Hodnotit / sdílet na:

Těhotenské masáže

Pokud trpíte v těhotenství takovými bolestmi zad, že už nemůžete ani spát, otékají vám nohy i prsty na rukou, tak neváhejte a zajděte si na těhotenskou masáž!

Co je to těhotenská masáž?


Speciální těhotenská masáž by se měla skládat z klasické masáže zad a šíje, při které žena klečí na zvláštní masážní klekačce, z reflexní masáže chodidel a lymfodrenáže, která odstraňuje otoky. Při těhotenské masáži dochází k uvolnění svalů, dítě dostane pocit, že má v bříšku více místa, chce se pořádně protáhnout a tak dělá téměř kotrmelce.

Na masáži si jako těhotná žena nejen odpočinete, ale má i blahodárné účinky na vaše zdraví. Za hodinu masáže se vám skvěle uvolní záda a svaly, dojde ke zlepšení funkčnosti jater, žlučníku i slinivky, které jsou během těhotenství zatěžovány dvojnásobně. Pravidelnými masážemi (vhodné je absolvovat 1x do týdně) se zlepšuje i pružnost pokožky a snižuje se pravděpodobnost výskytu strií.

Těhotenské masáže doporučuje i většina gynekologů. Nevhodná je masáž pouze pro těhotné ženy do třetího měsíce a při rizikovém těhotenství. Vždy musí proto tuto masáž odsouhlasit odborný lékař. Jinak jsou ale masáže těhotných žen naprosto bezpečné. Jestliže je těhotenství bezproblémové, může žena masáž absolvovat i týden před porodem. Pravidelné masáže zlepšují u nastávajících maminek průběh těhotenství, dokonce se stává, že u některých žen se díky pravidelným masážím dítě otočí správným směrem (hlavičkou dolů), i když předtím bylo v nevhodné příčné poloze.

Jakmile absolvujete klasickou masáž, při níž dojde k uvolnění zad a šíje, nastává čas na reflexní masáž chodidel. Ta znamená, že se tlakem na konkrétní body na chodidle stimulují jednotlivé orgány v těle.

Také Lymfatická masáž je velice prospěšná, pročišťuje proudění lymfy, odstraní z těla přebytečné tekutiny a upravuje i tlak v cévách. Lymfadrenáž v těhotenství je velice jemná. Mírným tlakem a krouživými pohyby se masírují místa s velkým výskytem lymfatických uzlin - podpaží a slabiny. Pokud si to žena přeje, lze promasírovat i bříško a tvář.