:07:14

Spokojenost.
S porodnici v Českych Budejovicich jsem byla spokojena,rodila sem cisarskym rezem,byl to muj prvni porod.Jedina vec a co mi tam vadilo za vrchni sestricka se ke mne chovala sprominutim jako svine a myslela si ze kdyz sem na celem odeleni nejmladsi rodicka,tak si semnou muze delat co chce a to same se tyka i jejiho chovani ke me.Jinac by sem chtela podekovat celemu lekarskemu tymu lekaru,panu Dr.Tůmovi,Dr.Sakovi a Dr.Tischerovi.Dr.Túma je skvely lekar a timto by sem mu chtela podekovat i za poskytnutou peci kterou dal me mamince pred 9 lety a tim ji zachranil zivot ,protoze by tu diky jeho neposkytnute peci moje maminka dnes nebyla .Moc dekuji sta skvelej.
kotatko (ID: 18235)   osobní profil (nasemimi.cz)
07.12.2010 15:13:13

100% zážitek, porod 30.11.2009
Ahoj, já tedy musím pochválit.Den před plánovaným císařským řezem jsem upadla a zlámala si ruku v rameni. Předpokládala jsem,že si mě tam už nechají,ale stejně mě to vyděsilo. Je pravda, že přijímající sestra zpočátku moc příjemná nebyla. Pak to šlo jako na drátku. Na traumačce výborná sestra. Zabránila skoro vlastním tělem sádrování ruky do půl těla a nasadila mi ortézu. Díky ní báječně kojíme. Dnes už tedy bez ortézy :-).Přes tyto komplikace byli všichni úžasní a báječně se s nimi nejen komunikovalo, ale i pomáhali jak mohli. Je pravda, že tak exotického pacienta, který si mimi po porodu ani nemůže pochovat tam ještě neměli. Takže chválím všechny lékaře i sestry, žákyňky...dokonce i paní uklízečku, i ta byla milá...
Na to jak jsem se bála, připadala jsem si jako v lázních. Takže já jim děkuji všem. Martina
martik79 (ID: 13644)   osobní profil (nasemimi.cz)
22.01.2010 13:15:52

Není co chválit
Milé maminky názory na Českobudějovickou porodnici jsou různé proto bych se s Vámi ráda podělila o svůj zážitek který předčil má očekávání...Díky té zkušenosti vím,že dnes budeme mít už jenom našeho Matýska ovšem bez sourozenců.Ležela jsem na rizikovém oddělení,sestřičky jsou tam moc fain i přístup byl dobrý.Pak mi doktor zavedl dva dny po sobě tabletu na vyvolání to celkem šlo nic příjemného,ale budiž..po druhé tabletě jsem začala mít ve čtyři odpoledne pravidelné kontrakce,ale neotvírala jsem se,takže mě vždy ze sálů poslali zpátky dolů na riziko.V osm večer mi odtekla plodová voda,to už si mě nahoře nechali a uložili mě na tvz. čekací pokoj bohužel jsem tam v noci skončila jako jediná rodička,když Vám řeknu,že jsem měla kontrakce po třech minutách a chodila jsem tam v noci po sálech sama a volala HALO JE TU NĚKDO!!!! protože sestry spali a nemohla se nikoho dovolat ta noc byla nekonečná,když mi rozespalé přišli poslouchat ozvy a já nemohla ani do sprchy a špatně jsem prodýchávala,tak mě vždy jen seřvali a šli spát,hrůza,ráno se vystřídala směna,najednou jsem do sprchy musela monitor mi přivezli na ten pokoj nakonec přišel pan doktor Velemínský ml. a poslal mě okamžitě na císaře,byla to hrozná rychlost byl úžasný,později jsem se dozvěděla,že měl malý šnůru kolem krku a trupu,nikdo se mnou celou noc nic nedělal,i když jsem prosila opravdu díky doktoru Velemínskému je Matýsek v pořádku,za co jsem máu hrozně moc vděčná. Jinak šestinedělí celkem dobrý,ženské sestry úžasné mezi dětskými bych našla dvě které mi vysloveně nesedli jinak zbytek hodný a ochotný.Je škoda,že sestry a porodní asistentky nahoře na porodních sálech kazí celý dojem jinak dobrého oddělení!Už jsme s Matýskem doma a jednou mu to celé vysvětlím,proč brášku nemá,né díky tomu,že bych to nezvládla znovu,ale už nejsem schopná,díky těm porodním hvězdám vystavit to malé miminko takovému riziku.
Jája (ID: 13233)   osobní profil (nasemimi.cz)
26.12.2009 08:34:23

Zkušenost je věcí individualní
Milé maminky, aniž bych chtěla nesouhlasit s paní Lidkou, musím říct, že moje zkušenost je úplně odlišná. Vzhledem k tomu, že jsem byla prvorodička, byli na mě milí někdy přísní, ale v konečné fázi jsem byla naprosto spokojená. Porod trval téměř dva dny a přístup personálu byl naprosto profesionální a uklidňující. Je pravdou, že na některé věci jsem se musela ptát, ale vždy jsem se dozvěděla to, co se právě děje. Předporodní místnost jsem dostala samostatnou automaticky a sestry byly velmi milé. Manžela jsem s sebou nechtěla - jsem takový "malý" individualista, takže nevím, jak je to s přítomností partnera u porodu - je samozřejmě možné, že paní Lidka je oprávněně nespokojená, ale k tomu nemohu nic říci.
LenkaK78 (ID: 10649)   osobní profil (nasemimi.cz)
28.07.2009 10:14:26

Není vše pravda
Milé maminky, není vše pravda co se píše v úvodníku porodnice.Pokud neprotlačíte na první dobu porodní někoho s sebou tak zapoměnte na samostatnou předporodní místnost,soukromí při vyšetření a sprše.Velmi doporučuji sebou dulu nebo velmi rázného partnera,který se vtlačí do výtahu s Vámi.Jinak se připravte na velmi ošklivý přístup personálu.A ještě jednu radu na záver.Porodní plán s sebou.A trvat na jeho přesném plnění a hlavně na tom,aby se s Vámi bavily a vše vysvětlovali do puntíku.Velmi rádi dělají vlastní rozhodnutí bez konzultace s pacientem.Chybí jakékoliv komunikace.
Lidka (ID: 2345)   osobní profil (nasemimi.cz)
25.11.2008 14:16:42
Správa uživatelů

Dětský bazar Našemimi