Hodnotit / sdílet na:

Neplodnost

V dnešní době má mnoho párů tendenci všechno si pěkně naplánovat a postupovat pak dle tohoto plánu. Nejprve dostudovat, najít si vhodné zaměstnání, pořídit si vlastní bydlení a teprve pak přichází na řadu úvaha o možném početí dítěte.

Bohužel s početím to není tak jednoduché. Zvláště pak v dnešní hektické době, kdy jsou mnohdy oba partneři vystaveni silné psychické zátěži, např. při výkonu náročného povolání nebo naopak při obavách ze ztráty zaměstnání a tím i nemožnosti splácení půjček a podobně.

Neplodnost můžeme rozdělit dle jejího projevu na dva druhy:

  • subfertilita (snížená plodnost) je snížená plodnost, o které mluvíme po roce marného snažení počít dítě
  • infertilita (neplodnost) je stav, kdy ani po dvou letech intenzivního snažení nedochází k početí dítěte

Většina páru po této době začíná mít strach, že již nikdy nebudou mít vlastní dítě. Nastává cesta mnoha vyšetření, léčebných procedur, což sebou přináší další stres. Čím více zákroků a vyšetření, tím silnější stres, což celkový zdravotní stav obou z páru ještě zhoršuje.

Dlouhodobý stres může vážně narušit hormonální funkci. Není-li dostatečná tvorba hormonů, nedochází ke správnému dozrávání vajíček. Když pak přesto k uvolnění vajíčka dojde, neumožní nízká hladina hormonů uhnízdění oplodněného vajíčka v děloze, takže nezůstane životaschopné.

Při léčbě neplodnosti lékaři běžně využívají metodu hormonální léčby nebo umělého oplodnění, dokonce i oplodnění s dárcovstvím vajíčka. U některého druhu neplodnosti skutečně žádné jiné řešení není (neprůchodnost vejcovodů, ...), i když i tato metoda nemá 100% úspěšnost.

V mnoha případech (upozorňujeme, že ne ve všech typech neplodnosti) stačí využít podporu přírodními preparáty, které obsahují hormony a enzymy v přírodní rostlinné podobě:

  • fytoestrogeny
  • mateří kašička
  • pyl

Tyto hormony a enzymy napomáhají stabilizovat hormonální funkce vaječníků, čímž dochází ke správnému dozrávání vajíčka. Fytoestrogeny snižují také hladinu mužských pohlavních hormonů v krvi ženy. Léčba přírodními preparáty není sice tak rychlá jako léčba syntetickými, ale odpadají nežádoucí projevy, které mnohdy hormonální léčbu provázejí.

Často se stává, že za sníženou plodností párů je snížená plodnost partnera. I zde mohou pomoci při zvýšení počtu a kvalitě spermií přírodní preparáty, které obsahují: